Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:35
Reklama

Ekskrementalny park

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1056 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.
Ekskrementalny park

Krzysztof Przekop

Pogoda do końca wakacji będzie prawdziwie letnia. Rolnicy nie będą zadowoleni, gdyż deszczu będzie jak na lekarstwo, ale kto lubi słońce nie będzie zawiedziony. Jak zawsze w takich warunkach możliwe są burze.

Burzę wywołała poniedziałkowa publikacja onet.pl w sprawie hodowli hejterów w Ministerstwie Sprawiedliwości. W momencie pisania tych słów wiem, że dymisję złożył posądzany o to wiceminister. Tekst onetu mnie przeraził. Wyobraziłem sobie zorganizowaną akcję jakiegoś ministerstwa na naszą redakcję. Za publiczne pieniądze, używając wrażliwych informacji, inwigilacji, przekłamania, nieprawdy i plotek można zaatakować każdego. Państwo ma pod tym względem nieograniczone możliwości. Obywatel ma niezwykle ograniczone możliwości obrony. Zaatakowany przez aparat państwowy dziennikarz czy sędzia jest właściwie bezbronny. Dlatego jestem przerażony i pozostaje mi ufać, że za tą akcją stał jedynie jakiś pojedynczy karierowicz, a nie minister czy premier.

W tytule tekstu okładkowego mamy neologizm. Ekskrement to produkt szkodliwy lub zbędny, wydalany przez organizm oraz nieczystość lub brud. Od wielu lat piszemy, że Augustów jest brudny. W ubiegłym roku pisałem w tym miejscu, że należy pomyśleć o zakupie maszyny sprzątająco-myjącej. Trzeba też zatrudnić o wiele więcej osób do sprzątania w mieście. W czystych miastach działa swoiste sprzężenie zwrotne. Widzę, że jest czysto, głupio mi śmiecić. W brudnych miastach sprzężenie jest odwrotne- mój dodatkowy papierek czy niedopałek i tak nie zmienią chlewika, który mnie otacza. Wychodząc z założenia, że kropla drąży skałę pokazujemy po raz kolejny, że z problemem porządku sobie zupełnie nie radzimy. Sprzątanie kosztuje, a zarówno miasto jak i powiat przeznacza na nie wielokrotnie razy mniej pieniędzy niż potrzeba. Zarówno latem i zimą. Myślicie, że we Francji, czy Holandii ludzie mniej śmiecą. Nic bardzie mylnego. Śmiecą nawet bardziej. Jest czysto, bo na każdej ulicy, skwerku, parku, czy kawałku plaży jest ktoś, kto sprząta na okrągło. A u nas są główne ulice, które w ogóle nie są sprzątane. Zapraszam do przeczytania jedynkowego tekstu Jolanty Wojczulis o nieprzyjemnym tytule „Ekskrementalny park”.

 

Augustów od lat czeka na miejsce upamiętniające Obławę Augustowską. Dzięki działaniom byłego proboszcza na Borkach pomnik taki powstanie. Wiemy już o nim sporo i opisujemy w tekście Bartosza Lipińskiego „Powstanie oczekiwany pomnik”.

Dyrektor Zarzecki został oskarżony przez burmistrza Chodkiewicza o to, że biega do mediów. Odpowiedzialnie informuję, że to dziennikarze sami zgłaszają się do pana Zarzeckiego, gdy tylko uznamy, że musi nam coś wyjaśnić. Podobnie prosimy o wypowiedzi burmistrzów, radnych, dyrektorów instytucji miejskich i powiatowych. Zawsze, gdy mamy jakiś temat, prosimy kogoś o wyjaśnienia. Wypowiedź pana burmistrza uznaję za niemającą nic wspólnego z rzeczywistością. Chyba, że chodzi o jakieś inne media. A wypowiedź pana Chodkiewicz pojawiła się w czasie dyskusji na temat toalet na plaży miejskiej. Przypominamy zatem całą historię ich powstania i długiego otwierania. Zapraszam do przeczytania artykułu „Dyrektor nie biega do mediów”.

Piszemy też o kulisach rezygnacji prezesa Necka, o Sparcie, która wygrała przegrany mecz, o młodych kajakarzach, którzy mają się czym pochwalić. Otwieramy nowy sezon wyborczy.

Zapraszam do lektury, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

 


Napisz komentarz

Komentarze

mieszkanka 24.08.2019 20:56
zamiast zwalać winę na innych może zacznijcie od siebie i swoich najbliższych pokażcie ze sie nie rzuca petów ,papierków gdzie popadnie .uczcie od małego, zwracajcie uwagę innym żeby nie śmiecili a będzie czysto

Też mieszkanka 24.08.2019 22:45
Pewnie i może wiadro że szmatką mam nosić żeby osrane ławki umyć no ty kazesz zaczynać od siebie. A co to, mieszkańcy robią kupy na ławkach????

Nasza Mieszkanka 25.08.2019 18:23
Do dzieła mieszkanko

Wiem, że nic niewiem 24.08.2019 14:29
Jaki urzędnik taka czystość

O co chodzi dla Pana urzędnika? 24.08.2019 05:54
Wszyscy winni do okola, tylko nie ci powinni oto zadbać. Poza tym mieszkańców nie interesują wewnętrzne niedomagania tylko to aby było czysto i przyjemnie. Takie wstrętne ławki straszył i straszą przez cały sezon,. I co ma konserwator do sprzątania?

Stek bzdur 23.08.2019 19:18
Co Pan opowiadasz za pierdóły panie Waszkiewicz. Wszyscy winni tylko nie ten co ma się tym zająć. Pan wiesz co Pan mówisz????

Jęzor lata jak Łopata 24.08.2019 14:32
Żeby wiedział to tak by nie mówił. Jak można mówić o kulisach w spółkach? Czy nie iobowiazuje jakas lojalność?

To nam się po prostu należy! 21.08.2019 17:27
Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie zajął się tematem parku. To miejsce o wyjątkowym potencjale i jednocześnie tak koszmarnie zaniedbane, że za każdym razem, kiedy tam jestem czuję wstyd i żenadę, że tu mieszkam. Wszechobecny brud, o****e ławki, klepisko zamiast trawy, ciemno, ponuro, niedziałająca i brudna fontanna, szczątkowe ukwiecenie, brudne lampy, nawet podświetlenie kolumny z królem już nie działa. To, że park jest zabytkowy i nic niedasię zrobić to żaden argument, powinien lśnić właśnie dlatego, że jest zabytkowy! To powinno być miejsce, w którym z przyjemnością mogą spędzić czas całe rodziny. Oby wreszcie w mieście ktoś się ocknął i zauważył, że polityka inwestycyjna polegająca na asfaltowaniu ulic służących 15 mieszkańcom to o wiele za mało i w mieście są dziesiątki innych pilnych potrzeb.

Ter 22.08.2019 07:45
Prawda. Tylko pytanie kto się tym zajmuje, że nie widzi tego zaniedbania i brudu?????

Wszystkie nogi na poklad 21.08.2019 17:25
Pani Ela Trawel wcześniej mówiła o tym w jakim park jest stanie. Trafnie oceniła to co się tam dzieje jeśli chodzi o czystość i wystrój. Ale wówczas (wiadomo kto i z czego) w komentarzach próbowali ją zdyskredytowac. Takich oponi jest bardzo dużo, ale TEN i spółka nic sobie z tego nie robią. Naprawdę augu to jego mieszkańcy?

Cygaro 22.08.2019 07:46
Pety by pizbierali

DO ELA TRAWEL 23.08.2019 21:20
Ela Trawle to niech się zajmie prowadzeniem swojego ,,bióra podrurzy" bo jedye co potrafi to drzeć gębę na wszystkich, mieć wyłącznie swoje racje i nie słuchać innych. Taka jest to właśnie kobieta, która robi sobie i swojej firmie ogromną ANTYREKLAMĘ swoją publiczną działalnością i wystąpieniami gdzie się da z niewypażoną twarzą ...

Dziękujemy 21.08.2019 07:38
Park to nie wszystko. Inne miejsca również. Uszkodzone ławki, usterki na placu zabaw, i wiele wiele innych rzeczy, które świadczą o tym, że to miasto potrzebuje dobrego gospodarza. Pani radna walczy z wiatrakami, teraz może dzięki gazecie wezmą swoje 4 litery i zobaczą co się dzieje.

Ratunekdlaparku 20.08.2019 20:44
Park miejski woła o ratunek od dawna! Dobrze, że ktoś to zauważył.

Mieszkańcy 20.08.2019 20:16
Świetne zdjęcie. Panie burmistrz proszę usiąść na tę ławeczkę i odpocząć sobie. Zapraszamy)))

Fantastyczne miejsce wypoczynku 22.08.2019 07:47
Na samym środku niech se siądzie

Hahahaha 20.08.2019 20:15
Nie dziwi mnie przerażenie Redaktora. Jestem osobą która spotkała się z hejtem że strony osoby pełniącej obecnie znaczna funkcje w mieście. Ten człowiek włożył dużo energii w to by wypowiadać się o mnie negatywnie, lamstwa, kalumny lały się z jego ust oraz ust przyjaciółek. Oczywiście okazało się że w przypadku "biedy" przyjaciele się rozmywaja. Przyjazna dłoń pojawia się z zupełnie nieoczekiwanej strony. Dobro wygrywa. Ale zło też ma się dobrze . Ten typ jest kimś waznym, ma stołek. Ale ... Dobro wraca i zło wraca ze zdwojoną silą. Teraz śmieje się z tego co było bo wszystko ułożyło się tak że lepiej nie można . Ale troll, gbur, zły człowiek ma się dobrze ... Dziwne. Kiedy odpowie za swoje w sumie złe cale życie ?....za zło które wyrządził wielu ludziom?

Wojak 30.08.2019 16:10
Nie tylko redaktor przerażony. Mieszkancy i turyści również

Wstyd 20.08.2019 20:09
Ekstremalny to mało powiedziane.

Temperatura: 27°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama