Zmierzyli się z twórczością Jana Pawła II

  • 04.11.2019, 10:49
  • Beata Perzanowska
Zmierzyli się z twórczością Jana Pawła II
W poniedziałek, 25 października, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie odbył się XIX Gminny Konkurs Poezji i Prozy Karola Wojtyły/Jana Pawła II. W konkursie brali udział młodzi utalentowani przedstawiciele szkól z terenu całej gminy Augustów. Spotkali się, aby zmierzyć się z niezwykłą twórczością literacką patrona szkoły.

W poniedziałek, 25 października, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie odbył się XIX Gminny Konkurs Poezji i Prozy Karola Wojtyły/Jana Pawła II. W konkursie brali udział młodzi utalentowani przedstawiciele szkól z terenu całej gminy Augustów. Spotkali się, aby zmierzyć się z niezwykłą twórczością literacką patrona szkoły.

Beata Perzanowska

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Bądź zawsze z Nami”. Od samego początku głównym celem konkursu jest przybliżenie młodym ludziom twórczości literackiej św. Jana Pawła II. Młodzież przygotowując się do konkursu nie tylko kształtuje wrażliwość na piękno literackiego języka, ale także na przeżycia, jakich dostarcza spotkanie z twórczością Papieża Polaka. Konkursu skupił młodzież ze szkół podstawowych gminy Augustów. Młodzi ludzie zmierzyli się z dosyć trudną twórczością Jana Pawła II i wykazali się piękną interpretacją utworów Karola Wojtyły. Recytację poezji i prozy oceniało jury w składzie ks. proboszcz Dariusz Drężek, Zuzanna Rogucka, inspektor oświaty Gminy Augustów, Maria Dytkowska, przyjaciel szkoły i Elżbieta Sierzputowska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie. Przewodniczący komisji konkursowej ks. proboszcz Dariusz Drężek podkreślał jak trudna jest twórczość Jana Pawła II i był pełen podziwu dla młodych ludzi. Jury zwróciło też uwagę na dojrzałość emocjonalną wykonawców oraz na umiejętności oddania głębi treści zawartych w interpretowanych tekstach. Słowa uznania przekazała też Krystyna Gorajewska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie.

-Wszyscy jesteście zwycięzcami tego konkursu, a poziom recytacji był naprawdę bardzo wysoki. Gratuluję wszystkim uczestnikom i dziękuje ich opiekunom za trud wniesiony w przygotowanie młodzieży do konkursu. Cieszymy się, że co roku bierzecie udział w naszym konkursie i już zapraszamy wszystkich za rok na jubileuszową dwudziestą jego edycję -mówiła dyrektor szkoły.

Za piękną interpretację utworów Karola Wojtyły przyznane zostały dyplomy i nagrody. Należy wspomnieć, że w trakcie konkursu nie zabrakło części artystycznej przygotowanej przez uczniów żarnowskiej szkoły Dominikę Chełmińską, Natalię Milanowską, Jakuba Krupińskiego, Pawła Krupińskiego, Magdalenę Wasilewską, Macieja Koronkiewicza, Igę Chełmińską i Barbarę Niedźwiecką. Młodzi ludzie przedstawili wspomnienia o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Organizatorem konkursu była Lucyna Lewkiewicz przy pomocy Marzenny Grzymkowskiej.

Laureaci konkursu

I miejsce- Dawid Kuprewicz, kl. VIII– SP Jabłońskie- op. Alicja Trocka

I miejsce- Aleksandra Karolina Zalewska, kl.VIII- SP Janówka- op. Jagoda Wojtkiewicz

I miejsce – Natalia Remiszewska, kl.V.- SP Białobrzegi- op. Jan Saczko

II miejsce- Milena Kotarska, kl.VII –SPJabłońskie- op. Edyta Galicka

II miejsce- Bartosz Sujata kl. VI- SP Rutki- op. Małgorzata Grzęda

II miejsce-Wiktoria Milanowska, kl. VIII- SP Żarnowo- op. Lucyna Lewkiewicz

II miejsce- Kinga Kwiatkowska, kl.VIII- SP Rutki- op.Małgorzata Grzęda

III miejsce- Julia Siedlecka, kl. VIII- SP Żarnowo- op. Lucyna Lewkiewicz

III miejsce- Luiza Ruszkiewicz, kl. VI- SP Białobrzegi- op. Jan Saczko

III miejsce- Martyna Jabłońska, kl.VIII- SP Kolnica- op. Lila Rutkowska

wyróżnienie- Julia Bartoszewicz, kl.VIII - SP Janówka- op. Jagoda Wojtkiewicz

Wyróżnienie- Patryk Murawski, kl. VII- SP Netta- op. Anna Wąsewicz

Wyróżnienie- Martyna Jabłońska, kl.VIII- SPKolnica- op.Lila Rutkowska

 

 

 

 

 

 

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (44)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe