Pierwsze koty za płoty

• 23.11.2019, 06:05
  • Jolanta Wojczulis
Tym razem medale nie były im pisane, ale wrócili z nowymi doświadczeniami. Mowa o podopiecznych Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy w sobotę, 16 listopada, wzięli udział w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin Juniorów 16-18 lat i Młodzieżowców 18-21 lat.

Jolanta Wojczulis

W sobotnich zawodach, które rozegrano w Makowie Mazowieckim, o najwyższe podium walczyło 217 zawodników z 77 klubów z całej Polski zrzeszonych w Polskim Związku Karate.
Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało dwóch młodzieżowców Jakub Tomkiewicz (do 65 kg) oraz Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik (+80 kg), był to ich pierwszy start w tej rangi zawodach.

-Błażej w pierwszej swojej walce eliminacyjnej przegrał z zawodnikiem Przeworska.
Drugi z naszych karateków Kuba Tomkiewicz w eliminacjach pokonał przeciwnika z Krosna. Natomiast w kolejnej walce 1/8 finału przegrał, ale z bardzo dobrym przeciwnikiem, którym był reprezentant Konstancina, aktualny Vice Mistrz Europy z Pragi. Ostatecznie Kuba zajął 6 miejsce w kat do 65 kg.
Choć augustowianie nie zdobyli medali, to na pewno wrócili z zawodów bogatsi o nowe doświadczenia, które z pewnością przydadzą się w innych turniejach. Naszym karatekom życzymy wielu sukcesów w kolejnych zawodach.