Oszuści cały czas grasują

  • 12.08.2019, 17:39
  • Beata Perzanowska
Oszuści cały czas grasują
Oszuści nie odpuszczają i wciąż próbują okradać, tym razem podając się za policjanta. Augustowscy policjanci apelują o rozwagę i czujność przy podawaniu jakichkolwiek osobistych danych. Apel kierują przede wszystkim do starszych osób.

Białostocka policja tylko w środę, 7 sierpnia, odnotowała pięć usiłowań oszustwa na "policjanta". W każdym z przypadków mężczyzna podający się za policjanta, informował, że hakerzy zajmują konta bankowe i prosił o podanie danych personalnych i numeru konta bankowego celem weryfikacji, czy z jego konta zostały wypłacone pieniądze. Na szczęście białostoczanie zachowali rozwagę i zadzwonili na numer 112. Augustowscy policjanci apelują więc o ostrożność. Przypominają też, że przestępcy, aby nas oszukać, wykorzystują różne scenariusze. Mogą podawać się za policjantów lub członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji. Jako oficerowie policji przekonują swoje ofiary do wzięcia udziału w akcji policyjnej lub informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy. Oszuści mogą nas informować o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa. Tak więc należy zachować szczególną czujność. Pamiętajmy, że policjanci czy prokuratorzy nigdy nie żądają pieniędzy ani nie pytają telefoniczne o dane kont bankowych. Dlatego pod żadnym pozorem nie przekazujmy danych do kont bankowych, a także pieniędzy osobom obcym. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszustwa, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer 112.

(na podstawie www.augustow.policja.gov.pl)

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe