Czas na posłankę z Augustowa

  • 21.09.2019, 14:27 (aktualizacja 25.09.2019, 07:35)
  • Bartosz Lipiński
Czas na posłankę z Augustowa Na zdjęciu: Elżbieta Puczyłowska i Jarosław Kaczyński.
W poprzednich wyborach do rady Powiatu Augustowskiego Elżbieta Puczyłowska uzyskała imponujący wynik 1330 głosów. Aktualnie startuje jako kandydatka do Sejmu. Zapoznajmy się z jej oczekiwaniami związanymi z udziałem w wyborach.

Bartosz Lipiński

Czas na posłankę z Augustowa

Dlaczego kandyduje Pani w obecnych wyborach?

-Kiedy zaproponowano mi kandydowanie do Sejmu to w pierwszej kolejności zastanawiałam się czy jest to dla mnie właściwy czas. Analizując jednak moje życie stwierdziłam, że było ono aktywne i ukierunkowane na służbę innym. Od początku małżeństwa wspólnie z mężem weszliśmy do wspólnoty rodzin katolickich „Domowy Kościół”, gdzie pełniliśmy posługi animatorów, pary rejonowej, później przez pięć lat pary diecezjalnej, a obecnie jesteśmy odpowiedzialni za rozwój tej wspólnoty na Litwie. Aby móc lepiej pomagać małżeństwom i rodzinom ukończyłam studia podyplomowe na UKSW w Warszawie o kierunku „nauki o rodzinie”. Przez kilka lat prowadziłam koło wolontariatu w szkole oraz zajmowałam się pomocą żywnościową dla rodzin w ramach CARITAS. Piątce naszych dzieci, które wychowujemy wraz z mężem, również starałam się przekazać potrzebę pomocy innym. One też zaangażowane były i są w różne formy wolontariatu. Doszłam do wniosku, że przyszedł czas na jeszcze pełniejsze zaangażowanie się w służbę społeczną.

Jakie są główne Pani postulaty?

-Moje postulaty ukierunkowane są przede wszystkim przez program rządu PiS, który całym sercem popieram. Przedstawiony ostatnio w Lublinie program prezesa Jarosława Kaczyńskiego to dbałość o rozwój i funkcjonowanie całego naszego kraju, każdej warstwy społecznej i zawodowej. Szczególnie zabiegać będę o OBRONĘ POLSKICH RODZIN rozumianych jako związek kobiety i mężczyzny, obronę tradycyjnych chrześcijańskich wartości i zachowanie godności każdego człowieka.

Co może zdziałać poseł z Augustowa dla rozwoju naszego regionu?

-Zapewniam, że dużo. Przede wszystkim większą możliwość wygospodarowania dla naszego regionu środków na doposażenie i modernizację szpitala, a także funduszy na rozwój połączeń komunikacyjnych. Budynek PKP aż prosi się o remont i oddanie do użytku podróżnym i mieszkańcom naszego miasta. Warto też zadbać o rozwój szkolnictwa zawodowego, aby nasza młodzież nie musiała szukać możliwości nauki i pracy poza Augustowem.

Dziękuję za rozmowę i proszę Państwa o głos. Augustów potrzebuje swego przedstawiciela w Sejmie.

Materiał sfinansowany przez Prawo i Sprawiedliwość.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Było coś?
Było coś? 24.09.2019, 22:10
A jakie tematy podjęła jako radna powiatowa? Nie przypominam sobie.
Chyba raz
Chyba raz 25.09.2019, 07:48
Fakt, że przez prawie cały rok kadencji tylko raz chyba się odezwała na sesji.
Miska
Miska 24.09.2019, 08:42
Ludzie zacznijcie myśleć. Elzbieta Puczylowska jest jedyną kandydatką z Augustowa. Nikt nie zadba o interesy naszego miasta lepiej niż Jego mieszkanka. Społeczność augustowska potrzebuje swojego człowieka by mogła się rozwijać. Każdy mieszkaniec Augustowa powinien zagłosować na Panią Elżbietę, ponieważ to jest szansa dla naszego miasta.
Olga
Olga 25.09.2019, 19:30
Jaka szansa? W czym? Będzie mężnie bronić własną piersią rodziny? Może tak jak Kuchcińskie, wożąc samolotami? W powiecie nic jeszcze nie zdziałała to co zdziała w sejmie? Poza tym nie kłam Miska. Z Augustowa kandydują jeszcze Cieślik i Dyjuk, a więc nie jest jedyną.
Trupek
Trupek 24.09.2019, 16:39
Precz
Micha
Micha 24.09.2019, 15:32
Zadzwoń do Banasia ....
singiel
singiel 24.09.2019, 15:22
tak, trzeba myśleć ...
https://www.fakt.pl/wydarzenia…
MumaScream
MumaScream 19.09.2019, 23:16
Łaazzaaaaaaa!!!!!
Trupia czacha 2
Trupia czacha 2 20.09.2019, 20:49
😂😂😂😂😂😂😂Padłam
Wyborca
Wyborca 19.09.2019, 22:58
A jakiego kandydata popiera burmistrz
Ping pong
Ping pong 20.09.2019, 20:49
A kto to taki?
O.
O. 19.09.2019, 14:20
Przecież w Augustowie są aż dwie szkoły zawodowe to jaki jeszcze rozwój potrzebny? Pomysł szefa tej pani, czyli M. Kleczkowskiego, żeby otworzyć kierunek kształcenia pracowników dla stoczni jachtowych skończył się tym, że był 1 (słownie: JEDEN) kandydat hahaha Jeśli PiS ma inne podobne pomysły to ja podziękuję.
men family
men family 19.09.2019, 13:35
Rodzina dziś jest jak gatunek zagrożony , trzeba ją chronić przed wyginięciem.
kelly family
kelly family 19.09.2019, 16:29
Najlepiej pościć w tej sprawie ... wiadomo głód wyostrza zmysły
Hiacynta Bukiet
Hiacynta Bukiet 19.09.2019, 11:28
Obrona polskich rodzin - pytam się przed kim i przed czym, kto i w jaki sposób je atakuje i napastuje, że aż trzeba ich bronić? Zaiste świetny program dla Augustowa, tego właśnie nam teraz najbardziej potrzeba, to z miejsca rozwiązuje wszystkie nasze największe problemy!! Głosowanie na tę Panią to chyba najbardziej zmarnowany głos pod Słońcem, choć oczywiście każdy ma prawo zrobić ze swoim to, co zechce.
fan fan tulipan
fan fan tulipan 26.09.2019, 09:33
Były burmistrz Augustowa ...Leszek Cieślik jest jedyną rozsądną kandydaturą ...niech ci , którzy rządzą obecnie miastem i ich wyborcy racjonalnie o tym pomyślą . Nie po to chyba zrobili zmiany w prezydium rady aby znów zagłosować na ten sam model decydowania .
Ola
Ola 19.09.2019, 11:22
Jeśli w ramach zabiegania o zachowanie godności KAŻDEGO człowieka będzie ta pani walczyć o prawdziwą edukację seksualną w szkole to zagłosuję :)))))))))
kiełbasa wyborcza
kiełbasa wyborcza 19.09.2019, 09:59
Przed wyborami samorządowymi były te same obiecanki ...dworzec, szpital, komunikacja ...łykajmy i dalej się nabierajmy.
ja
ja 19.09.2019, 14:51
Pod rządami PiS szpitale padają jeden po drugim. Więc może przed szpitalami też nas bronią?
leśny ludek
leśny ludek 19.09.2019, 08:00
Do Sejmu? A to jakim cudem - przecież pani jest siedemnasta na liście...
Gfgr