Letnie szlifowanie chwytów

  • 18.08.2019, 05:13 (aktualizacja 20.08.2019, 12:37)
  • Jolanta Wojczulis
Letnie szlifowanie chwytów
Intensywnie trenowali, ale też wypoczywali. Augustowscy karatecy, podopieczni Waldemara Matyki uczestniczyli w Zgrupowaniu Okręgowym Związku Karate, która odbyła się w dniach 29 lipca-2 sierpnia w naszym malowniczym mieście.

Jolanta Wojczulis 

W obozie treningowym uczestniczyli karatecy z Augustowa, Grajewa i Białegostoku. Karatecy szlifowali swoje talenty pod czujnymi oczyma trenerów: shihana Michała Puczko (5 dan) senseia Radosława Wojciecha Mazurka (4 dan) oraz Waldemara Matyki (3 dan).

-Zajęcia odbywały się w terenie i w Bursie Międzyszkolnej Augustowskiego Centrum Edukacyjnego w Augustowie. W trakcie zgrupowania odbyło się 12 jednostek treningowych, zajęcia trwały po 4,5 godziny dziennie -informuje Waldemar Matyka.

Podczas obozu były codzienne kąpiele i plażowanie, a na zakończenie obozu sajonara i ognisko oraz egzamin na stopnie szkoleniowe kyu.

-Składam serdecznie podziękowania rodzicom za pomoc w organizacji ogniska oraz przywóz drewna –dodaje Waldemar Matyka.
Na obóz sprzęt treningowy zapewnił Augustowski Klub Karate Kyokushin, który został sukcesywnie zakupiony z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki pt. ,,Program Klub”.
Karatecy intensywnie trenowali przed zbliżającym się sezonem. Kolejne takie zgrupowanie odbędzie się pod koniec sierpnia.

-Tym razem nasza starsza grupa pojedzie pracować nad swoją techniką do miejscowości Bardo-dodaje W. Matyka.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe