Najpiękniejsze ogrody w mieście

  • 21.09.2019, 13:06
  • Beata Perzanowska
Najpiękniejsze ogrody w mieście
Za nami piąta już edycja „Konkursu na najładniejszą posesję w Augustowie”. W tym roku władze miejskie przeprowadziły ogrodowe zmagania pod hasłem „Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom”. Nagrody zwycięzcom wręczono w środę, 4 września, w augustowskim magistracie.

Nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa i Sylwia Bielawska, radna miejska, która uczestniczyła w komisji konkursowej oceniającej posesje.

– Jest mi niezmiernie miło, że możemy nagrodzić ciężką pracę uczestników konkurs,
w którą włożyli tyle serca–mówił podczas uroczystości
Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa - Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji serdecznie dziękuję i gratuluję. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie i będziemy mogli wspólnie podziwiać piękne augustowskie posesje.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom” i organizowana była w trzech kategoriach: najładniejszy ogródek przydomowy, najładniejszy ogródek działkowy oraz najładniejszy taras i balkon. Komisja Konkursowa powołana przez burmistrza miasta pod przewodnictwem radnego Dariusza Ostapowicza w poniedziałek, 5 sierpnia, dokonała przeglądu i oceny posesji zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu. Konkursowa kapituła uznała, że każda działka odznaczała się szczególną oryginalnością i była pod wrażeniem, jak wielki wkład pracy w dbałość o swoje ogrody wnoszą ich właściciele. Laureatką w kategorii najładniejszy ogródek przydomowy została Anna Ułanowicz, wyróżnienie otrzymała zaś Kamila Ćwikowska. W kategorii najładniejszy ogródek działkowy komisja najwyżej oceniła ogród Alicji i Stanisława Kirejczyków. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Jan Futyma. Dodatkowo komisja postanowiła nagrodzić działki Krystyny Radkiewicz, Piotra Maksimowskiego oraz Elżbiety Peliksza.

Władze miejskie już teraz zapraszają do udziału w przyszłorocznej edycji tego konkursu.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe