Obrady XVI sesji Rady Miejskiej

  • 25.10.2019, 15:00 (aktualizacja 28.10.2019, 13:12)
  • Bartosz Lipiński
Obrady XVI sesji Rady Miejskiej
W czwartek, 24 października w Urzędzie Miejskim odbyły się obrady XVI sesji Rady Miejskiej w Augustowie. Porządek obrad dostępny jest na stronie: http://augustow.esesja.pl , natomiast relacje video z posiedzeń rady można śledzić pod linkiem: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm

Bartosz Lipiński

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta od przedstawienia ostatniego sprawozdania.

4. Interpelacje i zapytania radnych.

5. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

a) uchwalenia Rocznego Programu Współpracy Gminy Miasta Augustów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok,

b) przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Augustowa na 2020 rok,

c) przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Augustowa na 2020 rok,

d) zmian budżetu miasta na rok 2019,

e) zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Augustowa na lata 2019-2032.

6. Przyjęcie protokołów z obrad: XI sesji Rady Miejskiej z 27.06.2019r. i XII sesji Rady Miejskiej z 15.07.2019r.

7. Wolne wnioski i omówienie interpelacji i zapytań radnych.

8. Zamknięcie obrad.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wuj
Wuj 30.10.2019, 22:08
Brawo Burmistrz pokazujesz klasę, rób swoje! Najwiekszym wrogiem Augustowiaka jest Augustowiak.
Jaki wróg???
Jaki wróg??? 31.10.2019, 07:43
Augustów to jego mieszkańcy. Przecież...
Lotka
Lotka 30.10.2019, 18:49
Widziałam orła cień.....
Kuropatwa
Kuropatwa 30.10.2019, 19:11
Tylko cień
EKSTRA@!!!
[email protected]!!! 30.10.2019, 15:12
BRAWO AUGUSTOW, BRAWO BURMISTRZ!!
Kundzio
Kundzio 31.10.2019, 09:30
Wasze Miasto będzie po wieki wieków. Amen.
Małgorzata
Małgorzata 30.10.2019, 13:42
Brawo Panie Burmistrzu
Ślepak
Ślepak 30.10.2019, 16:29
Chyba Lena
maska
maska 30.10.2019, 10:26
Smog w czystej postaci codziennie, np. Oś .Sucharskiego i Westerplatte. Koszmar nie można o zmierzchu wyjść na spacer czy okna otworzyć. Zapraszam włodarzy na spacer po osiedlu po godz. 18.00. Życzę zdrowia. Przecież widać kto pali śmieciami. Ludzie mają porobione zdjęcia tylko kogo to obchodzi !!!!!!!
🤮
🤮 30.10.2019, 13:46
Orła nielota
2019a
2019a 30.10.2019, 09:59
Karolczuk dostał wczoraj Orła Wprost 2019 - może to dobra okazja dla kilku Panów z RM żeby przestać się pienić, uprawiać krzykactwo i docenić to co się dzieje... Może nawet wesprzeć? Bo patrzycie tylko na swoje interesy kleckzkowski, miklas i cieślik zapominajac, ze inni robia cos dla Augustowa...
w wojewodztwie to dostrzegli, jedyny samorzadowiec z wojewodztwa podlaskiego dostał Orła - był to własnie Karolczuk...
rikitikitak
rikitikitak 31.10.2019, 09:38
WoW, a za cóż dostał, czego ja nie wiem. Niech się pochwali. Wszyscy chcemy wiedzieć. Tyle sukcesów odniósł, tyle spraw przeforsował, tyle inwestycji zrealizował, miejsc pracy przygotował, wynagrodzenia podniósł(zwłaszcza w oświacie), biednym pomógł, głodnych nakarmił, miasto wysprzątał? Czy o czymś zapomniałem?
Kurak
Kurak 31.10.2019, 16:04
Hahaha dokładnie!
Taki orzeł
Taki orzeł 30.10.2019, 12:22
Kto i co robi???
August
August 30.10.2019, 12:08
Ciekawe jak ten ,,wprost,,zauważył tak ,,znakomitego,,samorządowca i czy jest to prawdą że takie ,,wyróżnienia trochę kosztują?
czyżby
czyżby 30.10.2019, 11:41
I to właśnie podważa wiarygodność tej nagrody.
??
?? 01.11.2019, 13:49
Poprzednik został odzaczony przez Prezydenta RP za zasługi w pracy samorządowej na rzecz lokalnej społeczności po 1,5 roku pracy. Więc co tym sądzić w kontekście krytyki wyróżnienia obecnego burmistrza? Co sądzić w kontekście wpisu że takie wyróżnienie kosztuje? Medal ile?
2019a
2019a 30.10.2019, 13:48
no i własnie o tym mowa, kilku pieniaczy, ktorzy nic nie potrafia konkretnego zrobic dalej beda krzyczeć i pienic sie, szukac spiskow i oszustw.
Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Wyborca
Wyborca 30.10.2019, 15:06
Tak na zdrowy rozum ,jak można ocenić burmistrza po roku działalności po kadencji po dwóch to tak ale nie po roku dopiero jego budżet wykonanie będzie dopiero oceniany w przyszłym roku więc nie róbcie z jakiegoś wyróżnienia niszowej gazety wielkie halo.....
Psu na budę
Psu na budę 29.10.2019, 19:33
Najważniejsze, że powietrze jest u nas super czyste, jak pokazuje stacja na ul. Zdrojowej. Ta koło Amfiteatru też zapewne pokaże spełnione normy. Tylko co nam po takich wynikach? Tak jakby ich wcale nie było......dla kogo te pomiary? Borki, Centrum, Wypusty........smog czuć bardzo intensywnie, ale ze stacji wynika, że jest super. Psu na budę takie stacje.
wd
wd 30.10.2019, 07:52
Bareizm w czystej postaci, godny najlepszych absurdów z PRL. Tylko dlaczego śmierdzi plastikiem spalonym?
Pis
Pis 27.10.2019, 17:52
Pozdrawiamy trolli anonimowych.
fikus
fikus 27.10.2019, 20:53
Pisiu mój nie anonimowy :) pozdrawiamy cię również :)
Trolll
Trolll 27.10.2019, 19:04
Fajnie że podpisałeś się imieniem i nazwiskiem......buahaaahaaaaa😂
pytam
pytam 27.10.2019, 16:24
kiedy zamierza nasz burmistrz rozwiązać sprawe prezesa firmy sprzątającej, bo brud i bałagan w mieście. czy prawda jest ze bez konkursu bedzie powołany kolega od 1 grudnia? kolesiostwo? dzis po spacerze nad jezioro jestem zdruzgotana brudem i śmieiami. A co będzie jak spadnie śnieg? znowu zima zaskoczy?
Kundzio
Kundzio 28.10.2019, 08:44
Będzie można zwalić na powiat.
Wstyd
Wstyd 27.10.2019, 17:14
Syf wszędzie.
Jakajakaja
Jakajakaja 26.10.2019, 18:34
Prowadzenie rady okripne. Jakieś sugestie, kpiny z wypowiedzi radnych, stękania i jąkania, no i non stop ad vocem. Naprawde wielokrotność wypowiedzenia słowa po łacinie nie sprawi że będziemy postrzegani jako mądrzejsi. Proponuję po polsku. I urzedowo. Bez wycieczek osobistych oraz dyskredytowania mniej ulubionych czy faworyzowania ulubieńców. Filip z kolei ze swoją złośliwością potwierdził tylko to jakie mam o nim zdanie....... Proponuje też by wprowadzić zakaz wnoszenia telefonów na sesję żeby z nich nie korzystać podczas rady. To brak szacunku dla nas wyborców. Pan Adam Sienko- klasa sama w sobie jak zawsze. Szkoda że nie Pan został burmistrzem.
Bim Bom
Bim Bom 29.10.2019, 20:09
Absolutnie żadnych zakazów telefonów. Strach się bać, co będzie, jeśli ci co gapią się w telefony, zaczną z nudów zabierać głos. Niech się gapią. Niektórzy to najlepiej przez całą sesję.
AMOR
AMOR 28.10.2019, 11:21
Pan Adam jest człowiekiem rzeczowym o czym świadczą jego wypowiedzi jak również styl . Człowiek który umie się zachować i dbać o swój wizerunek , duże doświadczenie zawodowe dzięki któremu nadaje się na funkcję radnego i burmistrza ( szkoda że nie wygrał wyborów) . Nie którym w koszulach z podwiniętymi rękawami może być wzorem lecz patrząc na tych drugich raczej niedoścignionym.
Mały złośliwy troll
Mały złośliwy troll 26.10.2019, 21:18
Nic się nie zmieniło
Małorolny Marian
Małorolny Marian 26.10.2019, 18:29
Jaka szkoda, że niektórzy radni nie stosują się do jakże mądrej zasady, która mówi, że lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Bryluje w tym zwłaszcza taki jeden, co się później nadziwić nie może, że się wszyscy śmieją. Ale nie o tym chciałem, nie o tym...
Jak oglądam te, pożal się Boże, tzw. "obrady" to jedno mnie przeraża - oni chyba naprawdę chcą wybudować te 67 czy ileś tam tzw. ulic. Zero jakiejkolwiek innej strategii czy pomysłu - asfaltujmy wszystkie, im dalej od centrum tym lepiej, najlepiej w krzakach i bez chodników. Ja rozumiem, że macie całą masę pociotków, którzy muszą koniecznie sprzedać czy kupić działki, albo szkoda im SUVa w leasingu ochlapać błotem, ale powiadam wam - to droga donikąd. Doprowadzicie to miasto do ruiny taką polityką. Czy tu naprawdę nie ma już innych potrzeb?? Ja jestem w stanie wymienić ich dziesiątki. Swoją niegospodarnością i kołtunerią robicie z tego miasta zaścianek i skansen, młodzi marzą żeby stąd uciec i nigdy nie wrócić, zbłąkani turyści robią wielkie oczy ze zdziwienia jak tu brzydko, szaro i brudno. Apeluję do radnych i władz miasta - ruszcie cztery litery i pojedźcie gdziekolwiek w Polskę by zobaczyć jak wygląda współczesny świat. A jak już wrócicie zawstydzeni (o ile takowe uczucie jest w was w stanie się pojawić) to bierzcie się do roboty i próbujcie ruszyć do przodu czas, który zatrzymał się tu 30 lat temu.
Marianna
Marianna 26.10.2019, 20:02
Brawo Marian!!!!
eee
eee 25.10.2019, 13:54
Prowadzenie obrad, żenada Pani zna jedno słowo ,, ad vocem,, policzcie ile razy użyła.Przykro słuchać jej wypowiedzi , jednego zdania nie potrafiła poprawnie zbudować. To nie obrady miasta, to żenada. Wstyd mi za was .Może trzeba popatrzeć jak w innych miastach są prowadzone obrady i się po prostu przygotować.
ubogi_slownik
ubogi_slownik 29.10.2019, 16:35
Kolejnym ulubionym słowem jest pochylanie się. Oni sie tam caly czas nad czyms pochylaja lub pochylą. Innych wyrazów nie znają. Może niech się nauczą, bo obawiam się, że od tego pochylania garba mogą dostać.
dzik
dzik 26.10.2019, 21:14
eee popatrzec to trzeba umiec ze zrozumieniem bo z samego patrzenia nic nie wyniknie a żeby sie przygotować to tez trzeba miec w ogole jakies zadatki. Z pustego i Salomon nie naleje hahaha
Obserwator
Obserwator 25.10.2019, 15:40
Jajka na rynek sprzedawać !!!!!
To nie piekarnia
To nie piekarnia 26.10.2019, 21:20
Chyba bulki
Marian Paździoch
Marian Paździoch 25.10.2019, 10:41
Świat według Kiepskich wysiada przy ich popisach
Zygmunt August
Zygmunt August 24.10.2019, 19:58
Mapet show ......Proponuję aby Państwo Radni wchodzili na Radę Miasta bez telefonów bo co nie którzy tylko się gapią w ekran swego smartfona..a po za tym głupie ciągłe szczerzenie się nie przystoi pełnionej funkcji ...Więcej konkretów a nie bzdetów.
Wasze miasto
Wasze miasto 25.10.2019, 22:44
A może oni między sobą za pomocą telefonów ustalają co maja mówić albo jak odpowiadać lub o co pytać ? Wszak w większości to radni NM nie rozstaja się z telefonami . A może to ich guru przesyła im wytyczne ? bo sam tez często nie rozstaje się ze swoim smartfonem .
No jak Pan widzi Panie radny nie wszyscy poszli robić kolację...
Obiecane wykonane
Obiecane wykonane 24.10.2019, 19:20
Dla czego zlikwidowany został numer alarmowy w UM. Komu mogę zgłosiç o godz no. 19 że nie świeci się oświetlenie uliczne na JP 2, wrzosowej, Czereśniowej itd.
Gh
Gh 24.10.2019, 19:46
Koniowi na Helu. Nie ma telefonu, nie ma zgłoszeń to wszystko jest cudownie. Tak jak ze smogiem. Monitoring w lesie nad jeziorem i smogu nie ma. Taka oto recepta na problemy.
Tfu
Tfu 24.10.2019, 20:51
Dlaczego nie działa nr? Same kierowniki fachowcy
Gh
Gh 24.10.2019, 14:33
Poważne obrady.
O dwóch takich.....
O dwóch takich..... 24.10.2019, 20:52
Cyrk Monty pinponga 🤔

Pozostałe