Znakomity rok dla narciarzy wodnych Sparty - są najlepsi w kraju  

  • 27.11.2019, 08:43
  • Jolanta Wojczulis
Znakomity rok dla narciarzy wodnych Sparty  - są najlepsi w kraju
Koniec roku jest dobrym momentem, aby podsumować starty zawodników naszego klubu. W ubiegłym tygodniu zawodnicy, trenerzy, rodzice, działacze oraz włodarze miasta Augustowa spotkali się w gościnnych progach „Karmelika”, aby podsumować wyniki sekcji nart wodnych oraz kajakowej.

Jolanta Wojczulis 

W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, jego zastępca Filip Chodkiewicz. Spotkaniu przewodniczył prezes AKS Sparta Augustów Zdzisław Sadowski oraz wiceprezes Wojciech Salik. Obecny był również członek zarządu Sparty Ryszard Iwaszkiewicz – właściciel Karmelika.

Tegoroczne wyniki sekcji nart wodnych są imponujące. Ogółem w najważniejszych imprezach zawodnicy zdobyli 84 medale w tym 31 złotych, 33 srebrne i 20 brązowych. Sparta także zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii dzieci do lat 14-stu oraz seniorów . Mistrzem Europy - został Kamil Borysewicz. W kategorii do lat 15-stu Maja Piątek i Gabriela Koszycka są drużynowymi Wice Mistrzyniami Europy. Nic dodać nic ująć. Brawo . Najlepiej mijający rok nart wodnych Sparty podsumował twórca tych wyników – trener Maciej Krzywiński :„Co można powiedzieć o minionym sezonie – był udany. Co można powiedzieć więcej - był rekordowo udany. Zawodnicy sekcji nart wodnych „Sparty” zdobyli w 2019r. łącznie 84 medale w tym 31 złotych, 33 srebrne i 20 brązowych. Sparta także zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii dzieci do lat 14tu oraz seniorów. Zawodnicy naszego klubu brali udział w zawodach na akwenach Polski a także Litwy, Niemiec i Białorusi. Niewątpliwie największym osiągnięciem może poszczycić się może Kamil Borysewicz, który na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Mińsku sięgnął po złoty medal w skokach . Pozazdrościły mu jego młodsze koleżanki – Maja Piątek i Gabriela Koszycka, które broniąc barw Polski wspólnie z reprezentacją zdobyły Drużynowe Vice Mistrzostwo Europy w kategorii do lat 15-stu. Czteroletnia , ciężka , wspólna praca przyniosła w końcu zakładane efekty. „Nie zasypiamy gruszek w popiele”. Przed nami nowy sezon i nowe wyzwania. Choć trudności jest sporo. Borykamy się z niedoborem odpowiedniego sprzętu, szczególnie dla naszej młodzieży, brakiem wystarczającego finansowania na obozy i zgrupowania sportowe oraz głodowymi płacami dla kadry szkoleniowej. Jeśli chcemy kontynuować lub podwyższać wyniki sportowe obecna, dramatyczna sytuacja finansowa Klubu powinna się diametralnie zmienić.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe