Kontrowersyjne słowa księdza

  • 10.10.2019, 08:25 (aktualizacja 10.10.2019, 08:37)
  • Krzysztof Przekop
Kontrowersyjne słowa księdza
Niedawne uroczystości odsłonięcia pomnika pamięci ofiar Obławy Augustowskiej miały być wielkim patriotycznym świętem oraz formą edukacji dla młodzieży. Niestety w ich centrum znalazła się polityka. Radni i rodzice skarżą się na słowa jednego z kapłanów. Ksiądz mówiący o tragedii z 1945 r., poruszył temat „marszów nienawiści” i pozdrawiał 15-latka z Płocka, który się temu przeciwstawił. Komplementował także lokalnego posła.

Krzysztof Przekop

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 10 października. Zapraszamy do lektury.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anatol
Anatol 11.10.2019, 14:07
Czytam komentarze i nie wierzę. Czy państwo nie rozumiecie, że nie chodzi o to, co ksiądz powiedział, ale gdzie powiedział? Różne delegacje zebrały się na uroczystości poświęconej ofiarom Obławy Augustowskiej 1945 roku i nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewał się, że usłyszy mowę polityczną o marszach LGBT czy o 15 latku z Płocka, który z krzyżem stanął naprzeciw kolorowej ideologii. To tak jakby takie słowa padły na obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, wszystkie media wałkowałyby później temat wypowiedzi księdza przez kilka tygodni.
Mariola
Mariola 14.10.2019, 13:08
zgadzam sie w 100% ,mozna mowic ale trzeba wiedziec gdzie i kiedy ,ksieza powinni miec rodzinny jawne zarobki itd a nie miec czas na gadanie o lgbt itd wiekszosc z nich w Augustowie to starzy dewoci co w mlodosci niezle dawali w palnik i napewno nie jedna Pania zbalamucili ,ciekawe ile ile maja dzieci albo ktory z nich sam luboi chlopcow

zreszta jak dla mnie to i tak sie robi jakas paranoja ze jest kolejny pomnik postawiony ,te pieniadze powinny isc na zywych ,mogli juz jak juz chcieli zrobic pomnik w ksztalcie lawki na bulwarach przynajmniej usiasc by bylo gdzie ,moj dziadek zgina w oblawie a ja tego pomnika nie chcialam ,wolalabym sie dowiedziec gdzie jest moj dziadek pochowany i przeniesc jego do grobu rodzinnego ......
Dariusz
Dariusz 11.10.2019, 12:19
Ksiądz powiedział wyraźnie o tym co dzieje się w przestrzeni publicznej: agresywne lewactwo atakuje porządek społeczny.
Precz z poprawnością polityczną, która szkodzi oglądowi rzeczywistości.
Wikta
Wikta 14.10.2019, 22:50
Jezus też był lewakiem https://youtu.be/A2klTfzyf-w
Gh
Gh 11.10.2019, 15:18
Dlaczego nic nie powiedział o pedofilii księży? To też poprawność polityczna.
A..tfu
A..tfu 10.10.2019, 18:56
To było takie żenujące co ten dziadzio wygadywał.
Czas szybko leci...
Czas szybko leci... 11.10.2019, 19:06
Jeszcze trochę A. tfu ity będziesz dziadkiem, tylko czy o takiej sprawności intelektualnej?????
A..tfu
A..tfu 17.10.2019, 22:27
Oby nie w takiej jak ten człowiek. Nie chciałbym nigdy tak pluć jadem i obrażać innych. Nie dziwię się, że ludzie masowo wychodzili jak prawił swoje "mądrości".
Apostazja
Apostazja 10.10.2019, 12:31
Przestałem chodzić do kościoła już dawno i nie muszę słuchać pochwał o PiS. Zamiast skarżyć się lepiej zbojkotować. Może wtedy oprzytomnieją że religia to nie partia.
Naprawdę...
Naprawdę... 11.10.2019, 19:08
Nie ma się czym chwalić....
leśny ludek
leśny ludek 10.10.2019, 22:22
Ale wiesz że to nie było w kościele tylko podczas uroczystości odsłonięcia pomnika?
baba jaga
baba jaga 11.10.2019, 09:09
A co to ma wspólnego .. tak samo mówią wewnątrz świątyń.

Pozostałe