Mobilizacja PiS na ostatniej prostej

  • 08.10.2019, 17:38
  • Jolanta Wojczulis
Mobilizacja PiS na ostatniej prostej
Naszym obowiązkiem jest praca na rzecz Polski, województwa podlaskiego i Augustowa oraz każdej Małej Ojczyzny. Naszym celem wyborczym w województwie jest dziesięć mandatów poselskich i trzy mandaty senatorskie. To cel ambitny, ale bardzo realny – zgodnie stwierdzili Elżbieta Puczyłowska i Marek Adam Komorowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas konferencji zwołanej w dniu 8 października 2019r. na Rynku Zygmunta Augusta Prawo i Sprawiedliwość podsumowało dotychczasową kampanię wyborczą i zaprezentowało kandydaturę Marka Adama Komorowskiego, który w wyborach do Senatu zastąpił zmarłego Kornela Morawieckiego.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zgodnie podkreślali, że takie miasta jak Augustów zasługują na szczególne wsparcie przez programy ogólnopolskie, zwłaszcza, że Augustów znajduje się na liście miast zagrożonych degradacją. Według rankingu sporządzonego przez PAN kwestiami, którymi powinny zająć się pilnie władze miasta, ale też tutejsi parlamentarzyści jest wyludnienie oraz utrata istotnych funkcji społeczno-gospodarczych. Ludzie, zwłaszcza młodzi, wyjeżdżają za pracą, a mankamentem takiego ośrodka jak Augustów jest stosunkowo wysoki koszt życia i brak dostępności do taniego budownictwa komunalnego. Dlatego, jak podkreśliła Elżbieta Puczyłowska, parlamentarzyści z naszego regionu, którzy deklarują wsparcie rodzin, muszą zaangażować się w działania na rzecz rozwoju taniego, dostępnego dla młodych ludzi budownictwa.

Elżbieta Puczyłowska przypomniała też swoje hasło wyborcze – W OBRONIE RODZINY i zwróciła uwagę, że troski wymagają zarówno młodzi, ale też osoby starsze, często pozostawione w czterech ścianach same sobie. Znam problemy osób starszych, sama zajmuję się bliskimi wymagającymi pomocy, jestem też w Radzie Społecznej augustowskiego szpitala i wiem, jak bardzo potrzebna jest poprawa sytuacji szpitali i lecznictwa specjalistycznego – powiedziała Elżbieta Puczyłowska, augustowska kandydatka do sejmu.

 

Podczas tej kampanii odbyłam wiele rozmów z wyborcami. Najczęściej podkreślano, że rodzinom, zwłaszcza tym wielodzietnym, żyje się znacznie lepiej. Wreszcie mają fundusze na wspólny wypoczynek, podstawowe wydatki, nie muszą martwić się, że nie starczy im funduszy na wycieczki szkolne, czy opłacenie dodatkowych zajęć, które rozwijają ich dzieci. Coraz mniej rodzin ubiega się w MOPS o dofinansowanie uczniom obiadów. Wreszcie mogą żyć godnie. Nie muszą obawiać się o deprawowanie naszych dzieci już od przedszkoli, co mogłoby grozić w przypadku wprowadzenia do przedszkoli i szkół programów proponowanych przez ugrupowania sprzyjające LGBT. Często podkreślano, jak bardzo ważne jest, aby obecne projekty rządowe chroniące rodzinę mogły być dalej realizowane. Niezbędny jest więc udział w tych wyborach. Każdy głos jest bezcenny w walce o dalszy rozwój i jak najlepsze funkcjonowanie rodzin, które zapewnia obecna ekipa rządowa. Drodzy Augustowiacy! Dawno nie mieliśmy swego posła. Właśnie przyszedł na to czas – zakończyła Elżbieta Puczyłowska.

Marek Komorowski zwrócił uwagę na potrzebę inwestycji w innowacyjną gospodarkę, przypomniał też, że konieczna jest rozbudowa i modernizacja połączeń drogowych i kolejowych tak, aby Augustowszczyzna, region o wspaniałych walorach krajobrazowych była dobrze skomunikowana z większymi miastami spoza naszego regionu. Dokończenie i modernizacja trasy S8 na odcinku Białystok – Augustów, wdrożenie na terenie całego województwa internatu szerokopasmowego - to niektóre z priorytetów, którymi będę się zajmował. - stwierdził kandydat do Senatu.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zgodnie podkreślili, że działaniem które powinno być wspólne dla wszystkich parlamentarzystów z naszego regiony jest wsparcie działań zmierzających do wykorzystania potencjału turystycznego Kanału Augustowskiego, zabytku który powinien być wizytówką nie tylko Augustowa ale i całego województwa podlaskiego.

Konferencja zakończyła się wspólnym wezwanie do mobilizacji przed wyborami, które odbędą się już w niedzielę, 13 października.

Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mistral
mistral 10.10.2019, 13:58
Kroczacy socjalizm i rozrost biurokracji pod szyldem patriotyzmu. Sanacja 2.0 na kredyt z MFW
K.
K. 10.10.2019, 00:55
Tak niby dbają o dzieci a to one będą spłacać kredyty zaciągane na rozdawnictwo i w sumie żyć w biedzie razem z wnukami tych, którzy teraz pchają się do stołków i obiecują gruszki na wierzbie. To bardzo przykre, że mamy naród, który tak łatwo daje się nabierać.
Gh
Gh 09.10.2019, 20:46
Lgbt internet i droga do bstoku, tanie mieszkania z nieba. Suuuuuperrrr. Co za bzdury.

Pozostałe