Muzyka zbliża narody

  • 11.08.2019, 07:21
  • Jolanta Wojczulis
Muzyka zbliża narody
Już po raz kolejny augustowianie i turyści, mogli poznać muzyczną stronę trzech narodów: Polski, Litwy i Białorusi, które łączy wspólna budowla hydrologiczna, a mianowicie Kanał Augustowski. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Kanał Augustowski w kulturze trzech narodów.

Jolanta Wojczulis 

Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca pod tytułem „Kanał Augustowski w kulturze trzech narodów, Białorusinów, Polaków i Litwinów”, odbył się w sobotę, 3 sierpnia, w centrum naszego miasta.Licznie zebrana na Rynku Zygmunta Augusta publiczność była oczarowana polskimi, litewskimi i białoruskimi zespołami ludowymi, które w barwnych strojach zaprezentowały folkowe granie, śpiewanie i taniec.I tak swoje ludowe muzyczne korzenie zaprezentowało kilkanaście zespołów. A usłyszeć można było między innymi folklor białoruski, litewski i polski. Ze sceny płynęły nie tylko słowa piosenek, ale też można było zobaczyć piękne tańce. Można było podziwiać między innymi augustowski Zespół Tańca Ludowego „Bystry”, augustowski chór „Melodia” oraz zespoły gościnne a wśród nich między innymi „Dwa Kolory” z Nieporętu, białoruskie zespoły „Рукавички”, „Запаветныбераг” ,”Жывіца” i „Лялечки” oraz grupy z Litwy.

Przypomnijmy, że od ponad piętnastu lat bliźniacze wydarzenie odbywa się na Białorusi w rejonie Grodzieńskim przy Kanale Augustowskim w okolicy śluzy Dąbrówka. Wszystko po to, by promować rozwój białoruskiej, polskiej i litewskiej kultury narodowej, wzmacniać międzynarodowe kontakty kulturalne oraz wspomóc rozwój turystyki w pobliżu Kanału Augustowskiego.

Zorganizowanie przedsięwzięcia było możliwe dzięki władzom miasta Augustowa oraz Augustowskim Placówkom Kultury. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe