Uroczystości 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości (foto i video)

  • 11.11.2019, 15:00 (aktualizacja 12.11.2019, 18:03)
  • Beata Perzanowska
Uroczystości 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości (foto i video)
W Augustowie, 11 listopada, uroczyście świętowano Święto Niepodległości. Na Rynku Zygmunta Augusta zebrali się przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, środowisk kombatanckich i poczty sztandarowe. Wspólnie też odśpiewano Hymn Narodowy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej NSJ w Augustowie. Stamtąd z augustowską Orkiestrą Dętą na czele zebrani przeszli na Rynek Zygmunta Augusta. Pod pomnikiem „Bóg, Honor, Ojczyzna” odbyła się część oficjalna podczas której nie zabrakło przemówień i złożenia kwiatów. Krótki koncert utworów patriotycznych dała też augustowska orkiestra. Potem w samo południe odbyło się wspólne odśpiewanie hymnu.

 

Więcej na ten temat czytaj w czwartkowym wydaniu tygodnika "Przegląd Powiatowy", który się ukaże 14 listopada.

Zapraszamy do lektury!

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe