Podopieczni Rafała Jerucia z workiem medali

  • 06.11.2019, 07:58
  • Jolanta Wojczulis
Podopieczni Rafała Jerucia z workiem medali
Narciarze wodni i ich trener Rafał Jeruć z Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS Augustów mają powody do dumy. Z ogromnym sukcesem bowiem zakończyli kolejny sezon.

Podczas wszystkich tegorocznych startów narciarze z MOS-u zdobyli w sumie aż 53 medale w prestiżowych imprezach, m.in. Pucharze Polski za motorówką, Pucharze Europy za wyciągiem, Mistrzostwach Polski za motorówką, Międzynarodowym Konkursie Skoków, Mistrzostwach Polski za wyciągiem, Mistrzostwach Europy za wyciągiem.

-Wszystkie te osiągnięcia nie byłyby możliwe do zrealizowania bez pomocy innych ludzi. W imieniu zarządu UKS MOS chcemy serdecznie podziękować staroście Jarosławowi Szlaszyńskiemu, dzięki któremu nasza młodzież może trenować za łodzią najlepszej jakości Starosta we współpracy z dyrektorem Zespołu Placówek Młodzieżowych Jarosławem Kwietniem umożliwia prowadzenie treningów, które przekładają się na osiągane przez naszych zawodników wyniki –zaznacza Rafał Jeruć. –Dziękujemy też Gminie Miastu Augustów za pomoc finansową w realizacji zadań publicznych, dzięki którym nasi zawodnicy mogli wziąć udział w tegorocznych zawodach oraz mieli możliwość odbycia cyklu treningowego przed Mistrzostwami Polski i Grand Prix Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Wyrazy szacunku chcemy przekazać również Ministrowi Sportu i Turystyki, dzięki któremu mogliśmy zakupić zawodnikom nowy sprzęt. Ponadto dziękujemy wspaniałym rodzicom, bez zaangażowania i wsparcia których nasze dzieciaki nie miałyby tyle zapału do pracy. To dzięki Waszemu wychowaniu możemy wspólnie cieszyć się z ich sukcesów. Gorące podziękowania należą się także darczyńcom, którzy chcieli wesprzeć finansowo naszą młodzież w zdobywaniu swoich marzeń i najwyższych miejsc na podium. Jednak największe podziękowania, wyrazy szacunku i uznania chcemy skierować do naszych zawodników, którzy przez kilka ostatnich miesięcy wkładali ogrom serca i wysiłku, aby godnie reprezentować przede wszystkim siebie, ale również Klub i Miasto Augustów. To dzięki ich ciężkiej pracy mogliśmy cieszyć się i doznawać tych wszystkich wspaniałych emocji, które towarzyszyły podczas tegorocznych zawodów. Jeszcze raz dziękujemy i czekamy na kolejny sezon pełen wyzwań!

Oprac. JW

 

Najwyższe wyniki osiągnęli:

Zuzanna Polkowska –złota medalistka w Międzynarodowym Konkursie Skoków –Netta Cup, złota medalistka w skokach w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką, bezkonkurencyjna w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką w kat. 21lat zdobyła 4 złote medale (skoki, jazda figurowa, slalom, trójkombinacja), złota medalistka w skokach i slalomie w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, finalistka Mistrzostw Europy za wyciągiem w skokach Open – skacząc 39,8m zajęła V miejsce.

Erwin Zawadzki –wicemistrz Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem w skokach w kat.Open, srebrny medalista w skokach w kat. Open w Pucharze Europy za wyciągiem, finalista Mistrzostw Europy za wyciągiem w skokach Open (VI miejsce).

Konrad Oborski – złoty medalista w skokach w kat. 21lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką, brązowymedalista w skokach w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką, brązowy medalista w slalomie w kat. 21lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką.

Dominik Kisiel –złoty medalista w skokach w kat. 14lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką.

Kacper Ułanowicz –złoty medalista w slalomie w kat. 19lat w Pucharze Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem, brązowy medalista w slalomie w kat. 19lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Mariusz Kwapień –brązowy medalista w trójkombinacji w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Kacper Klukowski –wicemistrz Polski w skokach w kat. 15lat w narciarstwie wodnym za wyciągiem, srebrny medalista w skokach w kat. 15lat w Pucharze Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Maciej Piekarski – brązowy medalista w slalomie w kat. 15lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, brązowy medalista w slalomie i trójkombinacji w kat. 15lat w Pucharze Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Olaf Kwapień –brązowy medalista w skokach w kat. 19lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, brązowy medalista w skokach i trójkombinacji w kat. 19lat w Pucharze Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Ponadto wielkie brawa i gratulacje dla zawodników, którzy wywalczyli drużynowo pierwsze miejsce w kat. 21lat (Zuzanna Polkowska i Konrad Oborski), drugie miejsce w kat. Do lat 17 (Kacper Ułanowicz i Olaf Kwapień), trecie miejsce w kat. Do lat 15 (Kacper Klukowski, Dominik Kisiel) i trzecie w kat. Open ( Zuzanna Polkowska, Konrad Oborski i Dominik Kisiel).

 

 

 

 

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe