Wywiad z Leszkiem Czokajło  

  • 02.10.2019, 14:54 (aktualizacja 02.10.2019, 15:12)
  • Bartosz Lipiński
Wywiad z Leszkiem Czokajło
Rozmowa z Leszkiem Czokajło, lekarzem weterynarii, właścicielem lecznicy Hiron oraz augustowskim społecznikiem m.in. o bieżącej sytuacji politycznej w mieście Augustowie.

Bartosz Lipiński

Zgoda, uśmiech i ciężka praca

Panie Leszku, kiedy na początku roku rozmawialiśmy o przyszłości miasta, to kreślił pan pewne scenariusze. Obawiał się pan m.in. tego, że nowe władze miasta skupią się na rozliczaniu poprzednika i może zabraknąć im czasu na merytoryczną pracę.

-Mam bardzo duży szacunek dla obecnej ekipy rządzącej, ponieważ przed ubiegłorocznymi wyborami nie zakładałem zwycięstwa Mirosława Karolczuka i radnych klubu Nasze Miasto. Ciężka praca kandydata na burmistrza i jego zaplecza doprowadziła ich wtedy do triumfu. Spotykali się często ze sobą i mieli określoną strategię działania. Przyjęli amerykański styl prowadzenia kampanii, w której dominował młodzieńczy entuzjazm. Jednak rzeczywiście miałem duże obawy wynikające z doświadczeń tego, jak wyglądała współpraca klubu Nasze Miasto z byłym już burmistrzem Wojciechem Walulikiem. Ostatnie miesiące poprzedniej kadencji obfitowały w kłótnie oraz destrukcję, kiedy całkowicie zaniedbano pracę. Już po zaprzysiężeniu nowej władzy także były wypowiedzi sugerujące, że teraz może być podobnie.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RP
RP 29.09.2019, 10:41
Panie Leszku trafna diagnoza, ale z jednym sie nie zgodze według mnie Cieślik nie ma szans na posła tak jak reszta kandydatów z Augustowa. Pozdrawiam
Wyborca
Wyborca 29.09.2019, 19:52
Proste wyliczenie uprawnionych do głosowania w powiecie jest ok.43 tysiące połowa idzie do głosowania to jest tj.21 tys.40% głosuje na Cieślik a to będzie ponad 8 tys głos9w z powiatu 1,5 tys zbierze w pozostałych powiatach 9,5 tys to pewny mandat i tyle w temacie i panu leszkowi o to chodzi w tym wywiadzie sugeruje mobilizację wyborców miasta i powiatu
Refleksja
Refleksja 26.09.2019, 12:37
Bardzo mądre słowa i mądry wywiad, szacunek za analizę ponad podziałami i zachowanie poziomu wypowiedzi, którego niestety niektórym rozmówcom czasami brakowało....
leśny ludek
leśny ludek 26.09.2019, 09:12
To racja, że Cieślik ma największe szanse. Tyle że dalej trzeba je oceniać na jakieś ułamki procenta.

Pozostałe