Młodzi kajakarze w akcji  

  • 25.09.2019, 07:41
  • Jolanta Wojczulis
Młodzi kajakarze w akcji
W ubiegłą sobotę, 21 września, rzeka Netta była świadkiem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kajakarstwie strefy „C”. Były to kolejne tegoroczne zawody zorganizowane przez Augustowski Klub Sportowy Sparta.

Jolanta Wojczulis 

W jednodniowych zawodach udział wzięli zawodnicy z dziewięciu klubów. Z województwa warmińsko–mazurskiego w Augustowie zobaczyliśmy młodych sportowców z następujących klubów: UKS „Koszałek Opałek” Węgorzewo, Olimpia Elbląg, Kayak Sport Club Olsztyn oraz Baza Mrągowo. Z województwa lubelskiego rywalizowali natomiast zawodnicy z klubu LTK-„Fala” Lublin, z województwa mazowieckiego gościły u nas z kolei dwa kluby: WTW Warszawa oraz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Podlasie reprezentowały dwa kluby z Białegostoku tj. UKS Dojlidy i SKS Cresovia oraz gospodarz Augustowski Klub Sportowy Sparta .

-Od godz. 13 do 16 odbyło się kilkanaście wyścigów jedynek ( K1) dwójek ( K2 ) i czwórek ( K4) oraz starty kanadyjkarzy C1 i C2 na dwóch dystansach 200 m oraz 2000 m. Pogoda niezbyt była sprzyjającą, ale ani deszcz ani momentami wiatr nie przeszkadzał młodym zawodnikom –mówi Krzysztof Andruszkiewicz, wiceprezes Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta.

Nasi Spartanie wywalczyli mnóstwo medali (wyniki poniżej). Oprócz augustowskich zawodników, którzy stawali na podium, na pochwałę zasługują też m.in. Maja Piekarska, MilenaWysocka, Aleksandra Nebelska oraz Martyna Bernatowicz oraz chłopcy Michał Piotrowski, Adam Wydra oraz Aleksander Osewski. Medale zawodnikom wręczali nasi znakomici kajakarze Edyta Dzieniszewska –Kierkla oraz Piotr Markiewicz.

My ze swojej strony gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerom Adamowi Wysockiemu oraz Jerzemu Grąbczewskiemu.

Korzystając z okazji informujemy, że w najbliższą sobotę, 28 września, o godzinie 13.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej bazy kajakowej. Przy okazji tej uroczystości zostaną rozegrane zawody Super Srpint Kajakowy o Puchar Burmistrza Augustowa.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (87)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe