Zasilili szeregi uczniów

  • 31.10.2019, 07:32
  • Jolanta Wojczulis
Zasilili szeregi uczniów
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie są już pełnoprawnymi uczniami. W piątek, 25 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Jolanta Wojczulis 

 

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły Agnieszki Renaty Milanowskiej, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Agnieszka Renata Milanowska oraz wicedyrektor Leszek Mołodziejko dokonali pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie. Zanim jednak najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. śpiewanie oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji jury potwierdziło, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty"”.

W tej wyjątkowej chwili pani dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności. Następnie wychowawczynie rozdały uczniom pierwsze legitymacje szkolne i dyplomy pamiątkowe. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski.

Podczas uroczystości obecny też był Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa, absolwent augustowskiej „dwójki”, który życzył nowo przyjętym do grona społeczności szkolnej uczniom, wiele dobrego i sukcesów w nauce i oczywiście zawiązywania nowych przyjaźni.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (57)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe