Potężne emocje podczas obrad (video)

  • 30.11.2019, 14:30 (aktualizacja 30.11.2019, 19:21)
  • Bartosz Lipiński
Potężne emocje podczas obrad (video)
Jednym z punktów w porządku obrad XVII sesji Rady Miejskiej w Augustowie z 25 listopada, było rozpatrzenie wniosku Zarządu Województwa Podlaskiego o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym. Chodziło o Marcina Kleczkowskiego i jego pracę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach. Finalnie głosy radnych z Naszego Miasta oraz części radnych PiS zaważyły o podjęciu uchwały w sprawie wniosku dotyczącego Marcina Kleczkowskiego. Radny zapewniał, że jego odwołanie jest nieuzasadnione. Dyskusja augustowskich samorządowców była niezwykle emocjonująca. Padło też mnóstwo argumentów, które trudno uznać za merytoryczne. Momentami długa debata nad wnioskiem miała zwyczajnie charakter kłótni. Prezentujemy kilka zarejestrowanych przez nas nagrań video z poniedziałkowej sesji oraz relację audio. Cały zapis video z obrad zostanie niebawem opublikowany przez urząd miejski pod adresem: esesja.tv. Więcej na ten temat napiszemy na łamach "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Relacja video fragmentów sesji:

Głos zabiera zasiadająca pośród publiczności radna powiatowa PiS Elżbieta Puczyłowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Kleczkowski twierdzi, że jego odwołanie ma związek ze sprawowaniem funkcji radnego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Fragmenty z dyskusji nad uchwałą:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kleczkowski: "To skandal, co się dzieje w tej radzie":

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relacja audio:

Cz. 1:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cz. 2:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cz. 3:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
klocia
klocia 28.11.2019, 12:31
Jak rozumiem p. Kleczkowski ma zamiar pójść do sądu. No to teraz zapewne pojmie, jakie znaczenie mają wolne niepartyjne sądy.
zus
zus 28.11.2019, 14:47
na zwolnieniu lekarskim? a gdzie kontrola ZUS???
Bip
Bip 30.11.2019, 08:31
Czy to prawda z tym zwolnieniem????
Pracodawca
Pracodawca 28.11.2019, 08:22
W kolejnych wyborach każdy kandydat powinien wyraźnie to stwierdzić / mieć napisane na plakacie wyborczym, że wybór na radnego zagwarantuje mu pracę na okres bycia radnym. Taka osoba nie będzie mogła być zwolniona z pracy przez pracodawcę bez zgody pozostałych radnych. Niech każdy to wie. Bo dla mnie to science fiction.
Karniak
Karniak 28.11.2019, 06:52
Pan Marcin nie ma godności. Widać to coraz wyraźniej. Znalazł poparcie pań ze " środowiska kościelnego", które zmanipulowal swoją niby krzywdą doznań od ludzi, ktorym szkodził.
Pani Ela (kandydatka na posła) jeszcze się nie poznała na Marcinie? Zapewne za mało straciła!
znajomy
znajomy 27.11.2019, 11:03
Panie Miklas i Pani Puczyłowska jest takie polskie powiedzenie, które jak ulał pasuje do obecnej sytuacji, " lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć". Chociaż pewno ani jedno ani drugie tego powiedzonka nie zrozumie.
Poczuj jak to jest
Poczuj jak to jest 26.11.2019, 15:34
A on żałował kogoś gdy czyste robił Karolczuk? Żałował tych, którzy sami odeszli? Gdzie wtedy był?
Obserwator
Obserwator 26.11.2019, 12:20
Obraz pracy rady miasta nasuwa jeden wniosek. Miasto pod rządami burmistrzów i radnych na czele z przewodniczącą to jedna wielka porażka. Ci wybrańcy są odzwirciedleniem wyborców.
mieszkaniec
mieszkaniec 27.11.2019, 10:28
Dobrze Szkiłądź napisał, że dzieli go od włodarzy przepaść. Czego możemy oczekiwać po pięciu latach ich rządów? Jak będzie wyglądał nasz Augustów? Strach pomyśleć.
emeryt
emeryt 26.11.2019, 11:34
Wielki halo zwalniają członków PiS. A w poprzedniej kadencji, jak zwalniali ludzi z pracy. Byli tacy co mieli 20 letni, a nawet i większy staż pracy, zostali wyrzuceni na bruk, jak śmieci. Znam przypadki, małżonka po wypadku, dwójka małych dzieci, kredyt na mieszkanie, a męża na bruk. To nie było pozbawienie rodziny chleba. A teraz zło wraca.
Rysio
Rysio 26.11.2019, 11:15
Ciwkaw jestem jak się czują zmanipulowani przez Kleczkowskuego wyborcy PiS?
to sie nie miesci w głowie
to sie nie miesci w głowie 26.11.2019, 08:45
czyli augustowscy radni przyczynili sie do utraty pracy przez swego kolege radnego? dobrze rozumiem? jeśli to prawda to jest wręcz niewiarygodne... można sie nie lubić ale pozbawiac człowieka chleba? wróci do was całe zło które wyrządziliście temu człowiekowi. którzy to radni głosowali za? chce znac ich nazwiska zeby zapamiętać i splunąć pod nogi.... tego się nie robi drugiemu człowiekowi ... dramat
Magda K.
Magda K. 28.11.2019, 06:54
Zło, które wyrządził innym, powróciło do niego.
Wyborca
Wyborca 28.11.2019, 11:01
Jeżeli nie znasz człowieka to się nie wypowiadaj. Pan Marcin pomógł bardzo wielu osobom, a w zamian został opluty. Pomógł nie tylko prywatnie, ale też wiele zrobił dla miasta. Pazerność, zazdrość i plotki zaślepiają rozum. Wcześniej czy później prawda sama się obroni.
zainteresowany
zainteresowany 28.11.2019, 13:43
Nieskromnie zapytam a w czym pomógł dla miasta? Odkąd pamiętam to jątrzył na sesjach w mieście i powiecie. Wiem, że pracował w B-acie i zajmował się łapaniem szkodników. Nie znam jego aktywności w pracach społecznych, bądź innych skierowanych na mieszkańców. Proszę o konkretne informacje.
:(
:( 26.11.2019, 18:04
Rozumiem że zdejmują Pana Kleczkowskiego z funkcji przewodniczącego bo nie odpowiada im taki styl czy sposób czy nawet osoba ok. To ich bezpośrednio dotyczy. Ale tutaj? To było podle i nieludzkie. Straszne. Kogo my wybraliśmy.
Zamyślony
Zamyślony 26.11.2019, 11:11
Po pierwsze to opinia rady nie jest wiążąca a po drugie czy Pan dyrektor po objęciu stanowiska nie robił zmian personalnych w WORD?
Red
Red 26.11.2019, 12:07
To jest wyrażenie zgody nie opinia ,przeczytaj sobie przepis ustawy.
mrln
mrln 26.11.2019, 10:27
10 za: E. Al-Khameri, S. Bielwaska, T. Dobkowski, A. Dobrowolska, D. Ostapowicz, K. Raczkowska, J. Roszkowska, M. Szczerbakow, M. Śleszyńska, M. Zawadzki
1 wstrzym.: M. Chudecki
8 przeciw: L. Cieślik, R. Harasim, T. Miklas, A. Mroziewska, I. Piasecka, A. Sieńko, A. Sigilewska, M.Sznejder
Raz na wozie, raz pod wozem
Raz na wozie, raz pod wozem 26.11.2019, 14:43
To to PIS się popisał. Brawo Wy!
Niewirzę
Niewirzę 26.11.2019, 12:23
To Miklas i Sigilewska głosowali z PO i SlD?
Nm
Nm 26.11.2019, 11:39
mrl dzięki, i Wszystko jasne ......Żenada.
Nn
Nn 26.11.2019, 09:39
Masz rację ! Też bym chciał poznać Nazwiska tych radnych ...... Tragedia dzieje się z ludźmi .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.11.2019, 07:17
Można lubić Pana Kleczkowskiego bædź nie.. Ja osobiście nie jestem jego zwolennikiem , ale to co się działo na radzie to jest nie do pomyślenia jakaś
kpina,Farsa ,Pani,Przewodnicząca.....brak słów w języku polskim aby określić w jaki sposób to zostało zrobione . Panie Marcinie tak Panu odpłacono za poparcie i koalicję z NM. Następnym razem proszę uważać z kim pan częstuje mieszkańcœw ciasteczkami i kogo Pan popiera.. A tak nawiasem to jestem ciekawy czy europoseł Jurgiel dalej Popiera Karolczuka ?
A?
A? 25.11.2019, 21:51
Beatka to córunia lokalnego sennnndziego jest? Taki tam miasto...
Fiona
Fiona 27.11.2019, 16:18
Gestykulacja , fizis, mimika .. jakbym widziała "drugiego" , czyżby kuzyneczka albo, Boże nie dopuść .. siostrzyca ???
Wielkie wargi 7
Wielkie wargi 7 27.11.2019, 17:36
Blisko coraz bliżej??
Łypa
Łypa 26.11.2019, 15:36
Szczęki 56

Pozostałe