Konferencja prasowa Leszka Cieślika (video)

  • 21.09.2019, 14:00 (aktualizacja 25.09.2019, 07:36)
  • Bartosz Lipiński
Konferencja prasowa Leszka Cieślika (video)
Do wyborów parlamentarnych pozostał już tylko miesiąc. Kandydaci na funkcję posła przekonują do siebie wyborców, prezentując postulaty programowe. Leszek Cieślik był już kiedyś posłem, dlatego zna realia pracy parlamentarzysty. Wieloletni burmistrz, dziś radny miejski Augustowa przekonuje, że jego celem będzie praca na rzecz społeczności lokalnej. Proponuje rozbudowę infrastruktury turystycznej przy Kanale Augustowskim.

Bartosz Lipiński

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najważniejsze tygodnie kampanii

Za miesiąc będziemy już znali nie tylko zwycięskie ugrupowanie, które utworzy nowy rząd na najbliższe cztery lata. Ale poznamy też odpowiedź na nurtujące pytanie, czy augustowianie będą mieli swego przedstawiciela w parlamencie. Na listach wyborczych różnych komitetów jest kilka osób z naszego miasta, a wśród nich m.in. Leszek Cieślik. Były wieloletni burmistrz Augustowa, a obecnie radny miejski, w nadchodzących wyborach reprezentuje listę Koalicji Obywatelskiej. Dla niego przeprowadzka na ulicę Wiejską w stolicy nie będzie nowością, bo sprawował mandat posła VI kadencji. Za jedno ze swoich największych osiągnięć uważa fakt zrealizowania oczekiwanej przez lata obwodnicy Augustowa. Twierdzi, że gdyby nie zabiegał o korzystne rozwiązanie dla naszego miasta w polskim parlamencie, obwodnica powstałaby zdecydowanie później. Teraz również proponuje szereg postulatów. Jego zdaniem o powiat augustowski najlepiej zatroszczy się osoba pochodząca właśnie stąd. Podczas konferencji z 15 września, L. Cieślika oficjalnie poparł Robert Tyszkiewicz. Szef podlaskich struktur PO jest posłem nieprzerwanie od 2005 roku, od dawna współpracuje z kandydatem KO z Augustowa.

R. Tyszkiewicz poparł L. Cieślika

-Przyjechałem dzisiaj do Augustowa, aby wyrazić poparcie dla kandydatury Leszka Cieślika, wybitnego samorządowca, wieloletniego burmistrza Augustowa, posła na Sejm oraz osoby o niesłychanym doświadczeniu, skuteczności, znajomości augustowskich i podlaskich spraw. To Leszek Cieślik przełamał słynny kryzys wokół przejścia obwodnicy Augustowa przez Rospudę i z jego inicjatywy zawarty został pakt dla Rospudy, dzięki któremu Augustów może cieszyć się teraz wolnością od TIR-ów. Stało się tak, ponieważ aktywność Leszka Cieślika i jego zdolność do reprezentowania spraw augustowskich na szczeblu rządowym doprowadziła do tego, że pojawiły się specjalne środki finansowe dla samorządów powiatu augustowskiego. Dzięki temu można było bez konfliktu tę bardzo potrzebną inwestycję, obwodnicę Augustowa zbudować. Leszek Cieślik to osoba najlepiej znająca sprawy mieszkańców Augustowszyzny, Suwalszczyzny, Sejneńszczyzny oraz całego północnego wschodu naszego regionu. Warto na niego głosować, bo w Sejmie będzie potrafił doskonale reprezentować sprawy mieszkańców tych ziem. Serdecznie dziękuję mu, że zechciał kandydować do polskiego parlamentu z listy Koalicji Obywatelskiej. Jestem przekonany, że Augustów i Ziemia Augustowska zasługują na to, aby mieć przedstawiciela w Sejmie. Głos na Leszka Cieślika będzie głosem za skutecznym rozwiązywaniem spraw mieszkańców Ziemi Augustowskiej -stwierdził poseł R. Tyszkiewicz.

Dochody PIT i CIT dla samorządu

Leszek Cieślik podkreślił swoją bliskość z samorządem i doświadczenie wynikające z wielu lat pracy na funkcji burmistrza Augustowa oraz radnego miejskiego. Uważa, że samorządy w obecnych czasach nie są w stanie korzystać w pełni z drzemiącego w nich potencjału, dlatego reprezentowany przez niego komitet również w tym zakresie ma propozycje zmian. Kandydat konstatuje, że wpływy z podatków PIT i CIT, powinno się przeznaczyć na rozwój samorządu.

-Wspólnie z posłem Robertem Tyszkiewiczem działałem dla dobra Augustowa oraz regionu. Dzięki temu wiele inwestycji przede wszystkim infrastrukturalnych, zostało zrealizowanych na terenie naszego województwa. Można powiedzieć, że od tamtej pory czas się zatrzymał, bo szczególnie w mijającej kadencji i przy obecnym rządzie nie zrobiono tak naprawdę kilometra dróg. Obiecywano drogę Suwałki-Białystok, a nie ma nawet rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o jej konkretny przebieg i wariant. Ale myślę, że jeśli uda nam się dostać do polskiego parlamentu, to ta droga powstanie. Najważniejsze są dla mnie sprawy lokalne. Jestem w samorządzie od 1990 r., kiedy zostałem radnym pierwszej kadencji odrodzonego samorządu. Mandat radnego miejskiego pełniłem też w trzeciej kadencji oraz obecnie. Przez 14 lat sprawowałem funkcję burmistrza Augustowa. Znam bolączki miasta i samorządu. Obserwując działania obecnego rządu widzę, że nie tylko gminny, ale również powiatowy i wojewódzki samorząd zostaje dziś ubezwłasnowolniony. Wprowadzane są zadania, które nie są finansowane. Teraz gminy chcąc realizować swoje zadania muszą się zadłużać. Już niewiele brakuje do przekroczenia bariery, która spowoduje, że niczego nie będzie można zrobić na rzecz społeczności lokalnej. Koalicja Obywatelska proponuje, by wpływy z podatku PIT i CIT w całości zostawały w samorządach. Obecnie zostaje tam tylko około 52 procent środków z PIT i ok. 25 proc. z CIT. My mówimy 100 procent. Dopiero mając te pieniądze będzie można realizować dla lokalnych społeczności zadania, których mnóstwo oczekuje na rozwiązanie –powiedział kandydat KO Leszek Cieślik.

Jednym z celów rozwój turystyki

Leszek Cieślik zapowiedział m.in. działania na rzecz powiatu augustowskiego i korzystnych rozwiązań dla społeczności lokalnej. Jedne z jego sztandarowych postulatów dotyczą rozwoju turystyki. Kandydat uważa, że nasz region kraju ma bardzo duże i niewykorzystane walory. Proponuje rozwój infrastruktury technicznej przy szlaku Kanału Augustowskiego i Czarnej Hańczy. Koncepcja zakłada np. powstanie dróg dojazdowych a także miejsc obsługi turystów. Zdaniem szefa augustowskich struktur PO wdrożenie tych propozycji skutkowałoby nie tylko pomyślną przyszłością osób przyjeżdżających na Augustowszczyznę w celach rekreacyjnych, ale miałoby realne przełożenie na portfele augustowskich przedsiębiorców oraz mieszkańców.

-Oprócz budowy drogi Suwałki-Białystok, chcę zrealizować na rzecz mieszkańców powiatu augustowskiego m.in. kontrakt wojewódzki dla Kanału Augustowskiego oraz Czarnej Hańczy i przejście graniczne w Lipszczanach. To są moje dwa sztandarowe pomysły i jeżeli zostanę posłem, to z tego będzie można mnie później rozliczyć. Bez tych inwestycji turystyka w tym regionie nie będzie należycie funkcjonować. Serdecznie zapraszam na wybory –dodał Cieślik.

Cieślik umie zmienić rzeczywistość

-Tacy posłowie jak Leszek Cieślik, umieją zmieniać rzeczywistość. Leszek to udowodnił w przeszłości, jako samorządowiec, burmistrz i poseł. Zawsze przynosił konkretne korzyści dla mieszkańców Augustowa i tak też będzie tym razem –podsumował poseł Robert Tyszkiewicz.

Po konferencji prasowej L. Cieślik długo rozmawiał z wyborcami, którym przekazał swoje ulotki. Zapowiedział także następne spotkania z mieszkańcami Augustowa i naszego powiatu.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ania
Ania 25.09.2019, 19:24
Pan Leszek Cieślik to Jedyny sensowny kandydat z Augustowa, posiadający wiedzę merytoryczną i doświadczenie

Pozostałe