Augustów nie będzie miał posła 

  • 15.10.2019, 17:00 (aktualizacja 24.10.2019, 08:14)
  • Krzysztof Przekop
Augustów nie będzie miał posła
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1064 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.

Krzysztof Przekop

Do końca tego tygodnia pogoda będzie ciepła i słoneczna. Takie przypomnienie lata. Po niedzieli zachmurzy się, ale temperatura jak na październik będzie wysoka, do 15 stopni.

Najnowsze wydanie „Przeglądu Powiatowego” nie może obejść się bez wyborów. Wyniki są znane. Na terenie Augustowa rywalizację wygrał Jarosław Zieliński (PiS). To polityk wagi ciężkiej, poseł ostatniej kadencji i wiceminister. Na drugim miejscu uplasował się były burmistrz Augustowa, Leszek Cieślik (PO). Za plecami zostawił Elżbietę Puczyłowską (PiS). Bogdan Dyjuk zajął szóste miejsce za Adamem Andruszkiewiczem i Dariuszem Piontkowskim. Nasze miasto głosowało na PiS, który zdobyło 49% głosów. Koalicja Obywatelska zdobyła 22%, PSL otrzymał 12,60%, SLD- 8,07% i Konfederacja -6,71%.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
adolfo
adolfo 20.10.2019, 09:28
Ciekawe czemu ludzie glosowali na zielinskiego który oprocz własnego lansu nic dla regionu nie robi?? Niewiedza , zacofanie czy moze naprawde go lubią???
ferdek
ferdek 20.10.2019, 21:51
Ksiunc kazali ..
Co dalej?
Co dalej? 18.10.2019, 17:21
Zmiany w PO będą w związku ze slabymi wynikami?
Szkoda
Szkoda 19.10.2019, 08:49
Ja juz stracilem nadzieję. Te same twarze u nas i w kraju
TT
TT 17.10.2019, 21:09
Nie bylo na kogo głosować
Po
Po 17.10.2019, 17:01
Slaby wynik Cieślik
KO
KO 17.10.2019, 17:27
Najlepszy z wszystkich ..... gdyby w Augustowie był JOW wygrałby w cuglach
kazik
kazik 16.10.2019, 20:49
super
Zaśmiał i zebrał. Podziekowali
Zaśmiał i zebrał. Podziekowali 16.10.2019, 17:21
Pan Dyjuk rozumie dlaczego na niego nie głosowali.
Wers
Wers 15.10.2019, 20:44
Wiadomo było, że tak będzie
Wybory
Wybory 15.10.2019, 19:57
Z Podlaskiego jest ponad 20 posłów, jak to możliwe że duże mniejsze miasta jak np. Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Grajewo mają swoich pomysł a My - Augustów po raz kolejny nie może się zmobilizować?
wyborca
wyborca 16.10.2019, 14:11
Okręg 24 obejmujący całe woj. podlaskie ma 14 posłów.
UW-PO
UW-PO 16.10.2019, 11:18
a dlaczego mieszkańcy Augustowa popierający PO (czy też KO) oddają ponad 1500 głosów na pierwszą trójkę z listy, czyli osoby z Białegostoku i Suwałk, a nie na mieszkańca Augustowa?
Kiti
Kiti 17.10.2019, 11:35
Podobnie jak wyborcy PiS, którzy w większości poparli Zielińskiego. A na Piontkowskiego czy Andruszkiewicza też niemało głosów oddali.
fds
fds 16.10.2019, 20:10
Bo nie mają zaufania do lokalnych polityków i nie zauważają co oni w tej Warszawie "zalatwili". Może gdyby robili sobie promocje jak minister defilada to by było bardziej zachęcające?
BAU
BAU 15.10.2019, 18:25
Za plecami ( 44 głosy ) pozostawił E.Puczyłowską-proszę nie przesadzać-o ile Pani E.P to debiutant a P.L.C stary wyjadacz to jego wynik jest kiepski.
L.C-głosy 1744 ( 0.34% ). Pani E.P 1700 (7.17 % ) procenta głosów.

LC https://wybory.gov.pl/sejmsena…

EP https://wybory.gov.pl/sejmsena…

Tak czy siak - Augustów jednak nie zasłużył na Posła...
sf
sf 16.10.2019, 18:25
Widać, że jeden zbyt mało zrobił, a drugi nic szczególnego nie obiecał. Dlatego augustowianie tak zagłosowali a nie inaczej. Jednak szkoda, że głosowali na PIS.
Tomas
Tomas 16.10.2019, 14:31
A co on zrobił dla Augustowa. Chyb to xe do dxis nie może sue odbic od dna
Wyborca
Wyborca 16.10.2019, 11:45
PiS w Augustowie i na całym Podlasiu miał poparcie ok50% a Koalicji Obywatelskiej 22% to z tych względów należy uznać że wynik EP jest słaby,w 2007 roku kiedy PO w Augustowie miała poparcie 48% to Cieślik w Augustowie miała wynik ponad 5000 tys.a posłów z Podlasia jest 14 .

Pozostałe