wtorek, 19 marca 2024 04:03

Mundurowi w sportowej akcji

Podziel się
Oceń

Augustowscy strażacy, policjanci i strażnicy graniczni poza pracą zawodową parają się też sportem, w którym zresztą osiągają niemałe sukcesy. Ostatnio jeden ze strażaków zdobył srebro na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Funkcjonariusze różnych służb niedawno rywalizowali też podczas XVI Turnieju Służb Mundurowych o Puchar Augustowskiego Starosty w piłce nożnej.

We wrześniu na boisku „Orlik” Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozegrany został XVI Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej o Puchar Starosty Augustowskiego. W turnieju wystąpiły drużyny reprezentujące Komendę Powiatową Policji w Augustowie, Placówkę Straży Granicznej w Lipsku, Placówkę Straży Granicznej w Płaskiej, Placówkę Straży Granicznej w Augustowie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie. Po zaciętej walce trwającej do ostatniego meczu turnieju zwycięzcą została drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie, będąca jednocześnie obrońcą tytułu. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa augustowskiej policji. Trzecie zajęli strażnicy graniczni z Płaskiej. Czwartą lokatę zajęli strażnicy z Lipska, a piątą z Augustowa. Najlepszym strzelcem turnieju został Adam Stankiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, a najlepszym bramkarzem turnieju Andrzej Kotarski z Placówki Straży Granicznej w Płaskiej. Najstarszym zawodnikiem był Dariusz Sutuła z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Oficjalnego zakończenia turnieju dokonał Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski, który wraz z komendantami służb uczestniczących w zawodach podsumował turniej oraz wręczył puchary i statuetki uczestnikom zawodów.

Piłka nożna to jednak nie jedyna aktywność augustowskich mundurowych. Ogromny sukces zdobył jeden z augustowskich strażaków. Pod koniec września, w miejscowości Chotowa, w województwie podkarpackim, odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, starszy sekcyjny Dominik Szczodruch z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie zdobył bowiem srebrny medal. Zawodnik KP PSP Augustów, który w zawodach startował w kategorii do 84 kg w pierwszej ćwierćfinałowej walce pokonał decyzją sędziów jednogłośnie na punkty zawodnika Jednostki Wojskowej w Tarnowie. W walce półfinałowej nasz zawodnik pokonał przez techniczny nokaut zawodnika Jednostki Wojskowej 18 Brygady Zmechanizowanej w Siedlcach awansując tym samym do finału, w który zmierzył się z aktualnym Mistrzem Polski w Kickboxingu Wojciechem Busiem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Warzycach. Po emocjonującej walce niejednogłośną decyzją sędziów nasz zawodnik musiał uznać wyższość swojego rywala zdobywając srebrny medal w prestiżowych zawodach. Mistrzostwa odbywały się po raz ósmy i były rozgrywane w ośmiu kategoriach wagowych.

Na podstawie komunikatów augustowskiej straży pożarnych, opracowanych przez asp. Andrzeja Sobolewskiego

Zdjęcia: st. sekc. Dominik Szczodruch i KP PSP Augustów