Orzeł wylądował  

  • 07.08.2019, 07:23
  • Jolanta Wojczulis
Orzeł wylądował Fot. Michał Wasilewski
Wspólnie wylądowaliśmy na Księżycu. Było to możliwe dzięki augustowskiemu Dyskusyjnemu Klubowi Filmowemu „Kinochłon”, który w poniedziałek, 29 lipca, zaprosił swoją widownię na wyjątkowy pokaz. W tym dniu na ekranie kina Iskra można było obejrzeć dokumentalny film „Apollo 11”, który może być poważnym kandydatem do Oscara w swojej kategorii.

Jolanta Wojczulis 

Działający w Augustowie Dyskusyjny Klub Filmowy „Kinochłon” dba o swoją wierną widownię, co i raz zaprasza bowiem na pokazy filmów, które na długo pozostają w pamięci. Tak było podczas ostatniej odsłony „Kinochłona”, który tym razem zaproponował augustowskiej publiczności film „Apollo 11” fascynujący dokument, który dzięki dotąd niepublikowanym materiałom dał unikalne doświadczenie uczestnictwa w najsłynniejszej misji NASA. Film powstał dzięki dotąd nieprezentowanym, bezcennym materiałom, z których reżyser Todd Douglas Miller i jego ekipa z precyzją skonstruowali pasjonujący dokument, o czym „kinochłonowa” widownia przekonała się w poniedziałek, 29 lipca. Przy akompaniamencie hipnotyzującej muzyki i niezwykłych kadrów, publiczność przeniosła się wraz z astronautami na Księżyc i usłyszała radosną nowinę –„Orzeł wylądował”. Miało to miejsce 29 lipca 1969 roku.

Przypomnijmy, że w misji Apollo 11 brali udział dowódca Neila Armstrong oraz dwaj piloci BuzzAldrin i Michael Collins. Widzowie mieli możliwość nie tylko śledzić dokonania załogi Apollo 11, ale także obserwować rzeszę osób przy pulpitach, monitorach, naukowców, bez reszty zaangażowanych w przebieg tego lotu.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe