Memoriał im. Waldemara Borysa  

  • 25.11.2019, 08:03
  • Jolanta Wojczulis
Memoriał im. Waldemara Borysa
Miał serce na dłoni i kochał sport, a przede wszystkim tenis stołowy. Mowa o Waldemarze Borysie, który odszedł od nas ponad rok temu. W minioną sobotę, 16 listopada w Białobrzegach zorganizowano memoriał jego imienia w tenisie stołowym. Liczba uczestników turnieju przeszła oczekiwania organizatorów.

Jolanta Wojczulis 

Przypomnijmy, że to dzięki śp. Panu Waldemarowi i jego zaangażowaniu i pasji nasi Czytelnicy mogli regularnie zapoznawać się z najświeższymi informacjami dotyczącymi rozwoju i osiągnięć tenisa stołowego w naszym regionie. Był mieszkańcem Augustowa i bardzo liczył na to, że uda mu się zbudować klub z dużymi aspiracjami. Przez ostatnie lata trenował przede wszystkim zawodników klubu UKS Białobrzegi. W 2016 roku delegaci wybrani przez kluby województwa podlaskiego doceniając jego duże zasługi powierzyli mu funkcję wiceprezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Ten sport pochłaniał go bezgranicznie. Potrafił z pamięci wymienić wyniki meczów ligowych każdej kolejki niezależnie od szczebla rozgrywek, a aktualną sytuację w tabeli podawał bez chwili zastanowienia. Niestety pana Waldemara Borysa nie ma już wśród nas, ale pamięć o nim pozostała. W sobotę, 16 listopada władze klubu UKS Białobrzegi zorganizowały I Memoriał im. Waldemara Borysa w Tenisie Stołowym w Białobrzegach.

-W zawodach w sumie udział wzięło ponad 140 zawodników (w tym 90 w kat. młodzików i kadetów i 54 w kategorii open) z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego co było dla nas miłą niespodzianką –zaznaczył Artur Kuryło, prezes UKS Białobrzegi. –Byli to sportowcy między innymi z takich miast jak Pisanica, Stary Folwark, Białystok, Sokółka czy Grajewo.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe