Ulica Kilińskiego i Rybacka zyska nową nawierzchnię

  • 20.11.2019, 10:47
  • Beata Perzanowska
Wieści z miasta. W środę, 13 listopada burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy, budowy i przebudowy ulicy Rybackiej oraz modernizacji ulicy Kilińskiego. Inwestycję wykona firma Ekodrom Sp. z o.o. W ramach tego samego kontraktu zostanie przebudowana droga wewnętrzna na terenie żłobka.

dziennikpowiatowy.pl Augustów

Dalsza treść artykułu jest dostępna  po wykupieniu subskrypcji.

Jesteśmy portalem niezależnym. Zbieramy dla Was najświeższe i najlepsze informacje.

Jeśli chcesz być najlepiej poinformowany wykup subskrypcję.

Co się dzieje w Augustowie i powiecie?  dziennikpowiatowy.pl daje odpowiedzi: sprawdzone wiadomości z pierwszej ręki,


Dostępne plany subskrypcji:

 

 

-> miesięczna - cena od 17,90 zł

-> roczna - cena od 160,00 zł

 

 

 

 

Komentarze (8)

Moje miasto
Moje miasto 26.11.2019, 08:01
Banda malkontentów. Najlepiej zaorać wszystko i nic nie robić. Wtedy narzekalibyście jedynie na brak jakichkolwiek robót. Zapytajcie dyrekcję żłobka albo przedszkola, czy remont Kilińskiego nie jest potrzebny? Albo rodziców korzystających z tych placówek. Miasto opracowało projekty, dostało dofinansowanie, prace wykona miejscowa firma. Rozumiem, że dobrze było w czasach kiedy budowano maksymalnie 2 ulice w roku a miejscowi wykonawcy musieli wozić się po całym województwie w poszukiwaniu roboty?
Ulice z dofinansowaniem więc budowane w komplecie z chodnikami i oświetleniem. Rondo u zbiegu Hożej, Sienkiewicza i Rybackiej - wynik uzgodnień z PZD, zarządcą dwóch pierwszych ulic. Kwestia skrzyżowania Hożej z 3 Maja - Zapytajcie dyrekcję PZD, bo to ich temat.
A jak to wszystko będzie wyglądało? Trzeba się przejść do UM, projekt nie jest tajny i można go obejrzeć, ewentualnie ściągnąć go sobie z BIPu z przetargu na tę budowę. Proste.
Pobocze
Pobocze 24.11.2019, 17:44
Też bez chodników?
3g
3g 24.11.2019, 12:27
Nasadzenia drzew jak jest miejsce to ok, ale powinna być jezdnia wraz z parkingami po bokach, żeby można było przejechać. Inaczej będzie taki cyrk jak na kasztanowej i slalom, a po obu stronach drzewa a po jednej zastawiona ulica samochodami, że jest wąsko i trzeba zjeżdżać w wolne skrawki, żeby ktoś z przeciwnej strony przejechał.
Jerzy
Jerzy 23.11.2019, 21:35
1. "W ramach rozbudowy powstanie rondo łączące ulicę Rybacką z ulicą Hożą i ulicą Sienkiewicza ..."
Czy już wiadomo gdzie ONO będzie i w jakim celu? Jeżeli ulica Rybacka ma być ( i jeszcze któraś łącząca się z nią) ulicą jednokierunkową to po co jeszcze tu rondo? A może za mało informacji posiadają mieszkańcy?
2. Przed przeniesieniem Urzędu do nowej siedziby może wypada podać do publicznej wiadomości jakie rozwiązania komunikacyjne planowane są na skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja z Hożą , które już dziś często zatyka się i są problemy z włączeniem się do ruchu wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej. Głównie dotyczy to manewru skrętu w lewo. Skręcić w lewo w Hożą też są trudności chociaż mniejsze.
3. Czy już wiadomo ile jeszcze drzew przy tej inwestycji będzie wyciętych?
bez
bez 21.11.2019, 19:54
Może trzeba zrobić bez chodników i bez oświetlenia.
Z
Z 22.11.2019, 07:03
I bez asfaltu.
Augustów to jego mieszkańcy
Augustów to jego mieszkańcy 20.11.2019, 16:20
No brawo Wy ! Tylko nie zapomnijcie zrobić przy tej okazji zatoczek do parkowania przy restauracji tak aby to miejsce było jeszcze bardziej atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Tak w Waszym mieście wygląda praworządność i transparentność . Ważne są Własne interesy a inni to niech dalej toną w błocie czy dziurach .
Okularnica
Okularnica 21.11.2019, 19:06
Parkingi to ich specjalność

Pozostałe