Biegiem po pomoc  

  • 01.10.2019, 06:58
  • Jolanta Wojczulis
Biegiem po pomoc
Już za kilka dni w naszym mieście odbędzie się kolejna już edycja Pólmaratonu Augustowskiego, cały czas trwają jeszcze zapisy na tę biegową imprezę. Przypominamy też, że w ramach zawodów zorganizowany zostanie też Bieg Charytatywny.

Jolanta Wojczulis

Przypominamy, że w tym roku trasa półmaratonu przebiegać będzie trochę inaczej. Start usytuowany będzie tuż przy Molo Radiowej Trójki. Następnie biegacze udadzą się na koniec bulwarów nad jeziorem Necko, po czym lasem do Alei Kardynała Wyszyńskiego i następnie do ACE, tam będzie nawrót. Stamtąd pobiegną ponownie tą samą trasą do amfiteatru, następnie bulwarami nad rzeką Nettą do hoteliku Karmel, tam znów będzie nawrót i biegacze pobiegną do początku ulicy Zarzecze. Następnie udadzą się tą ulicą do parkingów i stamtąd prosto do mety, która będzie się znajdować przy samym amfiteatrze. W sumie uczestnicy będą musieli pokonać dwie takie pętle, czyli w sumie trasę półmaratonuo długości 21.097 km.

-Z uwagi na zmianę trasy, czyli z przyczyn czysto logistycznych w tym roku w zawodach nie będą mogły wziąć udział osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach– zaznacza Andrzej Zarzecki, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, współorganizator sportowego wydarzenia.

Tradycyjnie wzorem lat ubiegłych zorganizowany zostanie także Bieg Charytatywny, który polega na „zbieraniu przebiegniętych kilometrów”. Każdy przebyty kilometr przez każdą osobę, która wystartuje w biegu powiększa pulę pieniędzy, ufundowaną przez Sponsora Biegu. Kwota ta zostanie rozdysponowana na różne cele charytatywne.

-Jak co roku zapraszamy do biegu charytatywnego wszystkich chętnych, i dużych, i małych, bo naprawdę warto. Pomagamy wówczas nie tylko potrzebującym, ale też sobie, ponieważ jakby nie było sport to zdrowie –dodaje A. Zarzecki.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe