AKCJA SPRZĄTANIA LASU I AKWENÓW PRZEZ MŁODZIEŻ ZESPOŁU PLACÓWEK MŁODZIEŻOWYCH W AUGUSTOWIE

  • 16.10.2019, 08:43
  • Beata Perzanowska
AKCJA SPRZĄTANIA LASU I AKWENÓW PRZEZ MŁODZIEŻ ZESPOŁU PLACÓWEK MŁODZIEŻOWYCH W AUGUSTOWIE
W Zespole Placówek Młodzieżowych realizowany jest projekt ekologiczny „Aktywizacja wychowanków bursy oraz środowiska lokalnego na rzecz zachowań proekologicznych” dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

W związku z tym młodzież mieszkająca w bursie bardzo aktywnie włączyła się w akcję sprzątania lasu i akwenów. Łącząc przyjemne z pożytecznym wyposażeni w rękawice, worki, chwytaki i inne potrzebne akcesoria młodzi ludzie wyruszyli na spływ kajakowy. Miał on na celu nie tylko podziwianie naszej rodzimej przyrody, czy też rozwijanie tężyzny fizycznej, ale też oczyszczenie akwenów z pływających po powierzchni oraz zalegających przybrzeżne zarośla śmieci. Kolejnym działaniem proekologicznym było sprzątanie lasu zorganizowane we współpracy z Nadleśnictwem Augustów. Zebrano łącznie ponad 100 worków śmieci o pojemności 120 litrów. A były to nie tylko butelki, puszki, czy papiery, ale trafiły się też dwa dywany, kołdra, jak też samochodowe opony. Nie trzeba nikogo przekonywać, że śmieci zalegające w lesie to zagrożenie dla zwierząt, to wydzielające się substancje chemiczne trujące środowisko, to widok zniechęcający do spacerów. Idziemy do lasu, by pooddychać świeżym powietrzem, nacieszyć się pięknem przyrody, zebrać dary natury, a nie oglądać góry rozkładających się odpadów. Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i nauką, że las jest naszym wspólnym dobrem, o które każdy powinien dbać. Mamy nadzieję, że ekologiczna postawa młodzieży Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie będzie inspiracją dla innych.

Dorota Siemieńczuk

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sv
sv 16.10.2019, 18:23
Brawo. Szkoda, że tylko jedna szkoła. Tak powinien być świętowany dzień wagarowicza. Oczywiście zakończony ogniskiem i kiełbaskami, żeby nie było jak praca przymusowa w PRL-u. PS. Na konopnickiej przy ACE (tam gdzie w lesie garaże zaraz dojdą do Al. Kardynała) stoi wersalka i fotele w lesie. Jakiś idiota wyrzucił.

Pozostałe