Dariusz Szkiłądź: "Próbowano mnie zdyskredytować"  

  • 30.11.2019, 14:27 (aktualizacja 04.12.2019, 11:30)
  • Bartosz Lipiński
Dariusz Szkiłądź: "Próbowano mnie zdyskredytować"
Rozmowa z Dariuszem Szkiłądziem, który w poprzedniej kadencji był kierownikiem w wydziale edukacji i sportu urzędu miasta. Rozmawialiśmy o sytuacji w naszej oświacie.

Bartosz Lipiński

Próbowano mnie zdyskredytować

Proszę powiedzieć, czy w okresie pełnienia przez pana funkcji kierownika wydziału edukacji i sportu w urzędzie miasta naszą oświatą rządził strach?

-Bardzo niepokoją mnie ostatnie słowa zastępcy burmistrza Filipa Chodkiewicza, który próbuje powrócić do retoryki stosowanej przed ponad rokiem w kampanii wyborczej przez Mirosława Karolczuka. Panowie próbowali i nadal próbują wmanipulować moją osobę w historie rzekomo związane ze strachem. Rozumiem, że dziś może wynikać to z emocjonalnych problemów pana Chodkiewicza, albo ze strachu przede mną, bo ciągle uważa mnie za politycznego konkurenta. Z tego wynikają ostatnie próby zdyskredytowania mnie na forum publicznym. Jeżeli chodzi o okres kierowania przeze mną miejską oświatą mogę przyznać, że zawsze byłem wymagającym szefem. Nieporozumienia mogły dotyczyć tylko tych dyrektorów, którzy w sposób świadomy lub nieświadomy łamali przepisy prawa, bądź nie wykonywali z należytą starannością swoich obowiązków. Dotyczyły one spraw związanych z zarządzaniem i narażaniem podatników na setki tysięcy złotych straty. Te błędy zostały obnażone i wyeliminowane. Dokumenty potwierdzające ten stan znajdują się w wydziale edukacji i sportu, są dostępne władzom miasta. Być może część z tych osób w jakiś sposób odczuwała dyskomfort, że inne błędne decyzje zostaną obnażone. Tym dyrektorom zostały obniżone dodatki motywacyjne, ale zostało to zrobione w majestacie prawa i z uzasadnieniem. Każdy z nich wiedział czym spowodowana była ta decyzja, było to jasne oraz transparentne. Natomiast większość dyrektorów to bardzo kompetentni i rzetelnie pracujący fachowcy i dla mnie współpraca z nimi była przyjemnością.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SZLSZ
SZLSZ 04.12.2019, 11:05
"nie zmienia to faktu, że miasto powinno pokryć koszt wykonania zadania na swojej własności" Chłopie, ty się sam dyskredytujesz w każdym ruchu, który wykonujesz...

Kończ waść i wstydu oszczędź - wzieliscie od miasta 1.7 MILIONA ZŁOTYCH i jeszcze próbujecie na chodnik wydębić? TO JEST DOPIERO DYSKREDYTACJA PANIE SZKIŁĄDŹ.

Żałosne poczynania małych starostów. NIE POLECAM!

duduś
duduś 10.12.2019, 09:02
Jak miasto nie ma środków na wykonanie chodnika na swojej własności to pozostają dwa wyjścia, pozostawić stary chodnik lub go rozebrać, żeby było tak jak na innych ulicach miejskich.
34f
34f 25.11.2019, 17:11
Minister Zieliński zakończył karierę w MSWiA i już nie jest ministrem. Pan Dariusz też odejdzie solidarnie?
75d
75d 01.12.2019, 17:10
Możesz Pana Dariusza pocałować w nos. O ile ci na to pozwoli
Lucek
Lucek 26.11.2019, 07:47
Darek nie pracuje w MSWiA więc odchodzić nie musi. Natomiast odejść honorowo powinni bohaterowie skandali naszych lokalnych ale trzeba mieć honor.
WW MK
WW MK 01.12.2019, 13:28
"honorowo powinni bohaterowie skandali naszych lokalnych ale trzeba mieć honor." znaczy kto ?
belfer
belfer 27.11.2019, 11:42
Dariusz honorowo odszedł z urzędu miejskiego i pokazał NM gest Kozakiewicza. Brawo TY.
Hawajska dziewczyna 50+
Hawajska dziewczyna 50+ 25.11.2019, 19:20
Mój panie nie odchodź. Trwaj !!!!
Lol
Lol 24.11.2019, 10:37
Jest tak wybitny że niewątpliwie powinien zająć miejsce premiera. Jest od niego znacznie lepszy w opowiadaniu ...
Oko kobyly
Oko kobyly 23.11.2019, 14:41
Brawo Dariusz. Trafne wypowiedzi.
nauczycielSP2
nauczycielSP2 22.11.2019, 08:08
Burmistrzowie po odejściu Darka jadą na jego zmianach, które przywracały normalność w oświacie. Nauczyciele czuli się bezpiecznie bez zwolnień, rosły wynagrodzenia, remontowano placówki oświatowe, dokonywano zakupów wyposażenia szkół z programów unijnych. Dziś panuje marazm i strach przed przyszłością. Pierwszymi są dyrektorzy, wiemy kto będzie następny.
ja
ja 21.11.2019, 09:37
Tak . A po szukaniu oszczędności został zlikwidowany podział na grupy i teraz fajnie się pracuje!!!
Prawie raj
Prawie raj 21.11.2019, 15:10
A świstak zawija je w sreberka.... Tak... Tak...
smutnomi
smutnomi 18.11.2019, 09:20
Można Dariusza lubić bądź nie. Natomiast wracając do artykułu trzeba powiedzieć, że z jednej strony pokazuje styl zarządzania miastem przez burmistrzów a z drugiej gospodarowanie środkami publicznymi przez urzędujących włodarzy. 21 mln. dotacji z kasy miejskiej do oświaty niepublicznej powinna wstrząsnąć radnymi ale też i mieszkańcami. Trudno dziwić się, że lokalny polityk, oświatowiec pozostawiłby taki kąsek wypracowany w pocie czoła przez dwóch burmistrzów bez zajęcia stanowiska. Smutnym pozostaje los naszego miasta pod takim dowództwem.
smutnonam
smutnonam 22.11.2019, 10:08
Najsmutniejsze jest to, że nikt nie sprawdza autentyczność danych podawanych przez Pana Dariusza :( A ja sprawdziłem. W sprawozdaniu rocznym dostępnym na BIP są ujęte kwoty przeznaczone z budżetu miasta na oświatę niepubliczną. Nie biorę szkół i niepełnosprawnych dzieci/uczniów, bo na to miasto dostaje subwencję i tylko przekazuje do niepublicznych. Ze sprawozdania za 2018 wynika, że z kasy miejskiej do oświaty niepublicznej poszło 4 200 424,64 Plan na 2019 r. wynosi 4 784 349,00 Kwoty "trochę" różnią się od 21 milionów?
smutnomi
smutnomi 22.11.2019, 12:23
Szkiłądź mówił o kadencji Rady Miasta, więc czytaj z uwagą.
Augustowiak
Augustowiak 18.11.2019, 16:39
Szkiłądź swoją wypowiedzią pokazał miejsce burmistrzom, że nie są królami miasta a zwykłymi urzędnikami.
totylkoja
totylkoja 19.11.2019, 21:17
O to chodzi, że im się wydaje iż właśnie nimi są a zwłaszcza ?...no kto zgadnie ?
Rudy
Rudy 20.11.2019, 09:58
Ja i jak myślę większość mieszkańców...
hgw
hgw 01.12.2019, 13:29
chyba królikami
#dośćmieszania
#dośćmieszania 16.11.2019, 09:48
Widzę konferencję prasową bis z 21.X.2019 r. Proponuję wrócić do komentarzy tam zamieszczonych. Są tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące "wspaniałości" edukacji za czasów w/w pana. Czas już skończyć z próbą utrzymania steru i ciągłego mieszania. Lepiej by było gdyby każdy skupił się na pracy na rzecz dzieci i młodzieży bo w oświacie przecież o to chodzi. Pozdrawiam wszystkich.
Szok
Szok 17.11.2019, 10:08
Prawda o naszej szarej rzeczywistości augustowskij jest porażająca. Dobry artykuł redaktorze. Widzę, že niektórzy chcą wyciszyć trudne fakty. Tak trzymać može się ludziom oczy otworzą
lol
lol 15.11.2019, 15:12
Zgodnie ze strukturą organizacyjną Starostwa, Pan wicestarosta zajmuje się geodezją, kartografią, ochroną środowiska i leśnictwem. Edukacji tam nie wymieniono. Było minęło, oświata to Pana przeszłość. Nowe wyzwania przed Panem.
Ja
Ja 16.11.2019, 12:30
Popieram.Czemu ten człowiek wypowiada się o sprawach oświaty i placówkach ,które nawet nie podlegają Starostwu.Dalej mąci w głowach ludziom.Człowiek chory na władzę.Grunt to mieć dobre mniemanie o sobie.Sytuacja się nie uspokoi dopóki będzie pchał nos w nie swoje sprawy .A nie uczyła mama żeby nie pchać palca między drzwi?
rysio
rysio 18.11.2019, 08:29
Widać chłop ma wiedzę i odwagę bo podpisał się pod swoimi uwagami. Ty bohaterze zawsze pozostaniesz anonimowy.
Pytanie
Pytanie 15.11.2019, 14:10
A czym teraz zajmuje się i dlaczego wscibia nos w nie swoje sprawy? Zupełnie za nim nie tęsknimy, zupełnie. Pani Anita pełni swą funkcję najzupełniej normalnie bez wycieczek personalnych. Wszyscy wiedzą jak było i nie trzeba tu próbować czarowania rzeczywistości. Pamiętamy! Nie tęsknimy! Żegnamy !!!! Na szczescie teraz starosta nie da się zmanipulować jak wojciaszek. Tak więc pozostaje mu pozowanie do zdjęć w tle starosty i nic poza tym. Jeśli chodzi o te panią dyrektor która otrzymuje 50% a pozostałe dyrektorki 0% dodatek to wielki skandal. Bulwersująca sprawa. Warta uwagi i poinformowania mediów. Zwłaszcza że o tej pani wiele osób ma bardzo niekorzystne dla niej zdanie jeśli chodzi o osiągnięcia oraz drogę do nich. Skandal. Przyjrzyjcie się temu. Naglosnijcie. Skandal!!!
brydzia
brydzia 18.11.2019, 08:11
Brawo Panie Darku. Skowyt jest wielki to znaczy, że zabolało. Swoją drogą myślę, że nie ma w Augustowie osoby, która miałaby większy tytuł do wypowiadania się w sprawach oświaty.
Auuuu
Auuuu 18.11.2019, 20:51
Hahahahahahaha
Auuuu
Auuuu 20.11.2019, 10:06
Widać po komentarzach że spuszczone zostały psy gończe,nie odpuszcza i to jest przerażające, a najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy w tym nie siedzą i nie mają o tym pojęcia jak było za czasów Pana Sz. Tyle w temacie
belfer
belfer 20.11.2019, 14:18
Mi się podobało!!!!!!
nauczycielka
nauczycielka 20.11.2019, 07:48
Nie no największymi fachowcami są włodarze. Zobaczymy co po sobie zostawią w oświacie, Minął roczek żadnych inwestycji ani spektakularnych remontów nie widać. Przepraszam zmieniono regulamin wynagradzania dając możliwość obniżenia wynagrodzeń dyrektorom. SUKCESSSSSSSSSS.
Kazik
Kazik 17.11.2019, 10:01
Panie Darku boją się Pana i chcą zamknąć Panu usta. Z pewnością codziennie tęskni Pan za burmistrzami, przedszkolankami, nauczycielkami a tęsknota nie pozwala żyć. Pozdrawim tak trzymać.
Augustowianin
Augustowianin 15.11.2019, 21:50
Nie wiem czy komentarz poprzeć? Czy skarcić. Co do pierwszej części o tęsknocie to popieram, natomiast druga część komentarza to jawne podżeganie do nienawiści i dziwne insynuacje. Tak myśląc należałoby się przyjrzeć się wspomnianemu wyżej Panu i 50% oraz 0% dodatkom, które były dawane również bardzo bardzo uznaniowo i na dodatek bez odrobiny delikatności. A swoją drogą skąd takie szczegółowe wiadomości o niekorzystnych zdaniach na temat Tej pani?
Konkluzja-ten artykuł oraz komentarz to powtórka z konferencji z 21.10.2019. I to właśnie jest SKANDAL!!!
Skandal
Skandal 16.11.2019, 19:13
Skandalem jest to że jeden/jedna ma 50% a inny/inna 0. Tak było za poprzednika i znowu to samo. Czy to zgodne z zasługami? Wątpię. Proszę szanownego redaktora o upublicznienie i sprawdzenie osiągnięć dyrektorek. Na pewno chętnie się podziela tymi informacjami. Wtedy okaże się czy jest tak klarownie uczciwie i jaka jest ta droga do sukcesu.
eee
eee 15.11.2019, 11:13
Bóg jest nie rychliwy ale sprawiedliwy,szkoda Pani Dyrektor, bo znam ją z pracowitości, myślę że dla Filipa woda sodowa uderzyła do głowy.
Mały człowieczek
Mały człowieczek 15.11.2019, 18:07
Brzydkie wnętrze
buc
buc 15.11.2019, 08:55
Próbowano!!! Ha Haa ha Po co? J
Anna
Anna 14.11.2019, 18:06
I bardzo dobrze że tak zdecydowałeś, myślę że oprócz "pokrzywdzonych" Pań Dyrektorek nikt za Tobą nie będzie płakał
pepe
pepe 15.11.2019, 08:44
Droga Anno masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, Z artykułu wynika, że osoby popełniający błędy i leniwi nie mieli łatwo. Natomiast ludzie aktywni i pracowici byli sowicie wynagradzani i są na to dokumenty. Do której grupy Anno należysz?
Anna
Anna 15.11.2019, 20:00
Drogi "pepe" popleczniku Dariusza bądź Dariuszu ,po przeczytaniu wypowiedzi doszłam do takiego wniosku...
Myślę że jak ktoś będzie próbował rozszyfrować Twoją pełną błędów wypowiedź to zrozumie że po czyjej stronie się opowiedziałam a po której stronie stoisz Ty. Styl działania jak wyżej, szukać zaczepki oraz satysfakcja z utarczek słownych więc sądzę że jestem blisko...
Poziomka
Poziomka 14.11.2019, 17:23
Teraz oświatą rządzi radość i szczęście?
Ślepy s.
Ślepy s. 14.11.2019, 17:02
Cała prawda o Chodkiewiczu. Brawo p. Dariuszu
Zygmunt August
Zygmunt August 14.11.2019, 15:35
Bardzo trafne uwagi pod adresem aktywisty z ruchu ,,bezpartyjnych samorządowcòw ,, i reszty ktòrzy tak stali w obronie uciśnionych Hipokryzja i wszystko w temacie.
Brawo Panie Darku
Sssssssssss
Sssssssssss 14.11.2019, 17:04
Zawsze był śliski jak wąż. Toś kiedyś słusznie zauważył.. Brzydki człowiek ten Philippe
Jakby Korea
Jakby Korea 14.11.2019, 15:34
Wielce ciekawe jest to co mówi pan Szkiłądź. Rzeczywiście takie sytuacje dzieją się w miejskiej oświacie?

Pozostałe