Obstrukcja w radzie miejskiej 

  • 28.08.2019, 11:45 (aktualizacja 28.08.2019, 21:30)
  • Bartosz Lipiński
Obstrukcja w radzie miejskiej Na zdjęciu: Marcin Kleczkowski.
Niedawna sesja rady miejskiej w Augustowie trwała blisko osiem godzin i dobiegła końca w okolicach północy. Przynajmniej kilka godzin poświęcono na omawianie budżetu. Czy nocnym obradom o tak ważnych sprawach można było zapobiec? Prawdopodobnie tak, gdyby na odbywającą się parę dni wcześniej komisję ds. budżetu, dotarli jej członkowie. Sytuacja, w której na komisję przybyło jedynie dwóch radnych jest wysoce niepokojąca.

Bartosz Lipiński

Towarzyskie spotkanie radnych

Niedawno radni otrzymali podwyżkę diet. Sprawa była dosyć zawiła i szeroko opisywana na naszych łamach, gdyż dyskutując nad uchwałą dotyczącą ustalenia wysokości diet najczęściej mówiono o ich obniżeniu. Prawda jest jednak taka, że dietę obniżono tym radnym, którzy nie przynależą do żadnej komisji, a takich w augustowskiej radzie miejskiej nie ma. Dlatego też każdemu z rajców stawkę de facto podniesiono. Wiemy, że przy ustaleniu diet wprowadzono mało groźne z obecnej perspektywy sankcje, np. potrącenie 10 procent diety za każdorazową nieobecność na komisji. Burmistrz mówiąc o wspomnianej uchwale komentował, że ma być promowana frekwencja podczas posiedzeń radnych oraz ich aktywność.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe