Dziura na dziurze

  • 19.09.2019, 07:52
  • Jolanta Wojczulis
Dziura na dziurze
Czytelnicy mają do nas zaufanie. Nagminnie do redakcji naszej gazety docierają informacje o różnego rodzaju interwencjach. Dla nas nie ma błahych problemów, wszystko traktujemy poważnie i staramy się pomóc augustowianom. Tak było i tym razem.

Jolanta Wojczulis

Do naszej redakcji zgłosił się nasz Czytelnik (imię i nazwisko znane redakcji), który poruszył sprawę jednej z augustowskich ulic.

-Jestem taksówkarzem i w związku z tym bardzo często mam kurs na augustowski dworzec PKP. Chciałbym, żeby zarządca ulicy Dworcowej w końcu z tą drogą coś zrobił, bo jest bardzo zniszczona. Prawie cała ulica jest pełna dziur. Dziwię się, że jeszcze do tej pory nie uszkodziłem swojego auta –żalił się nam augustowianin.-Ponadto na tej ulicy nie ma oświetlenia, tym bardziej więc jej stan powinien być nienaganny, ponieważ gdy zaczyna się ściemniać i nocą może tam być niebezpiecznie

Mężczyzna z którym rozmawiałam na temat ulicy Dworcowej, nie był jedyną osobą, która narzekała na stan ulicy wiodącej do augustowskiej stacji PKP.

-Może niektórym się wydaje, że to nie jest ważna ulica, ale to nic bardziej mylnego. Ostatnio przyjechali do mnie kuzyni z Zakopanego i gdy wiozłam ich autem tą ulicą, byli zaskoczeni, że w takim turystycznym mieście, droga która prowadzi do dworca PKP jest w takim opłakanym stanie-napisała do nas w mailu młoda mieszkanka Augustowa. –Przecież w takim mieście sprawy związane z turystyką powinny być na pierwszym miejscu. Nie rozumiem więc, dlaczego ulica prowadząca na dworzec PKP, którą nagminnie przecież przemieszczają się turyści, jest w takim nieciekawym stanie.

W związku ze zgłoszonym do naszej redakcji problemem skontaktowałam się z Mariuszem Markowskim, kierownikiem sekcji technicznej z Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie.

-Zweryfikowaliśmy to i rzeczywiście w ostatnim czasie z uwagi na występującą tam konstrukcję nawierzchni powstały jej wyłuszczenia –mówi Mariusz Markowski z PZD w Augustowie. –Zapewniam, że zostaną one niezwłocznie naprawione w ramach bieżącego utrzymania przy użyciu tzw. remontera drogowego.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
svd
svd 19.09.2019, 09:18
Przecież taki stan ulicy jest od wielu lat, a tutaj zweryfikowali! To zarządca drogi nie sprawdza okresowo stanu swoich dróg?

Pozostałe