Działka z ogromnym potencjałem 

  • 07.09.2019, 12:00 (aktualizacja 12.09.2019, 10:17)
  • Bartosz Lipiński
Działka z ogromnym potencjałem
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1058 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.

Bartosz Lipiński

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Młodzież po wakacyjnej przerwie wróciła do szkół z nową energią i z entuzjazmem na najbliższe dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Pierwszy raz od kilkudziesięciu lat inauguracji nowego roku przedszkolnego nie było natomiast przy ulicy Ogrodowej, gdzie mieściło się Przedszkole nr 6. Działka po byłej siedzibie placówki jest dziś jedną z najbardziej atrakcyjnych miejskich nieruchomości. Otwartym jest pytanie, na jaki cel można ją przeznaczyć. Lokalizacja terenu jest doskonała. Nic dziwnego, że wiele osób zgłasza pomysł wykorzystania tej działki na budownictwo mieszkaniowe. Były przewodniczący rady miejskiej uważa, że budownictwo komunalne to bolączka miasta. Jest mnóstwo osób, które chciałyby mieć własne lokum. Zwyczajnie ich na to nie stać. Marcin Kleczkowski sugeruje, że proponowana jest obecnie rozbudowa enklaw biedy w miejscach oddalonych od aglomeracji, choć można byłoby zapewnić młodym augustowianom mieszkania w zdecydowanie lepszych warunkach. Co za tym idzie, zachęcić młodych ludzi do pozostania w mieście. O wizji dla przyszłości działki przy ul. Ogrodowej oraz rozwoju mieszkalnictwa w Augustowie, piszemy w tekście okładkowym. Polecam serdecznie artykuł autorstwa Bartosza Lipińskiego: „Działka z ogromnym potencjałem”.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe