Ponad 30 królewskich potomków żyje obecnie na terenie Augustowa.

  • 07.11.2019, 12:08
  • Beata Perzanowska
Ponad 30 królewskich potomków żyje obecnie na terenie Augustowa.
Wieści z miasta. Pragniemy państwa poinformować, iż dotarliśmy do silnych dowodów wskazujących na to, że w Augustowie mieście nad Nettą, mieszka obecnie co najmniej 30 osób blisko spokrewnionych z Królem Zygmuntem Augustem. Postanowiliśmy je odnaleźć. Cel jest ambitny, czas poszukiwań ograniczony do tygodnia.

Poszukiwani są potomkowie i krewni Króla. Charakteryzują się wrodzoną dbałością o rozwój miasta i zamieszkujących go mieszkańców. Ich wspólną cechą jest fakt, iż Augustów tkwi głęboko w ich sercach.

 

To z nich ma powstać Drużyna Zygmunta Augusta.

 

Czym jest Drużyna?

 

Drużyna Zygmunta Augusta to nowatorski projekt szkoleniowy skierowany do mieszkańców Augustowa – liderów, społeczników, działaczy, ludzi aktywnych, pełnych pasji, oraz pomysłów.

Drużyna składać się będzie z około 30 osób. Zależy nam na jak największej różnorodności uczestników biorących udział w projekcie, dlatego nie koncentrujemy się na żadnym wybranym środowisku, każdy może się zgłosić, przy czym dolną granicą wieku jest 15 lat.

Drużyna Króla Zygmunta to nie tylko przestrzeń gdzie będzie można się spotkać i wymienić nabytym doświadczeniem, ale przede wszystkim to cykl szkoleń poruszających różne aspekty funkcjonowania miasta, spotkania z mentorami i wyjazdy studyjne.

Projekt realizowany będzie od listopada 2019 do czerwca 2020. W tym czasie odbędzie się 10 spotkań szkoleniowych, oraz 3 eventy przeprowadzane przy współudziale uczestników projektu. Wszystkie spotkania odbywać się będą w soboty, każde w innym miejscu i innej przestrzeni, czas trwania każdego szkolenia to ok 6-8 godzin. Zaczynamy już 16 i 17 listopada.

Aplikować do Drużyny Zygmunta Augusta można za pomocą specjalnej ankiety dostępnej na stronach Urzędu Miasta. Należy ją wypełnić i przesłać drogą mailową na adres: [email protected], lub dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta, Informacji Turystycznej, lub do Augustowskich Placówek Kultury (Rynek Zygmunta).

Termin zgłoszeń upływa 14 listopada o godzinie 9:00.

Urząd Miasta Augustowa

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe