Kajakarze z Augustowa na podium  

  • 08.08.2019, 07:34
  • Jolanta Wojczulis
Kajakarze z Augustowa na podium
Po raz kolejny udowodnili, że mają talent. Augustowscy kajakarze bardzo dobrze poradzili sobie podczas Europejskich Igrzysk Masters EMG, które odbyły się w dniach 27 lipca - 1 sierpnia we włoskim Turynie.

Jolanta Wojczulis 

Europejskie Igrzyska Masters to międzynarodowe wydarzenie sportowe, które odbywa się co cztery lata w celu promowania aktywności fizycznej i inicjatyw, które zwiększają wartości sportu. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 8,5 tysiąca sportowców. Zawodnicy rywalizowali w 39 konkurencjach. Wydarzenie to jest bardzo popularne na zachodzie Europy, gdzie świadomość jak ważną rolę pełni sport i aktywny tryb życia człowieka. Zawodnicy mają silne wsparcie państwa i lokalnych władz, dysponują najnowszym sprzętem, ubraniami i transportem. Augustowscy kajakarze również wzięli udział w tych zawodach, ale tylko i wyłącznie dzięki własnym środkom finansowym. Warto było, bo już po raz kolejny pokazali, że są bardzo dobrzy w swojej dyscyplinie.

W pierwszym dniu zawodów Edyta Dzieniszewska–Kierkla zdeklasowała konkurencję w jedynce 1000m jak i 200m i tym samym potwierdziła swój światowy poziom. Dużą niespodziankę sprawiła polska czwórka K4 w sprincie na 200m,która wywalczyła najwyższe podium. W zwycięskiej osadzie popłynęli augustowianie: Marcin Garbacz, Karol Garbacz, Patryk Grygo oraz Michał Zwoliński z Olsztyna. Sukces podkreśla historyczny fakt pokonania kajakowych potęg, czyli Niemiec, Węgier, Anglii i Rosji.
Augustowianie świetnie też poradzili sobie w konkurencji dwójek K2 na 200m. Karol Garbacz i Marcin Garbacz wywalczyli srebrny medal.

-Różnica była tak minimalna, że do rozstrzygnięcia potrzebny był fotofinisz –dodał Marcin Garbacz.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe