Obrady XVII sesji Rady Miejskiej

  • 30.11.2019, 14:30 (aktualizacja 03.12.2019, 10:54)
  • Bartosz Lipiński
Obrady XVII sesji Rady Miejskiej
W poniedziałek, 25 listopada w Urzędzie Miejskim odbyły się obrady XVII sesji Rady Miejskiej w Augustowie. Porządek obrad dostępny jest na stronie: http://augustow.esesja.pl , natomiast relacje video z posiedzeń rady można śledzić pod linkiem: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm

Bartosz Lipiński

Proponowany porządek obrad:

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hahaha.
Hahaha. 02.12.2019, 15:15
Hej ludziska. Widzieliście wykres wzrostu produkcji odpadów zmieszanych przez mieszkańców autorstwa KW NASZE MIASTO ? Proponuję abyście zobaczyli na ich stronie. Oni mają nas za idiotów !!!!!!
Gratulacje za propagandę nawet sam minister propagandy JG by się tego nie powstydził.
Buuuuu
Buuuuu 03.12.2019, 08:20
Tak wyglæda polityka KW ,, Nasze Miasto" jak ten wykres ! Brawo Wy Wszak ,,Augustów to jego mieszkańcy" . Fakt chyba ktoś ma nas za idiotów. Proponuję tego co to stworzył to dzieło zgłosić do nagrody najlepszej propagandy za mijajæcy rok. PR to potężne narzędzie ale nie w waszych rękach jak widać.
😉
😉 03.12.2019, 09:26
Zapewne zostanie odznaczony jakimś ptakiem dla odmiany złotą wroną 🤔
Marionetka
Marionetka 29.11.2019, 09:45
,, nie, teraz Pan Burmistrz zabierze głos. Tak Panie Burmistrzu ?, Panu Panie Radny nie udzieliłam głosu, Proszę Panie Burmistrzu itd" ....... Jak dla mnie to jest bardzo proste ....A wy ludziska dalej wierzcie w demokrację, transparętność , uczciwość, bezinteresowność .
Transparentność
Transparentność 02.12.2019, 21:08
Pani Marionetko, wzywam do przestudiowania słownika ortograficznego!😖
fred
fred 27.11.2019, 06:34
Co tam się działo...ale najbardziej ciekawi jak ci pseudo ludzie, katolicy będą do kościoła chodzić, znów będą udawać świętych a tu człowieka tak sobie z pracy zwolnili dla zwykłych gierek politycznych... brzydze się takimi ludźmi z pierwszych ławek w kościele...
Lawyer
Lawyer 29.11.2019, 18:25
z pracy to zwalnia pracodawca... w tym wypadku Urząd Marszałkowski...
Rrot
Rrot 29.11.2019, 20:47
To po co Urząd prosił o zgodę?
Lawyer
Lawyer 01.12.2019, 15:30
O zgodę? to jest tylko opinia, bo takie przywileje mają radni. Opinia nie jest w ogóle wiążąca. dla pracodawcy...
zieńć
zieńć 27.11.2019, 12:52
A to coś nowego? Gdy "zła zmiana" zwalniała z pracy doskonałych zarządców Janowa Podlaskiego i Michałowa to nikt larum nie podnosił. Nowi jeden po drugim podawali się do dymisji, bo żaden/żadna nie znał się na koniach i obie stadniny straciły światową renomę, Mnie tam nie żal p. Kleczkowskiego, Padł ofiarą polityki, którą sam popiera.
zieńć
zieńć 27.11.2019, 13:28
Jeszcze tylko dodam, że wyrzucał ich nie kto inny jak partyjny kolega p. Kleczkowskiego czyli min. Jurgiel. Też powodów merytorycznych nie było, a audyty niczego potem nie wykryły. Tak że domaganie się w tej sytuacji ochrony jest kuriozalne i żałosne. Karma wróciła.
August
August 26.11.2019, 20:44
A myślałem, że jakości pracy rady poprzedniej kadencji nic nie pobije - znów warto brać popcorn i oglądać radę w sąsiednim Augustowie - jest się z czego pośmiać. Jakość prowadzenia sprowadza się do słów "kończ Wać Pan, wstydu oszczędź" - pani - nikt tak nie prowadzi obrad rady. Dziwię się mieszkańcom tego zacnego miasta, że to akceptują. Spójrzcie na Suwałki i to jak tam wyglądają sesje rady miejskiej - są i zwolennicy i przeciwnicy p. Prezydenta - ale sesja prowadzona jest merytorycznie a spory również są merytoryczne a nie personalne. Nie trzeba chodzić do kina - wystarczy sesję w Augustowie obejrzeć. Czy ludziom nie jest wstyd grać w takim spektaklu ...
Młody
Młody 30.11.2019, 19:16
W Suwałkach na sesjach jest spokój bo tam nie ma Miklasa i Kleczowskiego , sami sobie udzielają głosu
kamil
kamil 27.11.2019, 11:54
Sesje w powiecie też są spoko. Poziom obrad, dyskusje na wysokim poziomie. Tak trzymać.
kkk
kkk 26.11.2019, 07:32
to co było wczoraj na sesji , to po prostu skandal. Tak działają układy. Mam pytanie co i jak trzeba zrobić aby te towarzystwo wzajemnej adoracji pogonić.
mieszkaniec
mieszkaniec 28.11.2019, 09:00
Proponuje na wstępie złożyć petycje o pozbawienie diet radnym z naszych podatków. Wstyd na całą Polskę to co wyprawia się na sesjach w Augustowie. Chcą się awanturować, wyrzucać z pracy pracowników urzędu i innych placówek, obniżać pensje dyrektorom szkół, oczerniać ludzi, politykować to nie za NASZE pieniądze. A kysz.
obserwator
obserwator 29.11.2019, 18:27
wejdź w oświadczenia majątkowe i zauważysz że radni NM w większości przypadków dietę przekazują na cele charytatywne.... a kto się awanturował to dokładnie na sesji widać było...
Mieszkanka
Mieszkanka 29.11.2019, 19:23
To nie znaczy że mogą robić co im się podoba! To zaszczytna funkcja którą należy sprawować z godnością. Podejmować decyzje przemyślane służące miastu i społeczeństwu .
Ostatnia sesja pokazała że połowa radnych nie powinna w radzie zasiadać! Smutne to jak widzi się taki brak kultury , szacunku dla drugiego czlowieka (odbiorcy transmisji na żywo, kolegi/koleżanki obecnych na obradach)
I nie chodzi o podjęcie konkretnej decyzji tylko o sposób w jaki jest to jest robione. Po prostu trzeba umieć ocenić swoje możliwości a nie owczym pędem ogarniać stanowiska, funkcje do których brak nam kompetencji i możliwości intelektualnych .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.11.2019, 21:40
a o których radnych mówisz ? którym to brak możliwości intelektualnych?
Nie można
Nie można 29.11.2019, 22:04
Wszyscy wszystko wiedzą 😁
Werk
Werk 26.11.2019, 13:59
Trzeba wygrać wybory.
Roma
Roma 26.11.2019, 18:54
Raczej trzeba ogłupić wyborców wielkimi banerami lub pomniejszymi plakatami , nachodzić ich w domach i bredzić o komisarzach, nosić ciasteczka po mieście , w mawiać im że Augustów to jego mieszkańcy , i wiele innych bzdetów takich jak ,, obiecane wykonane ,, a po wszystkim , no cóż realizować swoje prywatne zamiary a was drodzy mieszkańcy mamy do następnych wyborów głęboko .........
Dziękujemy wam Radni a raczej Bezradni za pierwszą z podwyżek bo przecież nie ostatnią ...prawda ?
Fajnie że ,,dfre,, podaje nam imiennie którzy radni głosowali za a którzy przeciw .
Zygmunt August
Zygmunt August 25.11.2019, 20:54
Pani Przewodnicząca mam pytanie , dlaczego Pani mówi ,, przystępujemy do przegłosowania...."? A tak ad vocem to dziękujemy Państwu Radnym z Naszego Miasta i PiSu za 87 procentowe podwyżki za wywóz śmieci. Brawo Wy. Wszak Augustów to jego mieszkańcy.
XD
XD 27.11.2019, 07:16
Oczywiście że śmieci w górę !!! A pensja dla pracowników też? Nowy prezes bez konkursu od 1 grudnia wszystko zrobi tak jak życzy sobie ....
dfre
dfre 26.11.2019, 11:59
Podwyżka za śmieci o 87% przyjęta.

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty, ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności:
ZA: 10, PRZECIW: 8, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 2, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 1

Lista imienna
ZA (10)
Al-Khameri Emilian
Bielawska Sylwia
Chudecki Mirosław
Dobkowski Tomasz
Dobrowolska Alicja
Ostapowicz Dariusz
Raczkowska Katarzyna
Roszkowska Jolanta Oneta
Szczerbakow Mieczysław
Śleszyńska Magdalena

PRZECIW (8)
Cieślik Leszek Stanisław
Harasim Rafał
Kleczkowski Marcin
Miklas Tomasz
Mroziewska Agnieszka
Piasecka Izabela Agnieszka
Sieńko Adam
Sznejder Marek
WSTRZYMUJĘ SIĘ (2)
Sigillewska Aleksandra Maria
Zawadzki Mirosław

BRAK GŁOSU (0)

NIEOBECNI (1)
Walulik Wojciech
Buuuuuuuu
Buuuuuuuu 26.11.2019, 19:50
Tym co za i się wstrzymali już dziękujemy !!!!!!!!!
Prysznic
Prysznic 27.11.2019, 11:03
A ja mam inny pomysł. Skoro Państwo Radni którzy głosowali Za i Ci którzy się wstrzymali od głosu ( wszak swoje zdanie trzeba mieć a nie lawirować ) nie szanują nas i naszych finansów i tak łatwo im to przychodzi podwyżka aż 87 % !!!!! co w dziejach tego miasta jeszcze nie było i zobaczymy co dalej , Podziękowali im za ten gest za tak zacne reprezentowanie swoich wyborców. w sposób taki że OMIJAJMY SZEROKIM ŁUKIM CO NIE KTÓRE USŁUGI PROWADZONE PRZEZ NICH ? Niech czekają na nowy sezon i przyjezdnych a w przyszłości podziękujemy przy urnach wyborczych Skoro nie szanują nas i naszych pieniążków..
kuku
kuku 26.11.2019, 09:59
Ceny za śmieci segregowane ostro w górę! Niesegregowane to stawka segregowanych pomnożona przez 3! 66zł za 1 osobę, 132 za 2 ozzsoby itd. Wszyscy będą segregować, przynajmniej na deklaracji, bo liczby pojemników na tonie wskazują. Posiadanie kompostownika obniża opłatę o 2 złote! Wynika stąd, że wywóz smieci biodegradowalnych kosztuje 2 złote. Czy ta uchwała podwyżkowa przeszła czy nie, bo nie ma wideo z sesji na stronie.
SA
SA 26.11.2019, 08:03
A jeszcze tak ad vocem poprzedniej wypowiedzi . Pan skarbnik może mówić co mu się chce i przestawiać liczby do woli wszak nie jest z tego miasta . Dziwię się Radnym PiS i NM że głosują za podniesieniem opłat za wywóz odpadów o 87% . Jest to dla mnie nie pojęte !!!! W Augustowie jest bardzo dużo emerytów którzy oglądają każdą złotówkę przed wydaniem z każdej strony . Jak spojrzycie tej części mieszkańcœw w oczy Wy którzy zabiegaliście o ich głosy i szczerzy liście się z plakatów wyborczych do swoich sąsiadœw. ? A jeszcze to nie wszystko prawda bo została woda. ciepło, podatek od nieruchomości..... Za cztery lata znów zaczniecie pielgrzymkę pod nasze bramki ale z jakim efektem ? Mam nadzieję że żadnym i również mam nadzieję że wasi sąsiedzi i wyborcy wam podziękują za to osobiście.


wkurzony
wkurzony 28.11.2019, 09:03
Trzeba przygotować wiadra z fekaliami.
jam
jam 27.11.2019, 13:33
Mają radę seniorów, która to przyklepnie. Wianuszek wyznawczyń. Dostaną po dyplomiku na koniec i będę wdzięczne. TWA.
Suwałeeky
Suwałeeky 26.11.2019, 15:42
O w ząbek czesany. Co za gość 😂
34t
34t 25.11.2019, 21:47
Właśnie! Głosują coś pod nosem. Jakieś pojemności smietników? Nic nie wiadomo konkretnie. To co? Nawet jak smietnik pusty to i tak zapłacę? A jak mam na spółkę z sąsiadem pojemniki to będę płacić za wirtualne pojemniki od łba? Dlaczego projektów tak ważnych uchwał nie konsultuje się z mieszkańcami i nie podaje do wiadomości publicznej? Strach przed mieszkańcami, że przyjdą na sesję? Czy termin tego "przegłosowywania" to nie za poóźno jak ma wejść od 1 stycznia 2020? Urząd zdąrzy z powiadomieniem mieszkańców i będzie czas na złożenie nowych deklaracji? Przejrzystośc tych transmisji jest pozorowana.
Sic!
Sic! 26.11.2019, 16:58
Jest przecież narzędzie do konsultacji społecznych, było już wiele ankiet. Ale nie będziemy przecież konsultowali takich błahostek jak podwyżki opłat. Sprawami godnymi konsultacji społecznych jest lokalizacja placu zabaw czy też kolor kwiatków w donicach. Get a grip Rado!
spk
spk 26.11.2019, 07:52
Projekty uchwał są wcześniej omawiane na poszczególnych komisjach, to raz. Dwa - projekty uchwał zawsze są zamieszczane Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu i można się z nimi na spokojnie zapoznać przed sesją.
destrukcja
destrukcja 27.11.2019, 17:47
W komisjach jest podobnie jak w radzie większość jest z PIS i NM włącznie z przewodniczącymi owych komisji. To przepraszam bardzo jakie są ustalenia ? A no takie ,, komisja po zapoznaniu się z projektem uchwały nie widzi przeciw wskazań itd" lub ,, uznaje skargę za bez zasadną " .A po drugie starsza część społeczeństwa nie ma dostępu do BIPU lub nie potrafi obsłużyć komputera.
Więc jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej się nie wypowiadaj.
wertykulator
wertykulator 26.11.2019, 10:01
Czy radni nie mogą poinformować wcześniej mieszkańców o tak istotnych dla nich sprawach?
Demokracja
Demokracja 29.11.2019, 10:12
Oczywiście że mogą poinformować nas mieszkańców o uchwałach które będą głosowane czy też chociażby o porządku obrad np w swojej propagandowej gazetce miejskiej czy Jaskółce wykładając te pisma bezpłatnie w sklepach. Ale po co ? Czy któryś z radnych podzielił się taką wiadomością ze swoimi sąsiadami, wyborcami ? Nie bo lepiej aby mieszkańcy dowiedzieli się w ostatniej chwili o posiedzeniu rady bo jeszcze ktoś przyjdzie i zabierze głos ! Nie długo będziemy dowiadywali się w porannych wiadomościach że Szanowni Radni zebrali się w nocy i przegłosowali kolejne podwyżki. Garda i kpina .Wszystko przecież przejżyste aż boli. Ale Augustów to małe miasto i....
Rtg
Rtg 26.11.2019, 08:46
Nie wszystkie jak widać.
Obserwatorium
Obserwatorium 26.11.2019, 08:34
Tego co się wyrabia na tym spektaklu wzajemnej adoracji pomiędzy Szanowanymi Radnymi PiS i NM nie da się obronić żadnymi argumentami . Sięgneliście poziomu zero absolutne. A do Szanownej Pani Przewodniczącej mam proßbę aby sobie dziś odtworzyła nagranie z wczorajszej sesji bo tego akurat nie da się komentować używając normalnych słów .
Zniesmaczona
Zniesmaczona 27.11.2019, 23:42
Na jej miejscu po odsłuchaniu złożyłambym rezygnację.....spaliłabym się ze wstydu !
Kto to wybiera ...czy to tak jest że czym bardziej brak kompetencji to lepiej ?
Kto wybrał , kto głosował ........
Powinna
Powinna 28.11.2019, 21:56
Faktycznie powinna zrezygnować.....po tym żenującym spektaklu
Werk
Werk 28.11.2019, 10:08
Nasze Miasto ją wybrało
Markus
Markus 02.12.2019, 12:41
Po to ją wybrało ...
ttt
ttt 25.11.2019, 18:42
Pytanko . Dla czego tak późno podana została informacja o posiedzeniu Szanownej Rady ?
3r3
3r3 25.11.2019, 17:47
Podjęcie uchwały na wniosek 5 radnych. Gdzie wniosek. Zaraz będzie wniosek. Przerwa. Nie ma wniosku, zapodział się. Przerwa. Nie ma wniosku jest projekt uchwały. To jest wniosek czy nie ma? Nie ma. To znaczy wniosku jako takiego nie ma bo projekt uchwały jest wnioskiem jednocześnie. Zabawne :-))))))))
4K
4K 25.11.2019, 22:29
Skąd my to znamy .."anuluj bo przegramy"
Rudolf czerwononisy