Ulica Kilińskiego i Rybacka zyska nową nawierzchnię

  • 20.11.2019, 10:47
  • Beata Perzanowska
Ulica Kilińskiego i Rybacka zyska nową nawierzchnię
Wieści z miasta. W środę, 13 listopada burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy, budowy i przebudowy ulicy Rybackiej oraz modernizacji ulicy Kilińskiego. Inwestycję wykona firma Ekodrom Sp. z o.o. W ramach tego samego kontraktu zostanie przebudowana droga wewnętrzna na terenie żłobka.

W ramach rozbudowy powstanie rondo łączące ulicę Rybacką z ulicą Hożą i ulicą Sienkiewicza. Zaplanowano m.in. nową nawierzchnię jezdni, chodników, zatok parkingowych, budowę nowej i remont istniejącej kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego LED. Uporządkowana zostanie również zieleń drogowa. Skarpy ronda obsadzone zostaną roślinami, m.in. dereń rozłogowy, dereń biały, sosna (kosodrzewinana). Ulica Rybacka będzie miała nowe nasadzenia od strony domów jednorodzinnych m.in. klon jesieniolistny „Flamingo”.

 

Ulice te otrzymały dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, w tym ulica Rybacka 1 750 000 zł, a ulica Kilińskiego 750 000 zł.

 

Termin realizacji to 31.07.2020r.

Urząd Miasta Augustowa

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Moje miasto
Moje miasto 26.11.2019, 08:01
Banda malkontentów. Najlepiej zaorać wszystko i nic nie robić. Wtedy narzekalibyście jedynie na brak jakichkolwiek robót. Zapytajcie dyrekcję żłobka albo przedszkola, czy remont Kilińskiego nie jest potrzebny? Albo rodziców korzystających z tych placówek. Miasto opracowało projekty, dostało dofinansowanie, prace wykona miejscowa firma. Rozumiem, że dobrze było w czasach kiedy budowano maksymalnie 2 ulice w roku a miejscowi wykonawcy musieli wozić się po całym województwie w poszukiwaniu roboty?
Ulice z dofinansowaniem więc budowane w komplecie z chodnikami i oświetleniem. Rondo u zbiegu Hożej, Sienkiewicza i Rybackiej - wynik uzgodnień z PZD, zarządcą dwóch pierwszych ulic. Kwestia skrzyżowania Hożej z 3 Maja - Zapytajcie dyrekcję PZD, bo to ich temat.
A jak to wszystko będzie wyglądało? Trzeba się przejść do UM, projekt nie jest tajny i można go obejrzeć, ewentualnie ściągnąć go sobie z BIPu z przetargu na tę budowę. Proste.
Pobocze
Pobocze 24.11.2019, 17:44
Też bez chodników?
3g
3g 24.11.2019, 12:27
Nasadzenia drzew jak jest miejsce to ok, ale powinna być jezdnia wraz z parkingami po bokach, żeby można było przejechać. Inaczej będzie taki cyrk jak na kasztanowej i slalom, a po obu stronach drzewa a po jednej zastawiona ulica samochodami, że jest wąsko i trzeba zjeżdżać w wolne skrawki, żeby ktoś z przeciwnej strony przejechał.
Jerzy
Jerzy 23.11.2019, 21:35
1. "W ramach rozbudowy powstanie rondo łączące ulicę Rybacką z ulicą Hożą i ulicą Sienkiewicza ..."
Czy już wiadomo gdzie ONO będzie i w jakim celu? Jeżeli ulica Rybacka ma być ( i jeszcze któraś łącząca się z nią) ulicą jednokierunkową to po co jeszcze tu rondo? A może za mało informacji posiadają mieszkańcy?
2. Przed przeniesieniem Urzędu do nowej siedziby może wypada podać do publicznej wiadomości jakie rozwiązania komunikacyjne planowane są na skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja z Hożą , które już dziś często zatyka się i są problemy z włączeniem się do ruchu wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej. Głównie dotyczy to manewru skrętu w lewo. Skręcić w lewo w Hożą też są trudności chociaż mniejsze.
3. Czy już wiadomo ile jeszcze drzew przy tej inwestycji będzie wyciętych?
bez
bez 21.11.2019, 19:54
Może trzeba zrobić bez chodników i bez oświetlenia.
Z
Z 22.11.2019, 07:03
I bez asfaltu.
Augustów to jego mieszkańcy
Augustów to jego mieszkańcy 20.11.2019, 16:20
No brawo Wy ! Tylko nie zapomnijcie zrobić przy tej okazji zatoczek do parkowania przy restauracji tak aby to miejsce było jeszcze bardziej atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Tak w Waszym mieście wygląda praworządność i transparentność . Ważne są Własne interesy a inni to niech dalej toną w błocie czy dziurach .
Okularnica
Okularnica 21.11.2019, 19:06
Parkingi to ich specjalność

Pozostałe