Ratrak niezbędny i nieużywany 

  • 29.12.2019, 14:57 (aktualizacja 29.12.2019, 15:10)
  • Bartosz Lipiński
Ratrak niezbędny i nieużywany
Przed kilkoma laty Augustów zakupił ratrak. Urządzenie, które udało nam się nabyć po okazyjnej cenie z założenia miało służyć przygotowywaniu tras biegowych dla narciarzy. Niestety w ostatnich sezonach zimowych sprzęt stał w garażu. Radni zastanawiają się, co należy zrobić z naszym ratrakiem. Pojawiają się pomysły jego wydzierżawienia, choć tej koncepcji nie popiera ex-dyrektor CSiR-u. Zbawienna dla ratraka może być sroga zima.

Bartosz Lipiński

Nietypowy temat dyskusji radnych

Augustów przez lata uznawany był za letnią stolicę Polski, ale dziś coraz rzadziej możemy się pochwalić taką opinią. To temat na osobny artykuł. Faktem jest, że cały czas nasze atrakcje związane są z okresem wakacji. Po zakończeniu sezonu turystycznego miasto nie ma oferty, mogącej zachęcać mieszkańców bądź przyjezdnych do aktywnego spędzania czasu. Nordic walking nie może przesłonić smutnej rzeczywistości. Nikomu jeszcze nie udało się znaleźć koncepcji, na wykorzystanie walorów turystycznych Augustowa zimą. Być może receptą na wyzwolenie naszego potencjału od grudnia do marca, byłoby stworzenie profesjonalnych tras do narciarstwa biegowego. Zwłaszcza, że miasto posiada zakupiony kilka lat wcześniej ratrak, który mógłby przygotować infrastrukturę dla miłośników zimowego szaleństwa. W ostatnich latach sprzęt ten nie był często używany. Na jednej z ostatnich sesji kwestię ratraka poruszył radny Tomasz Miklas. Pytał o zakres jego wykorzystywania i rozważał możliwość dzierżawy.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Augustowiacy
Augustowiacy 08.12.2019, 23:31
A moja rodzinka korzysta z trasy na stadionie i jesteśmy zadowoleni ?
Wściekły basenowicz
Wściekły basenowicz 08.12.2019, 19:35
Lepiej byłoby te pieniądze zainwestować w porządna plaże! A swoją drogą kiedy czynna będzie czynna sauna parowa na basenie? Sezon na sauby się zaczął i jak zwykle wszystko się psuje... Znając życie to zrobią na lato, na przekór wszytskim
buraki
buraki 08.12.2019, 08:11
Problem w tym ze zrobione trasy na bulwarach zaraz zostają zadeptane przez pieszych.
Ghj
Ghj 08.12.2019, 10:21
A kiedykolwiek były?? Zima zaspy na trasach, latem śmieci.

Pozostałe