Szczątki przy bazylice  

  • 17.09.2019, 18:10 (aktualizacja 17.09.2019, 18:18)
  • Krzysztof Przekop
Szczątki przy bazylice
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1060 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.

Najbliższy weekend będzie ładny, ale zimny. To już prawdziwy początek jesieni. To też prawdziwy początek kampanii wyborczej do parlamentu. Sondaże wskazują, że PiS bezapelacyjnie wygra. Jest to ugrupowanie teflonowe. Nie szkodzą mu żadne wpadki, mniejsze czy większe afery. Jarosław Kaczyński mówi, że walczy o większość konstytucyjną. Uważam, że pojedyncze ugrupowanie nie powinno mieć zdolności zmiany konstytucji. Jest to ustawa, która powinna być wynikiem zgody dużo szerszej, porozumienia ponadpartyjnego, raczej popartego referendum. Wyborcy PiS mogą być spokojni o wynik ich partii, inni muszą powalczyć. Powstaje pytanie, czy Augustów ma szanse na własnego posła. Odpowiedź daje Leszek Czokajło w udzielonym naszej gazecie wywiadzie. Pozostaje mi się zgodzić, że jedyną osobą z Augustowa, która ma szanse na mandat jest Leszek Cieślik. Pozostali kandydaci będą pracować raczej na wynik ich list partyjnych. Wynik Leszka Cieślika jest w rękach augustowian. Jeśli zagłosujemy jak kilkanaście lat temu, będziemy znowu mieli posła.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
th
th 18.09.2019, 10:19
Szczątki przy bazylice a tu ani słowa o tym -co za tygodnik

Pozostałe