Offowa inwazja w Augustowie

  • 14.08.2019, 10:50
  • Beata Perzanowska
Offowa inwazja w Augustowie
Rozpoczyna się AugustOFF Live Festival, który jest jedną z najbardziej muzycznie różnorodnych imprez w Augustowie. Podczas tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie mocnych brzmień, potańcówki czy muzycznego rejsu statkiem.

Pierwszego dnia imprezy, czyli czwartek, 15 sierpnia, w budynku kina, a dokładnie w Klubie Iskra 2.0. zagra „Dezerter” legenda polskiego punk rocka. Przypomnijmy, że zespół powstał w 1981 roku i od tego czasu cały czas koncertuje i nagrywa nowe płyty. Drugi festiwalowy dzień, czyli 16 sierpnia, będzie zaś przebiegał pod hasłem muzyka łączy pokolenia. Na dechach augustowskiego amfiteatru odbędzie się bowiem potańcówka jak za dawnych lat. Organizatorzy zapraszają do zabawy tanecznej wszystkich, zarówno starszą, jak i młodszą publiczność. Do tańca na żywo będzie przygrywać Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która gra głównie dawne melodie polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. W swoim repertuarze mają piosenki i pieśni Adama Astona, Wiery Gran i Mieczysława Fogga. Orkiestra gra wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. Jednym zdaniem wykonuje wszystko z czasów przedwojennych i powojennych zachowując stary styl, ale lekko go aranżując. Trzeci dzień AugustOFF-a zaserwuje publiczności moc elektronicznych dźwięków. Na platformie Białej Perły, usytuowanej na rzece Netcie przy augustowskich błoniach, w okolicy ul. Rybackiej, zgrają dwa nietuzinkowe zespoły. Tego dnia, czyli 17 sierpnia, o godz. 19.00 zagrają Nohono i Krůk. Nohono to poznańska elektroniczna grupa artystyczna założona na początku 2015 roku. Grupę na scenie cechuje mieszanka żywiołowej elektroniki, żywych instrumentów, hipnotyzującego wokalu oraz wizualizacji tworzonych w oparciu o technologię 3D mappingu. Natomiast Krůk tworzy muzykę sięgającą do tradycji naszych przodków za pomocą postrockowego instrumentarium, shoegaze'u i elementów ambientowej elektroniki. Ostatni dzień festiwalu przypada w niedzielę, 18 sierpnia. Czterodniową alternatywną imprezę zamknie muzyczny rejs statkiem po augustowskich jeziorach z zespołem The Dumplings. Niestety na to wydarzenie bilety zostały już sprzedane. Organizatorami AugustOFF Live Festival są Augustowskie Placówki Kultury.

Bilety na wszystkie płatne wydarzenia w ramach AugustOFF Live Festival do nabycia w Miejskim Domu Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Cennik biletów:

Dezerter 40 zł

Potańcówka na dechach – Warszawska Orkiestra Sentymentalna – 10 zł

Nohono i Krůk – wstęp wolny

Muzyczny rejs The Dumpling – wyprzedany

 

Program festiwalu:

15.08. Dezerter. początek koncertu 21:00, otwarcie drzwi 20:00 - klub Iskra 2.0, ul. 3 Maja 38, wejście od Hożej.
Bilety: przedsprzedaż 30zł, w dniu koncertu 40zł - do nabycia (dostępne od 15 lipca) w MDK. Rynek Z. augusta 9

16.08. Potańcówka na dechach - przygrywa
Warszawska Orkiestra Sentymentalna 19:00. Amfiteatr Augustów. Bilet 10zł - - do nabycia (dostępne od 15 lipca) w MDK. Rynek Z. augusta 9

17.08. Koncerty zespołów
Nohono i Krůk. Początek 19:00.
Biała Perła, ul. Rybacka. Wstęp wolny.

18.08.
The Dumplings - koncert na statku. 20:00. Żegluga
BILETY WYPRZEDANE

 

 

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe