„Srebrna Jodła” –sukces grupy młodszej Zespołu „Bystry”

  • 14.09.2019, 10:39
  • Beata Perzanowska
„Srebrna Jodła” –sukces grupy młodszej Zespołu „Bystry”
Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Rada Artystyczna festiwalu zaprosiła grupę młodszą Zespołu Tańca Ludowego „BYSTRY” na 46 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej „KIELCE -2019”, który odbył się w dniach 11- 17.07.2019r. w Kielcach.

W programie wymienionej imprezy oprócz występów konkursowych i pokazowych zorganizowane były czterodniowe warsztaty artystyczne dla członków zespołów tanecznych jak i wokalnych oraz wycieczki krajoznawcze, zajęcia integracyjne oraz zabawy rekreacyjne.

W dniu 11.07. 2019r. ok. godziny 7 młodzi artyści „Bystrego” wyjechali z Augustowa do Kielc, aby zaprezentować swoje umiejętności taneczno – wokalne, tańce i pieśni regionu kurpiowskiego.

W piątek w Kieleckim Centrum Kultury swoje umiejętności prezentowały zespoły taneczne różnych kategorii. Każdy występ oceniali wykwalifikowani jurorzy, ich werdykt był podstawą do przyznania wykonawcom festiwalowych nagród podczas koncertu galowego na Kadzielni - Złote, Srebrne i Brązowe Jodły. - To był chyba najważniejszy moment dla naszych uczestników festiwalu, ponieważ trzeba było zmierzyć się z ponad 340 artystami z Polski, Ukrainy i Kanady. Jak przysłowie mówi - „Chcieć to znaczy móc” – młodzi artyści zdobyli II miejsce co oznaczało, że otrzymali „Srebrną Jodłę 2019” w kategorii zespoły reprezentujące folklor polski.

Jak już wspomniano, w programie wyjazdu Zespołu „Bystry” (grupy młodszej) jednym z punktów były warsztaty artystyczne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę tańca ludowego i klasycznego, Panią Zofię Czechlewską ( tancerka ZPiT „Śląsk”) i Annę Budnicką (pedagog tańca w KTT). Zajęcia wzbogaciły warsztat artystyczny, młodzież poznała nowe techniki taneczne, tańce ludowe oraz elementy klasyki tańca.

Oprócz warsztatów Bystrzacy zwiedzili Ziemię Świętokrzyską (Zamek w Chęcinach, Dąb Bartek, Jaskinia Raj i Centrum Neandertalczyka, Bazylikę Mniejszą na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich, Muzeum Zabawy i Zabawek, Muzeum Narodowe z Sanktuarium Józefa Piłsudskiego z Ogrodem Włoskim, Park Kadzielnia. Każdy dzień pobytu w Kielcach zakończony był przygotowanymi przez organizatora festiwalu- Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - spotkaniami integracyjnymi z innymi grupami biorącymi udział w warsztatach. Były to ogniska, dyskoteki, zawody sportowe i zabawy integracyjne, itp.

17.07.2019r. po wykwaterowaniu się, grupa wyruszyła w drogę powrotną. Korzystając z okazji, zajechała do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej w Częstochowie. Instruktor oraz członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Bystry" serdecznie dziękują Towarzystwu Młodego Krechowiaka oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku za wsparcie finansowe wyjazdu do Kielc.

Zespół Tańca Ludowego „Bystry” w Augustowie

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe