Mieszkańcy mają już dość 

  • 05.11.2019, 19:12 (aktualizacja 05.11.2019, 19:40)
  • Krzysztof Przekop
Mieszkańcy mają już dość
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1066 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.

Krzysztof Przekop

Dzień Wszystkich Świętych już w piątek. Pogoda nie będzie najlepsza. Wprawdzie deszczu nie należy się spodziewać, ale za to niska temperatura i wiatr będą nam dokuczały. Słońca jak na lekarstwo. Zatem wyciągamy z szaf ciepłe palta i kurtki, czapki i zimowe rękawice.

Są w Augustowie ulice, których nawet niektórzy taksówkarze nie umieją zlokalizować,na przykład ulica Guzia. Taka mała zagadka geograficzna. Jest też ulica Porowie, ale to już zagadka historyczna, gdyż dzisiaj ulica nazywa się Łopianowa. Ulica leży w bezpośredniej bliskości centrum, ziemia tam teoretycznie jest niezwykle wartościowa, ale brak ulicy i związany z tym brak dojazdów, znacznie obniża wartość działek. Nie dziwi zatem, że właściciele posesji na Łopianowej od lat walczą o wybudowanie ulicy. Poprawiłaby ona komfort mieszkania i znacznie zwiększyła wartość nieruchomości na Łopianowej. Jest jeden problem. Wybudowanie ulicy jest niezwykle kosztowne. Skoro ulica jest tak ważna, mieszkańcy powinni współuczestniczyć w budowie, choćby poprzez przekazanie części swoich działek na planowaną ulicę. Sprawa okazuje się niezwykle skomplikowana, gdyż nie wszyscy mieszkańcy wydają się chętni do udziału w budowie. Liczą na to, że pozostali augustowianie w ilości prawie 30.000 zrzucą się jak jeden mąż po 300 zł na ich ulicę oraz na wykupienie od nich działek pod inwestycję. Całą sprawę opisujemy w tekście Bartosza Lipińskiego „Mieszkańcy mają już dość”.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Max
Max 31.10.2019, 09:29
Treść artykułu: OK. Ale zdjęcie jakby mówiło coś innego. Panie Redaktorze, może by tak trafniej dobierać ilustracje?
Ile jeszcze
Ile jeszcze 30.10.2019, 10:04
W poprzedniej kadencji oprócz bazy dla 15 kajakarzy nie zrobiono wiele więcej. Miasto cofnęło się w porównaniu do innych miast turystycznych. Uzdrowisko leży, sali widowiskowej brak, dworca pks też zaraz zabraknie i wiele, wiele innych braków. Jedynie asfalt za własne pieniądze leje się ale to rozwoju nam nie przyniesie.
Gile
Gile 30.10.2019, 13:50
W poprzedniej kadencji też byli karolczuki i spółka

Pozostałe