Przyłącz się do Szlachetnej Paczki

  • 10.10.2019, 06:09
  • Jolanta Wojczulis
Przyłącz się do Szlachetnej Paczki
Nie jest ci obojętny los innych, chcesz pomóc odmienić życie potrzebującym – przyłącz się do inicjatywy Szlachetnej Paczki. W Augustowie poszukiwani są wolontariusze, do tej szlachetnej akcji każda para rąk będzie potrzebna.

Jolanta Wojczulis 

Przypomnijmy, że Szlachetna Paczka to akcja, która trwa już od kilkunastu lat. Po raz pierwszy paczki do potrzebujących trafiły w 2000 roku, wtedy obdarowano 30 rodzin (była to akcja studentów duszpasterstwa akademickiego, rok później zaczęła działać Świąteczna Paczka - tak nazywała się do 2009 r.). Dziś są ich tysiące.

Wzięcie udziału w tym szlachetnych przedsiewzięciu to szansa na pomoc potrzebującym, ale także na rozwój osobisty, wpływ na rzeczywistość i okazja do poznania wyjątkowych ludzi.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą. Wolontariuszem może zostać każdy. Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie – wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Wolontariat w Paczce wyróżnia to, że jest organizowany dla ludzi, którzy mają mało czasu i lubią go efektywnie wykorzystywać.

-Chciałam pomagać mądrze. Zobaczyłam, że w Paczce pomagamy konkretnym rodzinom i to mnie bardzo przekonało, ponieważ wiedziałam, że ta pomoc jest skrojona na miarę potrzeb rodziny- powiedziała mi młoda wolontariuszka Szlachetnej Paczki z kilkuletnim stażem.

W tę szlachetną inicjatywę augustowianie, angażują się od lat, tak jest i w tym roku. Obecnie poszukiwani są wolontariusze. Potrzebna jest każda para rąk.

Każdy kto ma ukończone 18 lat, chęć niesienia pomocy i dużo pozytywnej energii, może pomagać. Wystarczy napisać! Kontakt do Lidera Zespołu Augustowa: Magda Bogdzio tel. +48 793 719 689

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe