„TOŻSAMOŚĆ POLAKA” VIII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU AUGUSTOWSKIEGO 

  • 16.11.2019, 07:39
  • Jolanta Wojczulis
„TOŻSAMOŚĆ POLAKA” VIII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU POD PATRONATEM  STAROSTY POWIATU AUGUSTOWSKIEGO
A to Polska właśnie. Stanisław Wyspiański 4 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie odbył się finał powiatowego konkursu twórczości patriotycznej „Tożsamość Polaka” pod patronatem Starosty Powiatu Augustowskiego.

VIII edycja poprzez myśl przewodnią i motto z dramatu „Wesele” Wyspiańskiego dawała uczestnikom olbrzymią możliwość doboru repertuaru. Stąd zarówno wśród prac literackich, jak i w konkursie żywego słowa znalazły się teksty o różnorodnym nastroju i poetyce, które pozwoliły poszerzyć lub odkryć na nowo znaczenie słowa „Ojczyzna”.

Zmaganiom konkursowym towarzyszyło interesujące spotkanie z Janiną Osewską – absolwentką I LO w Augustowie, wielokrotnie nagradzaną poetką, która odwołując się do własnych doświadczeń i twórczości, podzieliła się refleksją na temat, czym jest tożsamość narodu.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. W ramach twórczości literackiej uczestnicy przygotowywali własny tekst poetycki lub prozatorski inspirowany hasłem i mottem konkursu. Anonimowe prace oceniało niezależne jury w składzie: Ewa Chodacz, Aleksandra Szczerba, Paweł Leszkowicz i Jan Saczko. Na konkurs napłynęło 18 prac. Oto jego wyniki:

I miejsce – Karolina Kuryło oraz Weronika Stachurska (II LO w Augustowie),

II miejsceAmelia Palczewska (I LO w Augustowie) oraz Martyna Margiewicz (II LO w Augustowie),

III miejsceAgata Maliszewska (I LO w Augustowie) oraz Izabela Sobolewska (I LO w Augustowie).

Ponadto jury przyznało 3 wyróżnienia. Otrzymali je: Oliwia Kujałowicz (I LO w Augustowie), Milena Paszkowska (II LO w Augustowie), Piotr Milanowski (II LO w Augustowie).

Uczestników kategorii żywego słowa oceniała komisja złożona z pasjonatów sztuki teatru, aktorów teatrów amatorskich, w składzie: Agata Konkiel, Aleksandra Szczerba, Konrad Milanowski.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe