Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  • 29.09.2019, 06:54
  • Jolanta Wojczulis
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
W piątek, 20 września, w auli ACE odbył się IV Augustowski Festiwal Przedszkolaka. Organizatorem spotkania było Przedszkole Sióstr Urszulanek SJK.

Pomysł powstał cztery lata temu, kiedy w Augustowie zaczęły otwierać się nowe placówki przedszkolne. Przez wiele lat były w naszym mieście tylko przedszkola publiczne i jedno niepubliczne – właśnie nasze – Sióstr Urszulanek. Stąd myśl ,aby zintegrować wszystkie przedszkola. Niezależnie od tego, czy jest to placówka publiczna, czy niepubliczna, każde przedszkole realizuje Podstawę Programową, ma wykfalifikowaną kadrę pedagogiczną zapewniając dzieciom odpowiednie warunki rozwoju i bezpieczeństwa. W dawnych czasach istniało hasło „Wszystkie dzieci są nasze”, dziś hasło to nabiera nowego wymiaru. Wszystkie dzieci są ważne. Czas przedszkola, to niezwykle cenny czas w rozwoju dziecka. A, że dzieci najchętniej wyrażają siebie właśnie w śpiewie, muzyce i ruchu, festiwal jest wspaniała do tego okazją.

W tym roku w festiwalu wzięły udział 370 dzieci z 11 przedszkoli. Zaprezentowały swoje talenty wokalne i taneczne oraz umiejętność włączenia się do dobrej zabawy. Razem z nami bawili się przedstawiciele naszego miasta. Wiceburmistrz p. Filip Chodkiewicz, Kierownik Wydziału Edukacji p. Anita Szostak oraz przedstawiciele rady miasta.

s. Małgorzata Bauer

 

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe