Podsumowanie sekcji kajakarskiej AKS Sparta 

  • 15.12.2019, 09:40
  • Jolanta Wojczulis
Podsumowanie sekcji kajakarskiej AKS Sparta
Końcówka roku to czas na podsumowania. Wcześniej informowaliśmy o wynikach naszych narciarzy teraz przyszedł czas na podsumowanie sekcji kajakarskiej Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta.

Sparta i kajakarze rozsławili nasz klub na najważniejszych imprezach w świecie. Klub Sparta był potęgą dzięki takim zawodnikom jak Piotr Markiewicz -dziś Wice Prezes Sparty . Adam Wysocki, który obecnie jest trenerem w Sparcie. Marek Twardowski, który po zakończeniu kariery odszedł od kajaków na chwilę aby być znakomitym komentatorem w TVP najważniejszych imprez w kajakarstwie. I nasza „ królowa kajaków ” Edyta Dzieniszewska –Kierkla, której kariera jeszcze trwa, czego dowodem są tegoroczne znakomite starty. Trenerem Edyty jest Jurek Grąbczewski. Nie można zapomnieć o trenerze dzięki któremu ww. zawodnicy osiągnęli takie wyniki. Andrzej Siemion, bo o nim mowa, wspiera naszych kajakarzy i zawsze można na niego liczyć. Warto też zwrócić uwagę, iż zawodnicy którzy są już mastersami - byli czynni nasi seniorzy; nie odstawili wioseł wciąż przyjemność im sprawia pływanie na wielu imprezach dzięki czemu mamy powody do dumy. I tu warto wymienić Adama Wysockiego, Marcina i Karola Garbacza. Nie można zapomnieć iż w końcu mamy nową bazę za co szczególnie dziękuję Wojciechowi Walulikowi, byłemu burmistrzowi Augustowa, kajakarzowi oraz obecnym włodarzom i radnym miasta.

Dziś przyszłość augustowskich „kajaków” to młodzi zawodnicy. I możemy patrzeć optymistycznie w przyszłość. Dzięki pracy A. Wysockiego i J. Grąbczewskiego nasi młodzi zawodnicy coraz częściej zajmują wysokie miejsca na najważniejszych imprezach w Polsce. I warto zapamiętać takie nazwiska jak: Mikołaj Walulik, Łukasz Barszczewski, Kacper Dubnicki czy Grzegorz Trochim. Duży potencjał jest też w najmłodszej grupie dziewczyn.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sport
sport 17.12.2019, 10:09
Zostawcie dla dzieciaków Pana Grąbczewskiego a będą wyniki, skończcie już z promowanie Pana Wysockiego....
Kajakarz
Kajakarz 24.12.2019, 09:10
Ale przecież to specjalista od sportu.... Haha najlepsze są jego kajaki na basenie

Pozostałe