Dobre starty augustowskich pływaków

  • 02.11.2019, 07:49
  • Jolanta Wojczulis
Dobre starty augustowskich pływaków
Bardzo dobrze zaprezentowali się augustowscy zawodnicy z UKS "Pływacy" Augustów oraz z Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego podczas IX Międzynarodowych Zawodów Pływackich w Sokółce. Zdolni augustowianie wrócili z Sokółki bogatsi o nowe doświadczenia, ale też medale.

Jolanta Wojczulis 

Zawody pływackie odbyły się w sobotę, 19 października, na pływalni w Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce i jak zapewnili ich organizatorzy, była to jedna z największych imprez pływackich w Sokółce zorganizowana w ostatnich latach. W zawodach wzięło udział aż 325 zawodników reprezentujących 14 klubów z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, oraz po jednym z Białorusi i Litwy. Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych: 2004 i starsi, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i młodsi. Każdy z zawodników miał prawo startu w trzech konkurencjach indywidualnych.

Wśród pływaków nie zabrakło reprezentantów naszego miasta, w zawodach o najwyższe podium rywalizowali bowiem zawodnicy z UKS „Pływacy” Augustów oraz Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego. Okazuje się, że poradzili sobie całkiem dobrze.

-W pierwszych zawodach na rozpoczęcie sezonu bardzo dobrze poradziła sobie Malina Madden, która zwyciężyła w konkurencji 100 m zmiennym, wywalczyła też drugie miejsce na 100 m żabką oraz trzecie na 50 m delfinem, wszystkie wyścigi z rekordem życiowym –informuje trener Artur Paczyński z UKS „Pływacy” Augustów. -Patryk Ciećka wygrał z kolei w konkurencji 100 m klasycznym i wywalczył trzecie miejsce na 50 m motylkowym. Do tego bardzo dobre wyniki i rekordy życiowe zanotowali Michał Grzesiukiewicz, Kuba Wasilewski i Szymon Jaroszuk.
Dobrze poradzili sobie także podopieczni Rafała Jerucia z Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego, z zawodów przywieźli bowiem sześć medali. Dwa złote medale wywalczyła Oliwia Daniszewska, jeden z nich w stylu dowolnym na 50 m (czas 31.95), drugi w stylu klasycznym (czas 42.06), srebro z kolei zdobyła Aneta Staniszewska w konkurencji na 50m grzbietowym (czas 39.02). Brązowe medale wywalczyły Oliwia Daniszewska w konkurencji 100m stylem zmiennym(czas 1:24:00) oraz Natalia Skowrońska również w tej samej konkurencji (czas 1:57:80). O krok od podium na czwartym miejscu uplasowały się w konkurencji 50 m motylkowym Aneta Staniszewska (41:73) oraz w konkurencji 100 m klasycznym Natalia Skowrońska (czas 1:36:77)

- Ponadto Oliwia Daniszewska zajęła pierwsze miejsce jako najlepsza zawodniczka w swoim roczniku –dodaje Rafał Jeruć.

Gratulujemy zdolnym zawodnikom i ich trenerom i życzymy podobnych sukcesów w kolejnych zawodach.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe