Sąd nad Kleczkowskim

  • 30.11.2019, 14:30 (aktualizacja 02.12.2019, 18:27)
  • Krzysztof Przekop
Sąd nad Kleczkowskim
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1070 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.

Krzysztof Przekop

Czwartek i piątek będzie pochmurny, temperatury w dzień 6-7 stopni Celsjusza, w nocy 1-2. Sobota i niedziela może zaskoczyć drogowców niewielkim śniegiem, ale pokaże się też słońce, choć będzie zimniej. Po niedzieli temperatury będą oscylować wokół zera i będzie ślisko.

 

Zbliża się 29 listopada. To Dzień Podchorążego i rocznica wybuchu jednego z najbardziej tragicznych powstań w dziejach Polski. W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku podchorążowie pod przywództwem Piotra Wysockiego zaatakowali Belweder, by już następnego dnia opanować stolicę. Dalej historia nie była niestety łaskawa dla Polaków. Powstanie zakończyło się po 11 miesiącach całkowitą klęską. Dzisiaj powstanie kojarzymy z nocą listopadową, Mickiewiczem, Chopinem, Norwidem, Słowackim. Dla augustowian powstanie listopadowe kojarzy się z nazwą jednej z głównych ulic, czyli ul. 29 Listopada, ale również z jednym z najwybitniejszych sztabowców powstańczych, Ignacym Prądzyńskim. W jednym z kolejnych numerów postaramy się przypomnieć tamte wydarzenia na naszych ziemiach.

 

W najnowszym wydaniu „Przeglądu Powiatowego” piszemy po raz kolejny o byłym przewodniczącym rady miejskiej. Pan Marcin Kleczkowski roku 2019 nie zaliczy do udanych. W lipcu został odwołany z funkcji przewodniczącego rady miejskiej, potem został skreślony z list wyborczych do Sejmu, w październiku pożegnał się z bardzo dobrze płatną posadą dyrektora w suwalskim WORD. Na szczęście dla byłego przewodniczącego odwołanie okazało się nieskuteczne, bo brakowało zgody rady miejskiej. W normalnych warunkach radny Kleczkowski mógłby spać spokojnie, gdyż radni nigdy do tej pory nie wyrazili zgody na zwolnienie swojego kolegi z pracy. Jednak poziom konfliktu jest taki, że Marcin Kleczkowski raczej nie mógł być spokojny o swój los. Sąd nad radnym miał miejsce na ostatnim posiedzeniu rady miejskiej. Jak to wyglądało, opisał Bartosz Lipiński w tekście „Sąd nad Kleczkowskim”.

 

Szkoła Społeczna STO jest przez wielu, w tym przez piszącego te słowa, uważana za najlepszą szkołę podstawową w Augustowie. Szanuję oczywiście poglądy, że inne szkoły mogą być lepsze, choć się z nimi nie zgadzam. Augustowska Społeczna obchodziła w zeszłym tygodniu 30 urodziny. Na uroczystościach nie zabrakło rodziców i uczniów, obecność zaznaczyli też wicemarszałek województwa, starostwie, burmistrzowie. Przybyło mnóstwo przyjaciół szkoły, w tym były starosta i byli burmistrzowie. Organizatorzy przyjmowali życzenia od dyrekcji i nauczycieli szkół miejskich i powiatowych. Serdecznościom nie było końca. Przypominam, że Szkoła Społeczna nie jest szkołą prywatną. Placówka prowadzona jest przez rodziców i jest non profit. Jeśli ktoś chce dobrej edukacji dla swoich dzieci, to Szkoła Społeczna jest dobrym adresem.

 

Zapraszam do rozmowy z Leszkiem Cieślikiem. Były burmistrz i poseł opowiada bardzo ciekawe historie o naszym mieście. „Marszałek na Rynku Zygmunta” to tekst, który koniecznie trzeba przeczytać.

 

Bartosz jak zwykle lubi pisać o naszych tradycjach. Tym razem zbadał tradycje adwentowe. Część z nas, jak się okazuje błędnie, kojarzy adwent z postem, umartwianiem, a jest to okres radosnego oczekiwania. Z tekstu dowiemy się też, czy można na wigilijnym stole postawić potrawy mięsne. Bardzo zachęcam do lektury tekstu „Czas radosnego oczekiwania”

 

Zima za pasem, z szaf wyciągnęliśmy puchówki, czapki, rękawice i ciepłe buty. Niedługo przyjdzie czas na narty. Niektórzy pojadą w góry, ale większości turystów pozostaną biegówki. Zwolenników nart biegowych jest w Augustowie coraz więcej. Biegówki wyrabiają kondycję, pozwalają miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Kilka lat temu władze miejskie zakupiły ratrak do przygotowywania tras biegowych. Czy jest szansa, by takie trasy powstawały w Augustowie, piszemy w artykule „Ratrak niezbędny i nieużywany”.

Mamy dla Was bardzo dużo ciekawych informacji, piszemy sporo o ciekawych ludziach, ciekawych inicjatywach. Wiele miejsca poświęcamy sportowi.

Zapraszam do lektury najnowszego wydania „Przeglądu Powiatowego”, bo jest co poczytać.

 

Krzysztof Przekop

 

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Neo
Neo 01.12.2019, 23:26
Ci , co zrezygnowali z Rady Miasta chyba czuli pismo nosem ...
Ośle uszy
Ośle uszy 08.12.2019, 17:05
Jedno z nich to chyba uszami)))))
Garść srebrnikow
Garść srebrnikow 28.11.2019, 18:10
Nie tak dawno sądzili innego na tej samej sali w prawie tym samym składzie. Ludzie, kim wy jesteście i za kogo się uważacie aby wydawać wyroki i osądzac innych. J kim wy jesteście......
cdn.
cdn. 02.12.2019, 01:08
"sądzili innego", a tego samego osądził wolny i niezależny sąd
„Sąd Rejonowy w Augustowie, wyrokiem z dnia 28.11. br., uniewinnił oskarżonego od czynu zarzucanego w pkt. 1 aktu oskarżenia, to jest uporczywego nękania Agnieszki K. Natomiast w pkt. 2 Sąd uznał oskarżonego za winnego tego, że usiłował doprowadzić Agnieszkę K. do poddania się „innej czynności seksualnej” i za ten czyn wymierzył mu karę grzywny w wysokości 110 stawek dziennych, przyjmując równowartość stawki dziennej w wysokości 40 zł” – poinformowała Ewa Radzewicz. Wyrok jest nieprawomocny.
GG
GG 01.12.2019, 13:23
może mieli powody nie pomyślałeś/aś ? będziecie się tak trzymać jednego i drugiego to okazać się może że w ręku ciepłe g.....
BB
BB 01.12.2019, 17:06
Obyś tego sam doświadczył
gazeciarz
gazeciarz 01.12.2019, 23:33

Gdyby wydany w końcu minionego tygodnia wyrok się uprawomocnił, Wojciech W. straciłby mandat radnego i co – zdaje się – ważniejsze pracę w szkole.

Telefonował w nocy, ale służbowo

Wojciech W. to postać dobrze znana w mieście. Przez wiele lat był dyrektorem jednej ze szkół, radnym, a w minionej kadencji burmistrzem miasta. Afera, która wstrząsnęła augustowskim Ratuszem wybuchła jesienią 2017 roku. Ówczesna sekretarz urzędu miasta zawiadomiła organy ścigania, że burmistrz ją nęka i składa dwuznaczne propozycje. Kobieta skarżyła się, że Wojciech W. telefonował do niej w nocy, a w czasie godzin urzędowania wyzywał i poniżał w obecności innych pracowników. Twierdziła też, że włodarz miasta wykorzystując zależność służbową namawiał ją do poddania się innej czynności s. Jedną z takich propozycji złożonych w gabinecie burmistrza kobieta nagrała. a współczesna opublikowała
Hst
Hst 02.12.2019, 17:55
A cóż to ma wspólnego z artykułem ?
Chyba że próbujesz odwrócić uwagę od sedna sprawy. A tak advocem to wyrok jest nieprawomocny więc na razie daruj sobie te opowieści które Wszyscy znamy.
Nie płacz kiedy odjadę .....
Nie płacz kiedy odjadę ..... 02.12.2019, 19:01
Może to
że przygarniał kocioł grnkowi a sam smalił ? I to jak smalił .... A sąd to póki co nie sądził Kleczkowskiego ale byłego burmistrza, obecnie Wojciecha W jak przyszło o nim pisać w kontekście wydanego wyroku. A że wyrok nieprawomocny to nie znaczy że nie ważny tylko że jest czas na odwołanie się od niego. Jeśli się nie odwoła będzie jak w sentencji wydanego wyroku. Jeśli się odwoła czas pokaże co jeszcze wyjść może z tego ...
Szmaciarz
Szmaciarz 02.12.2019, 17:34
Chyba szmaciarz
Złoty
Złoty 28.11.2019, 21:19
Robią to co muszą, trochę proponuje się zorientować w sytuacji a później krzyczeć. Musieli to zagłosowali - kim są żeby się przeciwstawiać zarządowi województwa.
Miasto powinno dbać o relacje z organami wyższymi inaczej figę z makiem dostaniemy.
Myśl perspektywicznie.
???
??? 02.12.2019, 07:44
Tragedia, a gdzie w tym wszystkim jest człowiek????
Nikt
Nikt 29.11.2019, 10:44
Nikt nikogo do niczego nie może zmusić chyba, że się jest sprzedawczyni za kilka srebrników.
Batman
Batman 29.11.2019, 01:20
Zwolnił go z pracy zarząd województwa z PIS, zgodę na zwolnienie dali członkowie PIS, broniła go PO , pytanie retoryczne z jakiego ugrupowania jest Kleczkowska?
Ten.
Ten. 28.11.2019, 22:27
No i wychodzi że to jakieś naciski chyba?Tylko ,,złoty,,samorząd musi się szanować mieć swoje zdanie w przeciwnym razie nikt nigdy już nie będzie go szanował i traktował jak ,,chłopów pańszczyźnianych ,,ale widać radni PiS i Naszego Miasta,, tak lubią.
Zszokowany
Zszokowany 28.11.2019, 11:15
nie wiedziałem że PO czy też KO jest taka ludzka.... ciekawe czy w sejmie / senacie też tak się zachowają jak dojdzie do odwołania Banasia... jedna wielka hipokryzja i maluczkie interesy partyjne... proponuję Pana M. K. przygarnąć do siebie z takiej ludzkiej litości i "załatwić" mu gdzieś pracę.... tylko później nie dziwić się jak własne gniazdo kalać będzie...
Janusz12
Janusz12 28.11.2019, 10:27
Pan Kleczkowski zawsze robił wokół siebie szum medialny . Ale w praktycznym działaniu się nie sprawdził. Za bardzo jątrzył wewnątrz swojej formacji aż ludzie się zbuntowali. Z tego korzyść odnoszą tylko przeciwnicy PiSu. I poznał się na panu Marcinie nawet Marszałek województwa. Może i szefostwo partii p.Marcina również zdobędzie się na refleksję ?
Marzena
Marzena 28.11.2019, 06:42
Pan Kleczkowski czuł się wielkim Szu ale jego blefy zostały rozpoznanie i w konsekwencji, na własne życzenie został organy.
Gj
Gj 27.11.2019, 18:21
Ja tam nie wiem czy pan Kleczkowski z konkursu wszedł na to stanowisko. Jak wygrał konkurs to powinien pozistać. Ale jeżeli z politycznego nadania objął to i z politycznego powodu poleciał i żadna rozpacz. PIS czyścił wszystkie instytucje, obsadzał swoimi i na nic nie patrzył. Więc dobrze.
qwerty
qwerty 28.11.2019, 12:04
z konkursu? jedynie fakt posiadania prawa jazdy predysponował go do objęcia tej funkcji... hehehe. Polityka i tyle , wiec nie wiem dlaczego nie rozumie że ze względów politycznych jego pracodawca go tam już nie chce.... a z jakiego powodu odwołano jego poprzednika? i płakał nad losem tego człowieka?
Ciekawe
Ciekawe 27.11.2019, 10:49
A czy to prawda, że umiłowani burmistrzowie naszego królewskiego miasta trwonią grubą kasę na agencję PR z Białegostoku? Moim zdaniem nawet Londyn nie pomoże takim ekspertom. Chciałbym to wiedzieć, ile porady wizerunkowe kosztowały? I czy koledzy z Białegostoku są zadowoleni?
Bąk
Bąk 27.11.2019, 16:51
Koledzy pewnie tak, mieszjancy nie. Lepiej by ogarnęłi brud, a nie siedzą i w stołki pierdz....
co tam
co tam 27.11.2019, 16:11
Wizerunek najważniejszy, a co się dzieje w mieście kogo to obchodzi, aby do następnej kadencji dojechać.
ups
ups 27.11.2019, 12:41
Jaki Koń każdy widzi … nawet najlepsza Agencja PR w tej materii nic nie pomoże. Ale nie mniej jednak ciekawy news jeżeli to prawda to tylko pogratulować trwonienia miejskiej kasy. To co czas na kolejne podwyżki.
Witamina
Witamina 27.11.2019, 09:50
Pan M.K przy bliższym Poznaniu traci. I tak stracił szansę na rozwój konfliktu nad się ze swoim środowiskiem. Jak na razie trwają przy nim kółka różańcowe.
Merci
Merci 27.11.2019, 08:00
Widzisz Panie Marcinie jak to bywa. Robiłeś wszystko aby WW nie wygrał wyborów nawet ( może się mylę ) załatwiłeś poparcie Jurgiela dla Karolczuka , przychodzili do Ciebie abyś wszedł w koalicję oferując Ci stanowisko Przewodniczącego a należało Ci się jako partii która wygrała wybory co najmniej Vice Burmistrza ( widać tyle Ci starczało, zapominając o reszcie ) , Broniłeś słuszności decyzji o przekazaniu działki miejskiej pod prywatny parking. Aż do czasu gdy zacząłeś za mocno się interesować …..
I stało się . Teraz możesz odczuć na własnej skórze jak to jest z ….no właśnie ,, ludźmi" którym zaufałeś i robiłeś deal polityczny ( spójrz na listę radnych którzy głosowali przeciwko Tobie ).
Jednak to nie zmienia postaci rzeczy że to w jaki sposób Ci podziękowano jest co najmniej farsą, bo to co reprezentuje Rada Miasta z Radnymi będącymi w większości uwłacza godności tej instytucji i ośmiesza nas mieszkańców miasta w stosunku do innych miast gdzie sesje przebiegają spokojnie merytorycznie .
Marci
Marci 28.11.2019, 13:44
WW to raczej zakończył karierę definitywnie biorąc po uwagę ostatni najnowszy wyrok
3f
3f 29.11.2019, 09:27
A on nie w USA teraz, bo go na sesjach nie ma? A dietki lecą?
finito
finito 01.12.2019, 13:25
no nie widać go na sesjach znowu, a w szkole też go nie ma.... samochodu na posesji też nie ma... może się wyprowadził z miasta
renatka
renatka 02.12.2019, 00:37
jaaasne ....na wieś
Debil
Debil 01.12.2019, 17:08
Ty weź napisz do NASA może specjalnie dla ciebie go poszukaj hahaga
jak to jest
jak to jest 27.11.2019, 16:14
Dzięki Niemu Karolczuk jest burmistrzem i Chodkiewicz też..
Darek79
Darek79 01.12.2019, 20:55
Śmieszne gadanie. Albo sam w to nie wierzysz, albo próbujesz mącić jak kleczkowski. Daj spokój chłopie, jak jakis komitet po raz 2 z rzędu wygrywa wybory na burmistrza to nie przez poparcie kogoś takiego jak kleczkowski.
Nie kompromituj się.
Fjiird
Fjiird 01.12.2019, 23:11
Jak się puka od drzwi do drzwi ,......ak jechowi obrywali klamki z ulotkami grzeczni, uniżeni, przyjęli każde wsparcie i p.Kleczkowskiego też i p.Dyjuka ....i wcale nie wygrali ...przypominam 6 mandatów tyle samo co KO. Wybory do rady miasta wygrało PiS ! Reszta to cwaniactwo bo wice burmistrzem powinien być ktoś wybrany przez PiS !
Nie koniecznie p. Kleczkowski . Bo taka jest polityka ...ale nie w Augustowie.
mąt
mąt 01.12.2019, 22:28
Zapomniałeś przypadkiem kto poparł Karolczuka ? Myślisz że Pan Poseł przyszedł sam i zaproponował mu poparcie ? A ten komitet nie wygrał wyborów zapomniałeś ? Tylko swoim cwaniactwem zrobił to co zrobił. Nadmienię że nie jestem zwolennikiem Pana MK . I kto tu mąci ?
znamysię
znamysię 27.11.2019, 11:31
Zapomniałeś Merci o wielu istotnych sprawach. Zaczęło się od list wyborczych do samorządu, na które nie zostali zaproszeni starzy działacze PiS-u. Kiedy założyli swój komitet Marcin z radością poszedł do swego prezesa z tą dobrą wiadomością, że można ich teraz wyrzucić. Piszesz, że mógł zostać wice burmistrzem, owszem ale żeby zostać skutecznym włodarzem to trzeba mieć wiedzę i doświadczenie, których nie miał i zdawał sobie z tego sprawę. Sądził, że sprawy miejskie będzie rozgrywał politycznie z dwoma "słabymi" burmistrzami. Niestety się przeliczył zarówno w radzie jak i w partii. Wygrał wszystko a jeszcze szybciej przegrał wszystko. Szkoda mi Go jako człowieka, ale sam sobie na to zasłużył. Zostaw Marcinku politykę bo w niej też jesteś cienki i weź się za jakąś wymierną pracę.
Bjgft
Bjgft 27.11.2019, 18:03
Wiedzę i doświadczenie? 😁😁 widać że wcale nie trzeba! Szkoda zmarnowanego czasu dla Augustowa!
Merci
Merci 27.11.2019, 12:37
O tym zapomniałem że postarał się wyrzucić nie posłuszne mu ogniwo.
Co do Zdolności Vice pewnie masz rację bo tłumaczył się że Vice miał być z poza układu … Zresztą szkoda gadać . Dał się zrobić jak dzieciak.
Wyrocznia
Wyrocznia 27.11.2019, 00:19
kto pod kim dołki kopie ten sam?
Ciocia
Ciocia 26.11.2019, 20:26
Chciał się trzymać stołka za wszelką cenę. Żenujący spektakl tego aktora.
Jak pracodawca mówi, ze ma dość pracownika, to człowiek honoru dziękuje i odchodzi. A nie zebrze i próbuje zasłonić się immunitetem. Radny to nie święta krowa.
Patriota
Patriota 27.11.2019, 13:49
honor to trzeba mieć....
mn
mn 27.11.2019, 16:50
Niektórym wystarczy garść srebrników aby zaczęli wołać '' Niech żyje król"
wuj
wuj 27.11.2019, 10:15
"ciocia" dlaczego czynisz sąd nad biednym Panem Kleczkowskim, to samo można by rzec o niektórych radnych, burmistrzach, wójtach, posłach . ludzie do nich mówią ze się nie nadaja i byli pomyłką wyborczą a oni trzymają sie kurczowo swoich stołków ....
Gh
Gh 26.11.2019, 21:59
Łatwo przyszło, łatwo poszło.
Stryjek
Stryjek 26.11.2019, 20:58
A tak niedawno latał do tamtego z ozorem na brodzie

Pozostałe