Wbili symboliczną łopatę

  • 14.11.2019, 12:54 (aktualizacja 14.11.2019, 12:58)
  • Beata Perzanowska
Wbili symboliczną łopatę
Symbolicznym wbiciem łopaty, w czwartek, 31 października rozpoczęła się budowa i rozbudowa części drogi wojewódzkiej na odcinku Lipsk -granica państwa. Inwestycja zostanie sfinansowana w całości z Funduszu Dróg Samorządowych i jak zapewniają władze marszałkowskie województwa podlaskiego, jest pierwszym krokiem do stworzenia oczekiwanego od lat przejścia granicznego z Białorusią w Lipszczanach.

Beata Perzanowska

Na budowę i rozbudowę części drogi wojewódzkiej nr 664 na odcinku Lipsk -granica państwa pozyskano środki z budżetu państwa w wysokości 64 mln złotych. Inwestycja rozpoczęła się symbolicznym wbiciem łopaty, w której uczestniczyli przedstawiciele władz marszałkowskich oraz lokalni samorządowcy i wykonawcy prac. Jak poinformował podczas tej uroczystości Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego, budowa drogi jest pierwszym etapem realizacji planów związanych z przygranicznymi terenami w powiecie augustowskim, a dokładnie stworzeniem przejścia granicznego Lipszczany -Sofijewo z Białorusią. Marszałek podkreślał, że powstanie przejścia jest szansą na ożywienie turystki i gospodarki w tym regionie i znacznie odciążyłoby ruch graniczny na innych przejściach. Przypomnijmy, że już od wielu lat mieszkańcy Lipska i okolic oraz całego powiatu augustowskiego czekają na uruchomienie tego przejścia. Mamy nadzieję, że plany jego powstania dojdą do skutku, a rozpoczęta inwestycja drogowa jest tego dobrym zwiastunem.

W ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 664 zmodernizowany zostanie odcinek o długości 11,4 km. Według umowy budowa potrwa 14 miesięcy. Przedsięwzięcie obejmie między innymi poszerzenie jezdni, budowę i przebudowę istniejących zjazdów, budowę zatoki do ważenia i kontroli pojazdów z miejscem postojowym, budowę zatok autobusowych, barier ochronnych i balustrad oraz budowę ścieżki rowerowej.

 

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe