Wojska Polskiego powoli nabiera wyglądu

  • 10.11.2019, 09:38
  • Beata Perzanowska
Wojska Polskiego powoli nabiera wyglądu
Z początkiem września rozpoczęły się prace modernizacyjne ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Obecnie roboty są bardzo zaawansowane, ale cały czas trwają utrudnienia dla kierowców i pieszych. Prace remontowe przebiegają zgodnie z planem. Zakończenie inwestycji ma nastąpić z końcem listopada, a oddanie jej do użytku zaplanowano na połowę grudnia.

Z początkiem września rozpoczęły się prace modernizacyjne ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Obecnie roboty są bardzo zaawansowane, ale cały czas trwają utrudnienia dla kierowców i pieszych. Prace remontowe przebiegają zgodnie z planem. Zakończenie inwestycji ma nastąpić z końcem listopada, a oddanie jej do użytku zaplanowano na połowę grudnia.

 

Beata Perzanowska

Inwestycja przebudowy jednej z głównych ulic w naszym mieście, czyli Wojska Polskiego, rozpoczęła się na początku września. Wiadomo że jak trwa taki konkretny remont, to wszyscy muszą liczyć się dużymi utrudnieniami. Obecnie kierowcy i piesi mają problem, by swobodnie poruszać się tą ulicą. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo już za kilka tygodni wszyscy będziemy cieszyć się z nowej wyremontowanej ulicy.

-Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zawarty w umowie z wykonawcą termin realizacji zadania upływa z końcem listopada, wobec czego planowany termin oddania inwestycji do użytku to pierwsza połowa grudnia -wyjaśnia Daniel Hiero, kierownik Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie. -W dużej mierze zakończone zostały prace związane z infrastrukturą podziemną, trwa wykonywanie nawierzchni chodników oraz zatok parkingowych na odcinku od ul. Mickiewicza do Rynku Zygmunta Augusta. Na odcinku od Ronda Solidarności do ul. Mickiewicza zostały już wykonane warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni, w tym pierwsze warstwy nawierzchni bitumicznej. Wykonawca przed założonym czasem udostępnił dla ruchu odcinek od ulicy Norwida do ul. Mickiewicza, przy czym będą jeszcze występowały utrudnienia wynikające z prowadzonych prac wykończeniowych oraz konieczne będzie jeszcze czasowe zamknięcie odcinków ulicy na czas wykonywania warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni.

Przypomnijmy, że przebudowywana jest cała ulica od Ronda Solidarności do Rynku Zygmunta Augusta o długości 700 metrów.

-Roboty obejmują kompleksowy remont ulicy, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kolidujących odcinków sieci telekomunikacyjnej, budowę kanału technologicznego, wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych oraz nawierzchni jezdni, zjazdów, zatok parkingowych, zatok autobusowych oraz ciągów pieszo-rowerowych i chodników. Kompleksowo przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicą Mickiewicza i Norwida na których powstaną dodatkowe pasy do skrętu w prawo -informuje Daniel Hiero. -Ulica zyska nowe oświetlenie oraz wykonane zostaną nowe nasadzenia drzew oraz elementy zieleni drogowej. W ramach zadania zostanie wykonane nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz inne elementy bezpieczeństwa takie jak wyniesione przejście dla pieszych czy barierki ochronne. Ponadto w trakcie przebudowy ulicy właściciele infrastruktury niezwiązanej z funkcja drogi, ale zlokalizowanej w tej ulicy, prowadzą zaplanowane modernizacje, przebudowy i budowy swoich urządzeń. Wykonywana jest przebudowa napowietrznej linii komunalnej niskiego napięcia na linię doziemną, a także modernizacja linii średniego napięcia przez zakład energetyczny. Wodociągi i Kanalizacje Miejskie prowadziły prace na sieci kanalizacji sanitarnej oraz budowę nowej magistrali wodociągowej wraz z przyłączami. Prace na swojej sieci oraz nowe przyłącza do sieci ciepłowniczej wykonało również Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cielnej. Prowadzone są też prace związane z budową sieci internetu światłowodowego.

Cały koszt inwestycji wynosi 7,43 mln zł. Na realizację tego przedsięwzięcia pozyskano dofinansowanie ze środków Fundusz Dróg Samorządowych w wysokości 3,44 mln zł. Inwestycja jest realizowana przez władze powiatu augustowskiego i miasta Augustowa. Powiat na ten cel wyłoży ze swojego budżetu 2,29 mln zł, a miasto 1,70 mln zł.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe