PiSbus przyjechał do Augustowa (video)

  • 01.09.2019, 11:45 (aktualizacja 01.09.2019, 15:10)
  • Bartosz Lipiński
PiSbus przyjechał do Augustowa (video)
PiSbus przyjechał na Rynek Zygmunta Augusta w sobotę, 24 sierpnia. Jego obecność w Augustowie była częścią ogólnopolskiej akcji, której celem jest rozmowa z Polakami o czterech latach upływającej kadencji Sejmu i o planach na przyszłość. Z mieszkańcami spotkała się m.in. Elżbieta Puczyłowska, kandydatka PiS z powiatu augustowskiego w wyborach parlamentarnych, która przypomniała cele programowe swego ugrupowania.

Bartosz Lipiński

Konferencja prasowa z udziałem Elżbiety Puczyłowskiej (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Odjazd PiSbusa z Rynku Zygmunta Augusta do Studzienicznej (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na Rynku Zygmunta Augusta oprócz PiSbusa, zjawiła się spora grupa mieszkańców. Wśród nich nie brakowało wyborców Prawa i Sprawiedliwości, chcących poprzeć w nadchodzących wyborach Elżbietę Puczyłowską. Zebrani otrzymali nie tylko materiały wyborcze, ale także cieszące się dużym zainteresowaniem atrakcyjne gadżety z logotypem PiS. Istniała możliwość przejechania się PiSbusem, z czego chętnie korzystali przybyli na konferencję augustowianie.

-Dzisiejsze spotkanie związane jest z akcją zorganizowaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Jej celem jest rozmowa z Polakami. W ostatni wtorek, 20 sierpnia, spod Stadionu Narodowego w Warszawie wyruszyły PiSbusy. Inauguracja tej akcji była szeroko komentowana, podczas niej pojawił się jasny przekaz, co przez cztery lata rządów udało nam się zrobić. Mówiliśmy m.in. o Programie 500 Plus, premier Mateusz Morawiecki przypomniał o wzroście gospodarczym, który służy obecnie Polsce i polskim rodzinom. Również dzisiaj w Augustowie, przy okazji odwiedzin PiSbusa chcemy o tym powiedzieć. Mamy materiały wyborcze, atrakcyjne gadżety z logotypem naszego ugrupowania. Nasze materiały w sposób konkretny oraz merytoryczny pokazują, co udało nam się zrobić, czego chcemy w przyszłości dokonać. PiSbus zaczyna swą podróż po powiecie augustowskim. Przejedziemy nim m.in. do Studzienicznej, weźmiemy też udział w ogólnopolskim święcie, w Dożynkach – dniu wdzięczności wsi w Kolnie z udziałem premiera Morawieckiego –mówił przewodniczący augustowskiego PiS, Marcin Kleczkowski.

-Serdecznie wszystkich pozdrawiam podczas tej pięknej, letniej aury. Cieszę się, że mogę być reprezentantką programu, który dba o polskie rodziny. Tę troskę widać już od urodzenia, gdyż Program 500 Plus rzeczywiście pomógł Polakom. Rodziny mają o wiele większe możliwości zadbania o edukację swoich pociech czy udania się z nimi na odpoczynek w okresie wakacji. Wiem, jak nieoceniona jest to pomoc, bo wraz z mężem wychowałam pięcioro dzieci, kiedy taki program w naszym kraju nie funkcjonował i wtedy zapewnienie wszystkich potrzeb było trudniejsze. Teraz jest o to z pewnością o wiele łatwiej i rozwój naszych przyszłych pokoleń będzie też znacznie łatwiejszy. Kolejnym plusem naszego programu jest zerowy PIT dla osób młodych. Jeżeli ktoś z młodych chciałby podjąć wakacyjną pracę, dzięki decyzjom rządu PiS do 26 roku życia nie będzie rozliczany z podatków, co jest namacalną pomocą dla studentów. Istotnym punktem programu jest też 13 emerytura dla naszych zasłużonych obywateli, którzy przez wiele lat uczciwie pracowali. Teraz będą mogli przeznaczyć te pieniądze na konkretny cel, np. spełnić swoje marzenie. Obniżenie stawki PIT z 18 na 17 procent będzie korzystne dla pracowników, przyniesie pozytywne skutki zarówno dla rodzin, jak i dla przedsiębiorstw. Nasze materiały: „Myśląc Polska” są bardzo dobrą lekturą –stwierdziła Elżbieta Puczyłowska.

-Jest wiele priorytetów dla Augustowa, o które będziemy się troszczyć. Oczywiście jednym z nich są drogi, o które poseł z naszego miasta z pewnością będzie dbał i dla mnie jest to bardzo istotne. Innym ważnym celem jest doposażenie szpitala, bo choć w naszej placówce jest już przyzwoicie, to mogłoby być jeszcze lepiej. Augustowianie wiedzą, jak pilną potrzebą jest dziś kwestia przywrócenia mieszkańcom dworca kolejowego i aż się prosi o to, aby znaleźć na ten cel fundusze z centrali. Tak, by dworzec był nie tylko ładny, ale również funkcjonalny. Uważam, że powinniśmy dzisiaj zadbać także o szkolnictwo zawodowe –oceniła kandydatka.

Materiał sfinansowany przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 27.08.2019, 21:34
Mam dosc ich polityki i rządu. Gdzie sie nie pojawia wszystko upada.Kupili wszystkich za 500+i teraz mają ludzi w garści.I tylko maja swoje slupki sadazowe ze tyle ludzi glosuje na nich.Tylko obietnice aby na nich glosowali.
T
T 26.08.2019, 20:44
I ja glosuje na Koalicje Obywatelska pozycja numer 8
PO!
PO! 25.08.2019, 20:32
PO ma po prostu dobry program, utrzymanie 500 plus, wzrost minimalnej pensji o 600 zlotych itd. Takiej partii nam potrzeba w Polsce I Augustowie
Dobry
Dobry 25.08.2019, 08:59
Tylko PO. Ròwnosc, wolnosc, demokracja! Glosuje na Pana Cieslika, to dzięki niemu mamy zdjecia na tle pieknego wyremontowanego parku I nowoczesnego budynku Atola. 13 pazdziernika oddajmy glos na doswiadczenie, odsunmy pis od wladzy, a za 4 lata NM. Potrzeba nam doswiadczonych politykow co jedli chleb z nie jednego pieca.

Pozostałe