Zadbano o grób ważnej osoby 

  • 13.11.2019, 14:57 (aktualizacja 13.11.2019, 15:40)
  • Bartosz Lipiński
Zadbano o grób ważnej osoby Na zdjęciu: grób śp. doktora Zdzisława Lasioty na cmentarzu w Augustowie.
Pójście na cmentarz zawsze przywołuje w nas refleksję. Zastanawiamy się nad własnym życiem i przemijaniem. Ale stojąc nad grobem bliskich przypominamy sobie o ich życiu, oddajemy im należny szacunek poprzez zapalenie znicza i modlitwę. Są jednak sytuacje, kiedy nie ma komu zatroszczyć się o miejsce spoczynku zmarłego, choć był osobą dobrze służącą wielu ludziom. Tak smutna historia dotyczy m.in. śp. doktora Zdzisława Lasioty.

Bartosz Lipiński

Zapomniane i zaniedbane groby są bolączką naszych czasów. Dotyczą nie tylko osób, które zmarły wiele lat temu i których rodzina oraz znajomi również odeszły. Niestety takie historie mają miejsce także w przypadku ludzi, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności kilka lat temu. Do rangi symbolu w skali kraju urósł grób śp. Andrzeja Kopiczyńskiego. Wybitny aktor, znany m.in. z serialu „Czterdziestolatek” był uwielbiany przez miliony Polaków. Z całą pewnością przez lata pracy na planie zgromadził też niemały majątek. Jednak po śmierci jego grób na warszawskich Powązkach przywoływał wiele smutnych emocji. Tak zacna i znana w całym kraju postać przez kilka lat nie doczekała się nawet pomnika, a miejsce spoczynku było niezwykle skromne. O tej sytuacji alarmowały ogólnopolskie media i wielu zwykłych ludzi starało na własną rękę przywrócić temu miejscu godność. Dzięki nagłośnieniu sprawy udało się częściowo poprawić przygnębiającą rzeczywistość, która nadal nie jest idealna.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe