Jest brudno, ale ma być lepiej 

  • 21.09.2019, 14:27 (aktualizacja 21.09.2019, 15:45)
  • Bartosz Lipiński
Jest brudno, ale ma być lepiej Na zdjęciu radni: Mirosław Chudecki (pierwszy po lewej), Izabela Piasecka i Mieczysław Szczerbakow.
Od wielu lat słyszymy, że w Augustowie nie jest idealnie pod względem czystości. Nie jest to kamyczek do ogródka tylko jednego burmistrza, zarządcy drogi czy prezesa spółki, a raczej powód do refleksji większego grona osób. Pomysł, by za sprzątanie całego miasta odpowiadał jeden podmiot też nie jest nowy. Radny wnioskujący o porozumienie urzędu miejskiego ze starostwem powiatowym nie wymyślił prochu, ale ta idea jest interesująca.

Bartosz Lipiński

Interpelacja radnego miejskiego

Radny miejski Mirosław Chudecki poruszył istotny temat utrzymania czystości na ulicach Augustowa. Nie tylko na tych, którymi zarządza miasto, ale także powiat.

-W imieniu mieszkańców miasta i odwiedzających nas turystów zwracam się do burmistrza z interpelacją, w sprawie sprzątania i dbania o porządek na naszych ulicach. Nie bez powodu prawdopodobnie pozostaje fakt, że miasto dzieli się na ulice powiatowe i miejskie, sprzątane przez inne firmy. Na sprzątającą ulice miejskie spółkę Necko, urząd miasta ma bezpośredni wpływ i np. w sezonie turystycznym śmietniczki są wybierane dwa razy dziennie. Gorzej jest na ulicach powiatowych, gdzie robi się to znacznie rzadziej. Mieszkańcy i turyści odbierają tę sytuację jednoznacznie, że miasto nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, chociaż w wielu przypadkach są to zarzuty bezpodstawne. Dlatego proponuję wystąpienie do starostwa z wnioskiem o sprzątanie całego miasta przez jedną firmę, najlepiej augustowską. Podobnie jest z odśnieżaniem ulic zimą, gdzie dwa podmioty działają na własną rękę a efekty są różne. Wobec tego uważam, że kompromis w tej sprawie byłby bardzo pożądany, co na pewno pozytywnie odczuliby mieszkańcy naszego miasta niezależnie od tego, czy mieszkają przy ulicach miejskich czy powiatowych –stwierdził w swej interpelacji radny Mirosław Chudecki.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tores
Tores 16.09.2019, 17:47
mozna do odsniezania zatrudnic stadion maja traktor

Pozostałe