Ekskrementalny park

  • 21.08.2019, 18:37 (aktualizacja 21.08.2019, 20:10)
  • Krzysztof Przekop
Ekskrementalny park
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1056 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.

Krzysztof Przekop

Pogoda do końca wakacji będzie prawdziwie letnia. Rolnicy nie będą zadowoleni, gdyż deszczu będzie jak na lekarstwo, ale kto lubi słońce nie będzie zawiedziony. Jak zawsze w takich warunkach możliwe są burze.

Burzę wywołała poniedziałkowa publikacja onet.pl w sprawie hodowli hejterów w Ministerstwie Sprawiedliwości. W momencie pisania tych słów wiem, że dymisję złożył posądzany o to wiceminister. Tekst onetu mnie przeraził. Wyobraziłem sobie zorganizowaną akcję jakiegoś ministerstwa na naszą redakcję. Za publiczne pieniądze, używając wrażliwych informacji, inwigilacji, przekłamania, nieprawdy i plotek można zaatakować każdego. Państwo ma pod tym względem nieograniczone możliwości. Obywatel ma niezwykle ograniczone możliwości obrony. Zaatakowany przez aparat państwowy dziennikarz czy sędzia jest właściwie bezbronny. Dlatego jestem przerażony i pozostaje mi ufać, że za tą akcją stał jedynie jakiś pojedynczy karierowicz, a nie minister czy premier.

W tytule tekstu okładkowego mamy neologizm. Ekskrement to produkt szkodliwy lub zbędny, wydalany przez organizm oraz nieczystość lub brud. Od wielu lat piszemy, że Augustów jest brudny. W ubiegłym roku pisałem w tym miejscu, że należy pomyśleć o zakupie maszyny sprzątająco-myjącej. Trzeba też zatrudnić o wiele więcej osób do sprzątania w mieście. W czystych miastach działa swoiste sprzężenie zwrotne. Widzę, że jest czysto, głupio mi śmiecić. W brudnych miastach sprzężenie jest odwrotne- mój dodatkowy papierek czy niedopałek i tak nie zmienią chlewika, który mnie otacza. Wychodząc z założenia, że kropla drąży skałę pokazujemy po raz kolejny, że z problemem porządku sobie zupełnie nie radzimy. Sprzątanie kosztuje, a zarówno miasto jak i powiat przeznacza na nie wielokrotnie razy mniej pieniędzy niż potrzeba. Zarówno latem i zimą. Myślicie, że we Francji, czy Holandii ludzie mniej śmiecą. Nic bardzie mylnego. Śmiecą nawet bardziej. Jest czysto, bo na każdej ulicy, skwerku, parku, czy kawałku plaży jest ktoś, kto sprząta na okrągło. A u nas są główne ulice, które w ogóle nie są sprzątane. Zapraszam do przeczytania jedynkowego tekstu Jolanty Wojczulis o nieprzyjemnym tytule „Ekskrementalny park”.

 

Augustów od lat czeka na miejsce upamiętniające Obławę Augustowską. Dzięki działaniom byłego proboszcza na Borkach pomnik taki powstanie. Wiemy już o nim sporo i opisujemy w tekście Bartosza Lipińskiego „Powstanie oczekiwany pomnik”.

Dyrektor Zarzecki został oskarżony przez burmistrza Chodkiewicza o to, że biega do mediów. Odpowiedzialnie informuję, że to dziennikarze sami zgłaszają się do pana Zarzeckiego, gdy tylko uznamy, że musi nam coś wyjaśnić. Podobnie prosimy o wypowiedzi burmistrzów, radnych, dyrektorów instytucji miejskich i powiatowych. Zawsze, gdy mamy jakiś temat, prosimy kogoś o wyjaśnienia. Wypowiedź pana burmistrza uznaję za niemającą nic wspólnego z rzeczywistością. Chyba, że chodzi o jakieś inne media. A wypowiedź pana Chodkiewicz pojawiła się w czasie dyskusji na temat toalet na plaży miejskiej. Przypominamy zatem całą historię ich powstania i długiego otwierania. Zapraszam do przeczytania artykułu „Dyrektor nie biega do mediów”.

Piszemy też o kulisach rezygnacji prezesa Necka, o Sparcie, która wygrała przegrany mecz, o młodych kajakarzach, którzy mają się czym pochwalić. Otwieramy nowy sezon wyborczy.

Zapraszam do lektury, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

 

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkanka
mieszkanka 24.08.2019, 20:56
zamiast zwalać winę na innych może zacznijcie od siebie i swoich najbliższych pokażcie ze sie nie rzuca petów ,papierków gdzie popadnie .uczcie od małego,
zwracajcie uwagę innym żeby nie śmiecili a będzie czysto
Nasza Mieszkanka
Nasza Mieszkanka 25.08.2019, 18:23
Do dzieła mieszkanko
Też mieszkanka
Też mieszkanka 24.08.2019, 22:45
Pewnie i może wiadro że szmatką mam nosić żeby osrane ławki umyć no ty kazesz zaczynać od siebie. A co to, mieszkańcy robią kupy na ławkach????
Wiem, że nic niewiem
Wiem, że nic niewiem 24.08.2019, 14:29
Jaki urzędnik taka czystość
O co chodzi dla Pana urzędnika?
O co chodzi dla Pana urzędnika? 24.08.2019, 05:54
Wszyscy winni do okola, tylko nie ci powinni oto zadbać. Poza tym mieszkańców nie interesują wewnętrzne niedomagania tylko to aby było czysto i przyjemnie. Takie wstrętne ławki straszył i straszą przez cały sezon,. I co ma konserwator do sprzątania?
Stek bzdur
Stek bzdur 23.08.2019, 19:18
Co Pan opowiadasz za pierdóły panie Waszkiewicz. Wszyscy winni tylko nie ten co ma się tym zająć. Pan wiesz co Pan mówisz????
Jęzor lata jak Łopata
Jęzor lata jak Łopata 24.08.2019, 14:32
Żeby wiedział to tak by nie mówił. Jak można mówić o kulisach w spółkach? Czy nie iobowiazuje jakas lojalność?
To nam się po prostu należy!
To nam się po prostu należy! 21.08.2019, 17:27
Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie zajął się tematem parku. To miejsce o wyjątkowym potencjale i jednocześnie tak koszmarnie zaniedbane, że za każdym razem, kiedy tam jestem czuję wstyd i żenadę, że tu mieszkam. Wszechobecny brud, o****e ławki, klepisko zamiast trawy, ciemno, ponuro, niedziałająca i brudna fontanna, szczątkowe ukwiecenie, brudne lampy, nawet podświetlenie kolumny z królem już nie działa. To, że park jest zabytkowy i nic niedasię zrobić to żaden argument, powinien lśnić właśnie dlatego, że jest zabytkowy! To powinno być miejsce, w którym z przyjemnością mogą spędzić czas całe rodziny. Oby wreszcie w mieście ktoś się ocknął i zauważył, że polityka inwestycyjna polegająca na asfaltowaniu ulic służących 15 mieszkańcom to o wiele za mało i w mieście są dziesiątki innych pilnych potrzeb.
Ter
Ter 22.08.2019, 07:45
Prawda. Tylko pytanie kto się tym zajmuje, że nie widzi tego zaniedbania i brudu?????
Wszystkie nogi na poklad
Wszystkie nogi na poklad 21.08.2019, 17:25
Pani Ela Trawel wcześniej mówiła o tym w jakim park jest stanie. Trafnie oceniła to co się tam dzieje jeśli chodzi o czystość i wystrój. Ale wówczas (wiadomo kto i z czego) w komentarzach próbowali ją zdyskredytowac. Takich oponi jest bardzo dużo, ale TEN i spółka nic sobie z tego nie robią. Naprawdę augu to jego mieszkańcy?
DO ELA TRAWEL
DO ELA TRAWEL 23.08.2019, 21:20
Ela Trawle to niech się zajmie prowadzeniem swojego ,,bióra podrurzy" bo jedye co potrafi to drzeć gębę na wszystkich, mieć wyłącznie swoje racje i nie słuchać innych. Taka jest to właśnie kobieta, która robi sobie i swojej firmie ogromną ANTYREKLAMĘ swoją publiczną działalnością i wystąpieniami gdzie się da z niewypażoną twarzą ...
Cygaro
Cygaro 22.08.2019, 07:46
Pety by pizbierali
Dziękujemy
Dziękujemy 21.08.2019, 07:38
Park to nie wszystko. Inne miejsca również. Uszkodzone ławki, usterki na placu zabaw, i wiele wiele innych rzeczy, które świadczą o tym, że to miasto potrzebuje dobrego gospodarza. Pani radna walczy z wiatrakami, teraz może dzięki gazecie wezmą swoje 4 litery i zobaczą co się dzieje.
Ratunekdlaparku
Ratunekdlaparku 20.08.2019, 20:44
Park miejski woła o ratunek od dawna! Dobrze, że ktoś to zauważył.
Mieszkańcy
Mieszkańcy 20.08.2019, 20:16
Świetne zdjęcie. Panie burmistrz proszę usiąść na tę ławeczkę i odpocząć sobie. Zapraszamy)))
Fantastyczne miejsce wypoczynku
Fantastyczne miejsce wypoczynku 22.08.2019, 07:47
Na samym środku niech se siądzie
Hahahaha
Hahahaha 20.08.2019, 20:15
Nie dziwi mnie przerażenie Redaktora. Jestem osobą która spotkała się z hejtem że strony osoby pełniącej obecnie znaczna funkcje w mieście. Ten człowiek włożył dużo energii w to by wypowiadać się o mnie negatywnie, lamstwa, kalumny lały się z jego ust oraz ust przyjaciółek. Oczywiście okazało się że w przypadku "biedy" przyjaciele się rozmywaja. Przyjazna dłoń pojawia się z zupełnie nieoczekiwanej strony. Dobro wygrywa. Ale zło też ma się dobrze . Ten typ jest kimś waznym, ma stołek. Ale ... Dobro wraca i zło wraca ze zdwojoną silą. Teraz śmieje się z tego co było bo wszystko ułożyło się tak że lepiej nie można . Ale troll, gbur, zły człowiek ma się dobrze ... Dziwne. Kiedy odpowie za swoje w sumie złe cale życie ?....za zło które wyrządził wielu ludziom?
Wojak
Wojak 30.08.2019, 16:10
Nie tylko redaktor przerażony. Mieszkancy i turyści również
Wstyd
Wstyd 20.08.2019, 20:09
Ekstremalny to mało powiedziane.

Pozostałe