Wirowali w łomżyńskiej strefie

  • 28.10.2019, 07:25
  • Jolanta Wojczulis
Wirowali w łomżyńskiej strefie
Bajkowicze znowu dali o sobie znać. Tym razem tancerze ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie przywieźli kilka medali z Międzynarodowym Turnieju Tańca Wirująca Strefa w Łomży.

Jolanta Wojczulis 

 

Międzynarodowy Turniej Tańca Wirująca Strefa to jeden z najbardziej prestiżowych i najpopularniejszych turniejów tanecznych w kraju, który od lat przyciąga najlepszych europejskich tancerzy. W weekend 12-13 października odbyła się już 18. edycja konkursu, a swoje umiejętności zaprezentowało prawie 500 zawodników nie tylko z Polski, ale i z Belgi, Ukrainy, Słowacji, Francji, Białorusi czy Anglii. O zwycięstwo walczyli zarówno młodzi, jak i starsi tancerze w trzech kategoriach: hip-hop, breaking oraz all styles. Wśród zdolnych młodych ludzi nie zabrakło tancerzy ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie, której właścicielem jest trenerka Justyna Bajkowska. Augustowianie poradzili sobie bardzo dobrze, wzbogacili bowiem swoją okazałą kolekcję medali o kolejne.

-W kategorii solo freestyle do lat 9 do drugiego etapu przeszły: Tosia Czerobska z grupy SWISH, Ola Piotrowska z grupy SWISH, Zosia Rułkowska z grupy SWISH oraz Natalia Giczewska z grupy TIP TOP. W tej samej kategorii solo freestyle do lat 9 na 50 uczestników III miejsce wywalczyła Julia Bajkowska z grupy TIP TOP –informuje Justyna Bajkowska.

Z kolei w kategorii solo freestyle hip hop 10-12 lat do drugiego etapu przeszły: Julia Lipińska z grupy VICE VERSA, Wiktoria Zyskowska z grupy VICE VERSA, Gabriela Wiśniewska z grupy VICE VERSA, Zuzia Rółkowska z grupy TIP TOP oraz Ola Cituk z grupy TIP TOP. W tej samej kategorii solo freestyle hip hop 10-12 lat do TOP, 16 czyli jeszcze dalej przeszła Maja Prokop z grupy TIP TOP, a do ścisłego finału tej kategorii solo freestyle hip hop 10-12 lat doszła i na 98 osób startujących w tej kategorii III miejsce zajęła Daria Glega z grupy VICE VERSA. Natomiast w kategorii solo freestyle hip hop 13-17 lat do drugiego etapu przeszły: Matylda Czerobska z grupy VICE VERSA, Weronika Haraburda z grupy VICE VERSA, Kaja Granacka z grupy VICE VERSA, Oliwia Jagłowska z grupy VICE VERSA, Klaudia Kuczyńska z grupy VICE VERSA. Ponadto w dogrywce do TOP 16 w tej kategorii zawalczyła Oliwia Jagłowska. Zaś do ścisłego TOP 16 w kategorii solo freestyle hip hop 13-17 lat weszła na 109 startujących solistów z całej Polski Klaudia Kuczyńska. W kategorii formacje do lat 9 drugie miejsce zajęła grupa SWISH, w kategorii w kategorii formacje do 12 lat trzecie miejsce wywalczyła grupa TIP TOP.

-Po prostu pękam z dumy i jestem mega szczęśliwa, że tak pięknie zaczynamy nasz nowy sezon taneczny –powiedziała po turnieju Justyna Bajkowska.

Wszystkim zdolnym tancerkom gratulujemy, wielkie brawa należą się też oczywiście trenerkom. Poniżej podajemy wyniki naszych zdolnych tancerzy z łomżyńskiego turnieju.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe